Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Poeci zostali nagrodzeni i wyróżnieni

24 czerwca 2016; 12:54

Informacja prasowa

0 komentarzy

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu (fot. Mateusz Adamski) Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu (fot. Mateusz Adamski)

Jury 36. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Laur Jabłoni ‘2016” obradowało w grójeckiej bibliotece 21 czerwca. Komisji przewodniczył pan Aleksander Nawrocki – autor 19 tomów wyborów wierszy wydanych za granicą, laureat 25 międzynarodowych nagród literackich, uhonorowany wysokimi odznaczeniami przez czterech prezydentów.

News will be here

Członkami Jury był również pan Kazimierz Kochański - autor dwunastu tytułów literackich, tekstów piosenek, laureat kilkunastu konkursów poetyckich. Obecnie członek władz krajowych Związku Literatów Polskich oraz pani Julia Szychowiak - autorka trzech książek poetyckich. W tym roku ukazała się jej debiutancka książka prozatorska p.t. Całe życie z moim ojcem. Jej wiersze były tłumaczone na język angielski, hiszpański i słoweński.

Tegoroczny konkurs  odznaczał się z różnorodnością form twórczych i zróżnicowaną tematyką. Pierwsza nagroda „powędrowała” do  pana Ireneusza Jaskólnika  z Warszawy. Pani Renata Diaków  z Nowogrodu Bobrzańskiego zdobyła drugą nagrodę. Laureatem trzeciego miejsca jest pani Agnieszka Marek z Bielska Białej.

Dużo emocji wzbudza nagroda specjalna za zestaw wierszy o tematyce grójeckiej. Zdobył ją pan Grzegorz Iwanicki ze Spiczyna w woj. lubelskim.

Jury postanowiło przyznać również trzy wyróżnienia. Zdobyli je: pan Maciej Gardziejewski z Warszawy, pan Bogdan Nowicki ze Świętochłowic oraz pan Piotr Zemanek z Bielska Białej.

Na adres organizatora – Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu wpłynęło 165 zestawów, zawierających 674 utwory poetyckie. Autorzy pochodzą z różnych zakątków Polski, zarówno małych miejscowości, jak i dużych miast. Było również kilka zestawów wysłanych z zagranicy.

Tak podsumował przewodniczący Jury:

Tegoroczny XXXVI Konkurs Poetycki, ogłoszony przez Bibliotekę Publiczną w Grójcu jest jak jabłka grójeckie, różnorodny, smakowity według smaku oceniających, miejscami nieprzewidywalny pod kątem wierszy uczestników, które okazywały się być pisane przez kobietę i odwrotnie. Był dylemat z jego rozstrzygnięciem, ponieważ kandydatów/ kandydatek na pierwszą nagrodę wstępnie było kilku.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.