Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Policja: 19-latka za kierownicą opla wykazała się wyjątkową lekkomyślnością

12 października 2022; 14:40

Informacja prasowa

0 komentarzy

Grupa SPEED patrolująca mazowieckie drogi namierzyła i ukarała w minionym tygodniu kolejnych piratów drogowych, przekraczających dozwoloną prędkość. W ręce stróżów prawa wpadli również nieodpowiedzialni kierujący, którzy wsiedli za "kółko" po alkoholu. W minionym tygodniu policjanci ujawnili ponad 1200 wykroczeń.

News will be here

Grupa SPEED została powołana, by zatrzymywać kierowców, którzy za nic mają przepisy. Drogowi piraci nie zwracają uwagi na innych użytkowników dróg, lekceważą bezpieczeństwo i bywają agresywni. Dla takiego zachowania nie ma taryfy ulgowej. Kierowcy tracą prawa jazdy, a sprawy trafiają do sądów.

W ubiegłym tygodniu (3.10-9.10) policjanci "drogówki" wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED skontrolowali 1235 pojazdów. Ujawnili 1185 wykroczeń, w tym 889 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Zatrzymali 11 praw jazdy, w tym 9 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze nałożyli 1005 mandatów karnych i skierowali 25 wniosków o ukaranie do sądów. Udaremnili dalszą jazdę 4 kierującym, którzy wsiedli za "kółko" w stanie nietrzeźwości.

Wyjątkową lekkomyślnością wykazała się 19-letnia kierująca oplem, która w msc. Edwardów w pow. grójeckim przekroczyła dopuszczalną prędkość o 52 km/h. Młodej kobiecie grójeccy policjanci zatrzymali prawo jazdy na okres 3 miesięcy i nałożyli 1500 zł mandatu. Dodatkowo na jej konto kierowcy dopisane zostało 13 punktów karnych. Kobieta swoimi uprawnieniami cieszyła się niespełna rok.

Przypominamy, że prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na naszych drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...
Kierowca zapomniał o wyroku sądu. Czekają go surowe konsekwencje Surowe konsekwencje czekają kierującego, który najwyraźniej...
Gdzie zamówić fronty do szafek? Wybór odpowiednich elementów do kuchni czy łazienki ma...
Na tę wiadomość kierowcy czekali wiele lat! Rusza budowa ronda w Żdżarach Już wkrótce, ruszy długo oczekiwana przebudowa skrzyżowania...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.