Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Policja i Straż Leśna ruszyły do walki ze złodziejami stroiszu

16 grudnia 2020; 12:56

Informacja prasowa

6 komentarzy

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Dzielnicowi z Grójca i funkcjonariusze Państwowej Straży Leśnej w Grójcu rozpoczęli akcję, która ma przyczynić się do ograniczenia nielegalnemu pozyskiwaniu gałęzi drzew iglastych.

News will be here

Okres przed Świętami Bożego Narodzenia jest, jak co roku, czasem wzmożonego występowania na terenie Lasów Państwowych szkodnictwa leśnego, polegającego na nielegalnym pozyskaniu stroiszu jodłowego. W związku z tym policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Grójec realizują wspólne działania prewencyjne, w ramach akcji „STROISZ”.

Złodzieje stroiszu niszczą przede wszystkim młode jodełki, często ogołacając je z niemal wszystkich gałązek. Tak uszkodzone drzewko w najlepszym razie będzie się regenerować przez kilka sezonów, jednak często z braku aparatu asymilacyjnego obumiera.

Głównym zadaniem funkcjonariuszy jest kontrolowanie miejsc, gdzie może dochodzić do nielegalnego pozyskiwania stroiszu jodłowego. Ponadto funkcjonariusze monitorują rejony, gdzie w przeszłości ujawniano narzędzia kłusownicze oraz będą sprawdzać pojazdy i osoby poruszające się po lesie.

Strażnicy i policjanci sprawdzają również punkty sprzedaży stroiszu pod kątem posiadania dokumentów potwierdzających legalność pochodzenia oferowanego towaru. Sprawcy ujęci na gorącym uczynku muszą się liczyć z karami. Mandat za kradzież stroiszu wynosi do 500 zł, sprawa może być także skierowana do sądu.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (6):

Tomek Ch.; 16 grudnia 2020, 17:01

Las sobie poradzi. Lepiej zajmijcie się tymi co wyrzucają śmieci do lasu. Bo Polacy to naród brudasów.

Ktos666; 16 grudnia 2020, 21:52

Policja to niech się zajmie ćpunem który łazi po Piłsudskiego i wszczyna bójki i robi awantury i niszczy wszystko typ chciał się dostać do jednego z mieszkan nożem poprzecinał kable drzwi uszkodził nozem i wbił go w ścianę i zostawił. Gdy policja przyjechała to właścicielowi kazała schować go do szuflady. To jest zachowanie policji gdy typ lata z nożem? Jak kogoś zabije to też powiedzą żeby nóż schować do szuflady? Ten typ jest psychol i mefedroniarz

Ktoś; 16 grudnia 2020, 22:21

Brudasów którzy swoje brudy podsuwają innym. Wszyscy pisarze z bloków wychodzą ze swoimi kundlami pod domy innych i NIKT z nich nie raczy posprzątać. Mało tego pozwalają psu załatwiać się przed czyjąś furtką. Na uwagi nie reagują. Co za hołota mieszka w tych blokach.

Hg; 17 grudnia 2020, 05:27

Ale to są brzozy xdd

Taa; 17 grudnia 2020, 08:56

Dzięki takiej reakcji policji sprawca wrócił i bawił się w podpalacza dwie straże byly

do ktosia; 17 grudnia 2020, 18:44

nie wszyscy pisarze i wychodzą z psami. hołoty w blokach nie jest dużo. potwierdzam że sprzątających po psach jest mało.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.