Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Policjanci przejęli prawie 11 kg narkotyków! Zatrzymano 21-latka

28 sierpnia 2023; 11:28

Informacja prasowa

0 komentarzy

Zatrzymany 21-latek (fot. KPP w Grójcu) Zatrzymany 21-latek (fot. KPP w Grójcu)

Policjanci z Warki zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o posiadanie dużych ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 11 kilogramów różnego rodzaju środków odurzających. 21-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

News will be here

Kryminalni z Warki realizując działania ukierunkowane na przeciwdziałanie i zwalczanie narkomanii, zatrzymali w minioną środę (23.08) na terenie powiatu grójeckiego mężczyznę. W wyniku pracy operacyjnej ustalono, że w jednym z domów na terenie gminy Warka mogą być przechowywane duże ilości narkotyków.

Funkcjonariusze po udaniu się na miejsce w budynku ujawnili podejrzanego, który dzielił biały proszek na mniejsze porcje. Wytypowany mężczyzna był wyraźnie zaskoczony i poddenerwowany obecnością stróżów prawa. Wyjaśnieniem takiej postawy 21-latka były wszechobecne torebki z zabronionymi substancjami. Późniejsze badania jednoznacznie wskazały, że jest to kokaina i pochodna mefedronu.

Policjanci postanowili przeszukać mieszkanie użytkowane przez młodego mieszkańca Warki. Podczas tych czynności ujawniono i zabezpieczono blisko 100 tysięcy złotych. W rezultacie czynności wykonanych przez funkcjonariuszy zakończyły się zabezpieczeniem łącznie blisko 1 kilograma kokainy i prawie 10 kilogramów substancji psychotropowej w postaci klefedronu. Wytężona praca policjantów zapobiegła trafieniu na czarny rynek niebezpiecznych substancji. Byłoby to około 11 tysięcy działek, o szacunkowej wartości 700 tysięcy złotych.

Po zatrzymaniu mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grójcu. Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i w piątek (25 sierpnia br.) zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za złamanie przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.