Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Policjanci z Błędowa odebrali właścicielowi wychudzone psy

21 grudnia 2022; 10:45

Informacja prasowa

1 komentarz

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Policjanci z Błędowa, wspólnie z wolontariuszami schroniska dla zwierząt, odebrali właścicielowi wychudzone psy. Zwierzęta przebywały na niezamieszkałej posesji. Przypominamy, że za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia.

News will be here

O niewłaściwym traktowaniu psów przez właściciela policjanci dowiedzieli się w miniony piątek od mężczyzny, który zainteresował się ich losem. Jak ustalili 62-latek miał zaniedbywać zwierzęta, utrzymywać je w brudzie, nie karmić i nie zabezpieczyć ich odpowiednio przed niskimi temperaturami.

Policjanci w trosce o los psów nawiązali kontakt z Fundacją Ochrony Zwierząt Pańska Łaska i w niedzielę w obecności wolontariusza i weterynarza ze Szpitala dla zwierząt. W szopie i w kojcu mieszkały cztery psy, które już na pierwszy rzut oka sprawiały wrażenie bardzo wylęknionych i zaniedbanych. Były bardzo wychudzone.

Od piątku, kiedy została zgłoszona interwencja do niedzieli policjanci z Błędowa codziennie dokarmiali zwierzęta. Przedstawiciele Fundacji przejęli zwierzęta i przetransportowali na badania do przychodni weterynaryjnej, pod której opieką aktualnie przebywają.

62-letniemu mieszkańcowi gminy Błędów za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (1):

Za zwierzętami ; 21 grudnia 2022, 14:08

A mi się wydaje ,że gdyby tak takiemu delikwentowi który nie dba o swoje zwierzęta, albo żle traktuje lub co gorsza wyrzyca ,to taki konkretny wpierdol by lepiej działał jak jakieś wyroki w zawieszeniu. Zamiast po więzieniach na koszt podatników trzymać ,prace społeczne przymusowo na rzecz pokrzywdzonych minimum rok.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.