Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Policjanci z Grójca i innych miast ćwiczyli odparcie ataku

6 listopada 2023; 09:08

Informacja prasowa

1 komentarz

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Służba w Policji to wiele nieoczekiwanych sytuacji. Atak na policjantów, rzucane w ich kierunku przedmioty, użycie broni gładkolufowej. Na takie sytuacje muszą być przygotowani funkcjonariusze z Nieetatowych Oddziałów Prewencji Policji. Pod koniec października br. w Słomczynie policjanci uczestniczyli w ćwiczeniach z zabezpieczania imprez masowych.

News will be here

Głównym zadaniem policjantów działających w Nieetatowych Oddziałach Prewencji jest zabezpieczanie imprez masowych. Dzięki ich pracy, uczestnicy wydarzeń sportowych i kulturalnych nie muszą obawiać się o swoje bezpieczeństwo.

Praca Nieetatowych Oddziałów Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu jest poprzedzona regularnym treningiem. Kolejny raz ćwiczenia zostały przeprowadzone na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu. Dowódcy pododdziałów Policji przygotowali dla swoich funkcjonariuszy kilka scenariuszy działań. Policjanci ćwiczyli odparcie ataku grupy osób oraz taktykę działań Policji m. in. w zabezpieczaniu zgromadzeń publicznych i imprez masowych.

Trening sprawia, że w momencie kiedy pojawia się zagrożenie, każdy funkcjonariusz doskonale wie, jak powinien się zachować. Wielokrotnie powtarzane ćwiczenia powodują, że policyjne oddziały są lepiej skoordynowane, działają szybko i skutecznie.

Ćwiczenia w Słomczynie pokazały, że policjanci z Białobrzegów, Grójca, Kozienic, Lipska, Przysuchy, Szydłowca, Zwolenia i Żyrardowa wchodzący w skład Nieetatowych Oddziałów są dobrze przygotowani do wykonywania swoich zadań. Dowódcy byli zadowoleni z ich przebiegu i już przygotowują scenariusz kolejnych działań. W ćwiczeniach uczestniczli także przedstawiciele Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Przygotowanie scenariuszy działań pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo zarówno osób, które uczestniczą w imprezach masowych, jak i policjantów zabezpieczających takie wydarzenia.

Służba w Policji to szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym. To zawód dla ludzi z pasją. Jesteś zainteresowany? To złóż odpowiednie dokumenty.

W Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu przy ul. Brzozowej 108 w dni powszednie w godzinach 8:00-15:00, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerem telefonu: 47 70 26 242.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć na stronie internetowej grójeckiej Policji w zakładce PRACA.

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (1):

obywatelski; 6 listopada 2023, 18:56

Służba ciekawa, owszem, śledztwa 'wciągają jak narkotyk', ale ta cała rekrutacja, to 'bullshit'...

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...
Opinie o kuchniach z Agaty: przewodnik po najnowszych trendach i funkcjonalnościach Kojarzące się ze stylem retro ryflowane fronty i niebanalne...
Dzień Dziecka na Osiedlu Ilona w Grójcu Osiedlowy Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.