Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Policjanci z Grójca: kolejne oszustwa za pomocą portali społecznościowych

22 września 2023; 09:49

Informacja prasowa

1 komentarz

Policjanci z Grójca odnotowali kolejne oszustwa dokonane za pomocą portali społecznościowych i komunikatorów. Taki sposób działania przestępców pojawił się już jakiś czas temu. Przestępca włamuje się na konto na portalu społecznościowym i przejmuje je. Potem pisze wiadomość. Trafia ona do osób z listy kontaktów, głównie z prośbą o pożyczkę. Kilka takich prób zakończyło się przelewem za pomocą aplikacji mobilnej. Pokrzywdzeni byli przekonani, że pieniądze trafiły do znajomych.

W dzisiejszych czasach z portali społecznościowych czy popularnych komunikatorów korzysta niemal każdy. Ponieważ portale te przyciągają tak wielu ludzi, nie pozostają obojętne także oszustom, którzy czekają, by jak najszybciej zarobić pieniądze kosztem użytkowników.

Grójeccy policjanci stale przypominają o bezpiecznym korzystaniu z sieci. Szybki rozwój technologii powoduje, że policjanci spotykają się ciągle z innymi metodami działania przestępców.

W ostatnim czasie policjanci odnotowali kilkanaście przypadków oszustw, których dokonano na portalach społecznościowych. Przestępcy włamują się na konta użytkowników, a następnie za pomocą komunikatora piszą do osób z listy kontaktów prośbę o przelew pieniędzy za pomocą aplikacji mobilnej. Niestety kilka takich przypadków zakończyło się utratą pieniędzy. Pokrzywdzeni byli pewni, że pieniądze trafiły do znajomych.

Niezależnie od sytuacji, należy dobrze zweryfikować osobę, która prosi o przelanie gotówki. Nawet jeśli w komunikatorze znajduje się na liście naszych kontaktów, nie zapominajmy, że ktoś mógł włamać się na jej konto. Zadzwońmy do tej osoby i zweryfikujmy, czy faktycznie potrzebuje naszej pomocy. Tylko przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa może uchronić przed utratą pieniędzy.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (1):

obywatelski; 22 września 2023, 20:09

No to może ku przestrodze jakieś aktualne:
1. subiektywnieofinansach, Nasza czytelniczka padła ofiarą kradzieży. A bank, choć wiedział, że transakcja jest podejrzana, to pieniądze i tak z systemu wypuścił…
2. niss tv, Czy masz problem z telefonem i mailami? O mrocznej stronie sztucznej inteligencji - mówi W. Hake.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Nauka Pływania | instruktor Emil Siedlarz | Chełmiec - Nowy Sącz - Korzenna
Księgowość w stolicy. Jakie są realia pracy księgowych w Warszawie? Praca w księgowości należy do zawodów cieszących się dużym...
Podpisano umowę! Wkrótce rusza przebudowa stadionu przy Laskowej W czwartek burmistrz Dariusz Gwiazda podpisał umowę na...
Ostatnie pożegnanie podinspektora Pawła Korczaka W środę w Tarczynie obyła się uroczystość pogrzebowa...
ZWiK w Grójcu wydał komunikat ws. bakterii coli w wodzie Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Grójcu poinformował, iż...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.