Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Policjanci zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów w gminie Warka

26 stycznia 2015; 10:34

Grojec24.net

4 komentarze

Fot. KWP Radom

Białobrzescy policjanci zabezpieczyli blisko 1,5 tony krajanki tytoniowej oraz prawie pół miliona gotowych, podrobionych papierosów. Ujawniono też profesjonalną linię technologiczną do ich produkcji. Policjanci zatrzymali pięć osób, którym przedstawiono m.in. zarzuty nielegalnej produkcji papierosów i paserstwa. Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

News will be here

Kilka dni temu białobrzescy „kryminalni” po wielu dniach nieustannej pracy operacyjnej dotarli do nielegalnej wytwórni papierosów. W czasie przeszukania jednej z posesji na terenie gm. Warka w powiecie grójeckim zatrzymali dwóch mężczyzn w trakcie nielegalnego procederu produkcji papierosów. 35- i 51-latek trafili do policyjnego aresztu. „Kryminalni” zabezpieczyli kilkaset kilogramów krajanki tytoniowej oraz prawie pół miliona gotowych papierosów. Ponadto zabezpieczyli materiały potrzebne do produkcji oraz linię technologiczną służącą do nielegalnego wytwarzania papierosów. Zatrzymano również właścicieli posesji.  Policjanci ustalili, także, iż w sąsiedniej gminie Jasieniec zatrzymani mężczyźni magazynują nielegalny tytoń. Tam funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne kilkaset kilogramów tytoniu i zatrzymali 43-letniego właściciela posesji. Na miejsce wezwano również celników, którzy pomogli białobrzeskim policjantom w zabezpieczeniu ujawnionych rzeczy.

W sumie mundurowi zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy trafili do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili im zarzuty nielegalnego wytwarzania papierosów, pomocnictwa w tym przestępstwie,  a także paserstwa. W sobotę rano białobrzescy policjanci doprowadzili dwóch zatrzymanych do Prokuratury Rejonowej w Grójcu, gdzie zostali przesłuchani.  Na wniosek Policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Grójcu zastosował wobec 35- i 51-latka trzymiesięczny tymczasowy areszt. Policjanci  oszacowali, że straty skarbu państwa w wyniku wprowadzenia takiej ilości nielegalnego tytoniu sięgnęłyby kwoty 900 tys. zł. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

asp. Łukasz Gutkiewicz/KPP Białobrzegi

TAGI:

Komentarze (4):

ask; 26 stycznia 2015, 19:48

no cóż, fajki po cichutku znowu podrożały nie wiedzieć czemu (akcyza?) to i ruch w interesie swoistych Robin Hood\'ów by ulżyć dojonemu społeczeństwu wzrósł.

romrk; 27 stycznia 2015, 13:26

Co to znaczy nielegalny tytoń?

pet shop boys; 27 stycznia 2015, 23:40

Policja przestała palić to i innym też nie dadzą. Ciekawe kiedy przestaną pić? Buhahaha

MarysiaH; 4 kwietnia 2016, 14:40

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.