Policjant mieszkający z matką na kwarantannie zmuszony do pracy?

2 kwietnia 2020; 14:46

Grojec24.net

45 komentarzy

W środę na facebookowym profilu, zajmującym się interwencjami dziennikarskim w sprawach dotyczących służb mundurowych, ukazał się wpis dotyczący policjanta z Warki rzekomo zmuszonego przez przełożonego do służby, mimo iż ten mieszkał z matką poddaną kwarantannie. Kilka dni później u kobiety zdiagnozowano koronawirusa.

Podinsp. Katarzyna Kucharska, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu poinformowała Grojec24.net, że dla sprawdzenia wszelkich okoliczności opisanej sytuacji Komendant Powiatowy Policji w Grójcu polecił wszcząć czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Oto pełna treść wpisu:

We wtorek 24.03 jeden z funkcjonariuszy KP Warka dowiaduje się o poddaniu kwarantannie swojej mamy, z którą mieszka w jednym domu, a która to miała kontakt z osobą u której potwierdzono koronawirusa – pacjentem ośrodku zdrowia w Stromcu oraz pracowała też w Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu. Gdy funkcjonariusz dowiedział się o poddaniu jego matki kwarantannie dzwoni tego samego dnia do komendanta Komisariatu Policji w Warce podkom. Pawła Lewandowskiego i zgłasza mu ten fakt. Komendant odpowiada mu ,,nie pier.. tylko jutro przychodź na służbę, w taki sposób to każdy by siedział w domu”. Następnie policjant ten przez tydzień przychodził do pracy mając kontakt praktycznie ze wszystkimi z Komisariatu Policji w Warce, a jednocześnie mieszkał z matką, w jednym domu.

Komendanci wmawiają zaś swoim podwładnym, że policjant ma w domu osobne wejście i że nie ma kontaktu ze swoimi rodzicami, co jest nieprawdą.

W dniu wczorajszym (31.03) policjant ten poinformował zastępcę komendanta Janusza Bogdańskiego o pozytywnym wyniku badań na koronawirusa u swojej matki. Ten wyparł się wcześniejszej wiedzy o kwarantannie w domu policjanta i nakrzyczał na niego, po co w ogóle przychodził do roboty, powinien siedzieć w domu na dupie. Z kolei komendant Lewandowski wykonał do niego telefon i zaczął się wydzierać, żeby ten nie mówił innym funkcjonariuszom o koronawirusie u matki i nie straszył załogi KP Warka. Policjanta tego oraz partnerkę, która jeździła z nim w radiowozie odsunęli od służby. Od wczorajszego ranka policjant wydzwania do szpitala MSWIA, gdzie mu powiedzieli, że przecież dotykając jedynie klamki i będąc w jednym pomieszczeniu nie można się zarazić wiec nie ma tematu i odsyłają do sanepidu. Nikt nie chce zrobić mu testów, a decyzja o kwarantannie też jeszcze nie zapadła. Komendanci KP Warka zakazali całej załodze rozmawiać o zaistniałej sytuacji. Próbują sprawę zamieść pod dywan. Komendant Powiatowy i Wojewódzki prawdopodobnie jeszcze nie wiedzą o zaistniałej sytuacji.

Do sprawy odniosła się kom. Agnieszka Wójcik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grójcu:

Nawiązując do zamieszczonych informacji dotyczących Komisariatu Policji w Warce, rozumiemy, że możliwość zarażenia wirusem powoduje niepokój, także u policjantów. To zrozumiałe, że każdy martwi się o zdrowie swoje i swoich rodzin. Na kontakt z chorobą narażeni są zwłaszcza policjanci pracujący „na pierwszej linii”. U nich, podobnie jak w przypadku lekarzy, ratowników i pielęgniarek istnieje największe ryzyko zakażenia. Jednak nie możemy pozwolić na przekazywanie nierzetelnych informacji, które wywołują niepotrzebny chaos, dlatego wyjaśniam, że 24 marca br. jeden z funkcjonariuszy poinformował Zastępcę Komendanta Komisariatu w Warce, że członek jego rodziny poddany jest kwarantannie w związku podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Jednocześnie z oświadczenia funkcjonariusza wynikało, że nie miał on bezpośredniego kontaktu z tym członkiem rodziny, ponieważ, pomimo że mieszkają w jednym budynku, mają osobne mieszkania i nie kontaktowali się. Służby sanitarne przeprowadziły wywiad, który nie uzasadniał objęcia funkcjonariusza kwarantanną.

30 marca br. późnym wieczorem wymieniony policjant poinformował telefonicznie Komendanta Komisariatu w Warce, że objęty kwarantanną członek rodziny jest zarażony karonawirusem SARS-Cov-2. Tego samego dnia na polecenie Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu podjęto decyzję o odsunięciu policjanta od zadań do czasu uzyskania ponownych informacji od służb sanitarnych. Następnego dnia Komendant komisariatu, mając na uwadze bezpieczeństwo wspomnianego funkcjonariusza oraz pozostałej załogi jego jednostki, nawiązał kontakt z przedstawicielami powiatowych oraz państwowych służb sanitarnych przedstawiając wszelkie okoliczności tej sytuacji. Uzyskał informacje, że nie ma potrzeby stosowania kwarantanny wobec policjanta i może on pełnić służbę. Służby sanitarne zastosowały wobec wymienianego policjanta kwarantannę od 31 marca br. na czas 14 dni oraz w ciągu najbliższych dwóch dni przeprowadzony zostanie test na obecność koronawirusa. Mając na uwadze powyższe okoliczności trudno uznać, zachowanie kierownictwa KP w Warce za opieszałe i niezgodne z procedurami.

Kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Grójcu oraz wszystkich jednostek powiatu grójeckiego przykłada ogromną wagę do istniejącego zagrożenia, podejmując szereg dodatkowych zadań mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego naszym policjantom i pracownikom. Praca zorganizowana jest w taki sposób, aby minimalizować ryzyko zakażenia. Stale i na bieżąco monitorowany jest stan zdrowia policjantów i pracowników cywilnych.

kom. Agnieszka Wójcik
Oficer Prasowy
Komendy Powiatowej Policji w Grójcu

TAGI:

Komentarze (45):

cała prawda; 2 kwietnia 2020, 15:33

Cała prawda o policji. Wykonać i nie meldować o problemach. A teraz - nikt nie wiedział. I będą kłamać że nie wiedzieli, że policjant im mówił że nie miał kontaktu z matką.
Komunikat oficer prasowej - też lakoniczny i mający na celu "rozmyć" wszystko.

Lol; 2 kwietnia 2020, 16:18

Powinni od razu wydalić ze służby takiego przełożonego. Mógł spowodować zagrożenie dla innych pracowników !

ja; 2 kwietnia 2020, 16:30

Najpierw afera w szpitalu teraz na komendzie. Brakuje jeszcze straży. I jak to dziadostwo ma się nie szerzyć.

Ktos; 2 kwietnia 2020, 16:44

Tak właśnie postępują ludzie... Na browarze w Warce też nie wiadomo co będzie jakiegoś pracownika matka ma kwarantannę jest pielęgniarka czeka na wynik badań. Jeżeli się okaże że jest zarazona co wtedy?? Od dzisiaj weszły zakazy w życie chłopak też ma już kwarantannę kur... Tydzień minął jak typ chodził do pracy gdy u matki było podejzenie. Każdy każdego zaraza.

Super; 2 kwietnia 2020, 17:07

To jest dobry przykład podejścia przełożonych do podwładnych
Po co wprowadzać obostrzenia prosić ludzi by nie prowadzili życia publicznego skoro sumarycznie to wszyscy i tak się zarazimy wzajemnie tylko że rodzinnie a później pójdziemy do pracy i przekażemy to dalej LUDZIE TO JEST CYRK

Ja; 2 kwietnia 2020, 17:23

Brawo dla komendanta z Warki ! Natychmiast do cywila, bo czeka go sprawa karną za spowodowanie zagrożenia !!!!!!!! I jego zastępca też !!! BRAWOOOO !!!!

Z Grójca; 2 kwietnia 2020, 17:43

Gdzie jest prokuratura? Sam się przekonałem w innych sprawach co się wyprawia w Grójcu i Radomiu w policji i prokuraturze . Gdzie jest Ziobro?co tak ucichł?

normalne; 2 kwietnia 2020, 18:14

We wspomnianej sytuacji funkcjonariusz poinformował swojego zwierzchnika, że członek jego rodziny został poddany kwarantannie i oświadczył, że nie miał on bezpośredniego kontaktu, z tym członkiem rodziny. Służby sanitarne, które są do tego uprawnione przeprowadziły wywiad ze wspomnianym Policjantem uznając, że na tym etapie nie ma potrzeby objęcia go kwarantanną. Idąc tą drogą, jak ktoś w bloku będzie chorował czy będzie na kwarantannie to zamykać wszystkich jego mieszkańców? Wprowadzanie zamętu wywołuje niepotrzebne emocje i pochłaniają czas, który aktualnie jest potrzebny na minimalizowanie skutków rozprzestrzeniania się SARS-Cov-2.

Ja; 2 kwietnia 2020, 19:02

Nie, no. Prokuratura już się tym przypadkiem zajęła

Ja; 2 kwietnia 2020, 19:13

Oni (ci komendanci)już długo przeginali pale, więc i na nich przyszedł czas ! Szkodę tylko, ze przez nich inni ucierpieli

Fsz; 2 kwietnia 2020, 19:20

Oburzający jest komentarz rzecznika KPP. Chcą to pod dywan zamieść !!!!

obserwator; 2 kwietnia 2020, 19:25

To co grozi temu z Sanepidu co nie objął tego policjanta który wszystkim mówił, że nie miał kontaktu z matką i nie objął go kwarantanną? To chyba Sanepid określa kto ma przebywać na kwarantannie? Jeśli ktoś mówi, że nie miał kontaktu z potencjalnym zarażonym to na podstawie czego go izolować?

Ja; 2 kwietnia 2020, 19:53

Powinno się zawiesić całe kierownictwo komisariatu do czasu wyjaśnienia sprawy, przebadać wszystkich policjantów.
Jeśli opisana wyżej sytuacja z powiadomieniem komendanta miała miejsce powinien on być natychmiast wydalony ze służby wraz z wszelkimi konsekwencjami.
Oficer prasowy jeśli podał nieprawdę powinien mieć także wszczęte postępowanie dyscyplinarne i wydalony ze służby.

polcjanci z warki; 2 kwietnia 2020, 20:28

ludzie nie znacie sprawy a wypowiadacie się jak nie wiadomo jacy fachowcy. W tej całej sprawie oberwał komendant który jest najmniej winny. Pierwsza rozmowa była z Zastępcą nie z komendantem. Większość policjantów jest świadkami, że komendant tego policjanta pytał się czy na pewno nie miał kontaktu z matką, wszyscy my też się go pytaliśmy czy oby na pewno nie jest zarażony gdzie nam zapewniał, że możemy być spokojni. Chyba wiedział co mówi bo znamy go trochę i ufamy że jest odpowiedzialny. Taką samą wiedzę miał Sanepid w Białobrzegach. Na pewno nikt go nie zmuszał do pracy. Jak była by potrzeba to przebywał by na kwarantannie. To Komendant sprawił, że policjant będzie miał badania dla potwierdzenia czy aby na pewno nie jest zarażony. Co można więcej zrobić. Może wykrywacz kłamstw czy policjant na pewno mówi prawdę. Ludzie opanujcie się.

Balbina; 2 kwietnia 2020, 21:11

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do ja; 2 kwietnia 2020, 21:33

Ty!!!!!! masz bardzo dobrą wiedzę, chyba sam pracujesz w komisariacie. Jak jesteś odważny to zgłoś się do odpowiednich organów i zamelduj bo chyba tak powinieneś postąpić. Widać, że ciebie tam nie doceniają lub nie doceniali i stąd tyle żalu. A do policjantów jeżeli to policjanci odważyli się napisać to brawo za odwagę, im chyba najbardziej trzeba wierzyć bo to oni tam pracują i wiedzą co tam się dzieje.

Mieszkańcy z Warki; 2 kwietnia 2020, 21:35

Ha ha Policjanci z Warki jak zwykle mówicie co trzeba i co jest wygodne . Ręka rękę myje od wielu wielu lat .

baleron; 2 kwietnia 2020, 22:23

Jak zwykle - z policjanta zrobią idiotę i kłamce, a kierownictwo - niewinne. Jak zwykle nic nie wiedziało.
Tak jak w sprawie giełdowej.

NieMiła; 2 kwietnia 2020, 22:53

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Jaja; 2 kwietnia 2020, 23:19

Czasy niewolnictwa się skończyły. Jak by nie był pewny co do swojego stanu zdrowia to zgłosił by to w sanepidzie czy powiedział że miał kontakty z matką i sprawa jasna. Ten policjant to pełnoletni? Jak nosi pistolet to chyba rozumie powagę sytuacji i postawić sprawę jasno w te czy wefte. Nie narażał by kolegów i komendanta.

Obserwujący; 3 kwietnia 2020, 07:01

Znam trochę temat bo pracowałem w tej formacji. Jak czyta się niektóre komentarze to można poznać który komentarz kto pisze. Szczególnie te "ja". To ta sama osoba co stoi za opublicznieniem nieprawdziwych informacji na fejsie. Ewidentnie widać, że został pominięty przy nagrodach lub dodatkach. Za mało roboty i w głowie się przewraca.

Do balerona; 3 kwietnia 2020, 07:22

Co to jest sprawa giełdowa? Wszyscy na pewno wiedzą. Mógłbyś się wykazać odwagą i się podpisać funkcjonariuszu. A tu ewidentnie ktoś nie lubi komendanta bo on najwięcej na tym oberwał. Ale znając go to na pewno sprawę odpowiednio przypilnuje a "hejciarz " poniesie swoje konsekwencje

obserwator; 3 kwietnia 2020, 07:32

Ktoś mocno nie lubi komendanta i odważny jest pisać anonimy. To musi być kobieta lub mężczyzna "baba".

hwd; 3 kwietnia 2020, 08:22

napisac do dzennikarzy onetu bo sa niezalezni i nie dygaja przed ukladami i prominentami a co prokuratura tez siedzi cicho z urzedu powinna to klpnac a w innych insyucjach to nie maja pojecia co sie dzieje komisariat przewietzyc trzeba ... za takie zachowanie wobec gostka ustawa rownosc wobec prawa

Znów policjanci; 3 kwietnia 2020, 08:33

Oświadczamy, że tak jak komendantom, sanepidowi i nam, nasz kolega zapewniał, że nie miał kontaktu z rodzicami i mieszka oddzielnie. Kazał się nam nie martwić bo jest wszystko w porządku. Sami byśmy sobie nie pozwolili aby pracować z zarażoną osobą bo wszyscy mamy rodziny. Jeszcze raz powtarzamy, że kwarantannę wyznacza sanepid.

Wareczczanin; 3 kwietnia 2020, 08:47

Zostaje nam wierzyć policjantom, bo kto o zdrowych myślach dopuścił by do służby chorego. Policjanci dalej róbcie to co do Was należy czyli strzec naszego bezpieczeństwa a taką gnidę znaleźć i wyrzucić na zbity pysk bo szkodzi wizerunkowi całej policji

Hwd itd; 3 kwietnia 2020, 09:10

Ktoś kto pisze, że prokuratura słaba w grójcu i radomiu zna się na rzeczy musiał mieć styczność, następny wie że dziennikarze onetu są najlepsi to widać, że taka osoba jest wiarygodna. Trochę zdrowego rozsądku.

O co chdzi; 3 kwietnia 2020, 09:35

Jeśli to prawda, że policjant wszystkim mówił o tym że nie miał kontaktu z matką a było inaczej to narażał swoich kolegów na niebezpieczeństwo. Może niech prokuratura jego oskarży?

Koza; 3 kwietnia 2020, 10:24

I co teraz cały komisariat policji z Warki ma kwarantanne.. To już wogole bed, ie strach wyjść na miasto..

polo; 3 kwietnia 2020, 11:40

tylko co to za policjant,który w takiej sytuacji pozwala sie zmuszać do pracy?Inny na jego miejscu powiedziałby ''wielkiemu'' szefowi żeby go w pompke cmoknął

Jak to; 3 kwietnia 2020, 11:52

Pracuje w formacjach mundurowych ale taki syf to tylko w policji. Poznałem tego komendanta i wporządku człowiek wiem, że jest za policjantami którzy dobrze pracują. Na mieście narkotyków mówią, że nie ma od kogo kupić i może to robota jakiegoś kreta który nie podprządkował się do komendantowi a współpracuje z tymi co nie moogą handlować i chcieli by aby było jak było. To trzeba się go pozbyć

To; 3 kwietnia 2020, 13:32

To ten co umie tylko pisać

xxx; 3 kwietnia 2020, 16:49

jestem pewien że policjant mówi prawdę, komendanci nigdy nie przyznają się do błędów, poza tym oni te kłamstwa powtarzają tyle razy że w to wierzą, a rzeczywistość kest taka że mają gdzieś dobro zwykłego policjanta najważniejsze są premie kwartalne i znajomości, nepotyzm rządzi

Brawo; 3 kwietnia 2020, 17:44

Brawo lewy, masz klase, zresztą jaki oficer taka klasa :))))

john; 3 kwietnia 2020, 22:54

F I R M A

Droga siostro, drogi bracie
Chcesz niebieskie nosić gacie
Mieć pistolet i kajdanki
W pracy spędzać wszystkie ranki
Na wypłatę mieć jałmużnę
Obowiązki bardzo różne
Dla przykładu dwudziestego
Do kościoła marsz kolego
Jedenasty gdy przychodzi
Na nowennę czas nadchodzi
Świątki, piątki i niedziele
Będziesz spędzał wciąż w kościele
To zadania podstawowe
One są obowiązkowe
Mundurowym będziesz z nazwy
To już zawód nie tak ważny
Społeczeństwo z nas się śmieje
Resort nie wie co się dzieje
Związki pisma wysyłają
Na odpowiedź wciąż czekają
Do premiera się udają
Lecz go w pracy nie zastają
Starzy mają dość wszystkiego
Także przychodź ty kolego
Testy zdać ci pomożemy
I do firmy cię przyjmiemy
Jeśli księdza w rodzie masz
Świetnie sobie radę dasz
Dzisiaj będziesz kierownikiem
A za tydzień naczelnikiem…

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
Co to będzie, jak to będzie
Gdy starszyzny już nie będzie…

Nad tą trumną zapłaczemy
Gdy tę firmę pogrzebiemy…

• Powyższy tekst jest wymysłem autora i nie ma żadnego związku z ewentualnymi wydarzeniami rzeczywistymi

Gościu ; 4 kwietnia 2020, 01:03

Znam komendancika osobiście. Zero szacunku dla podwładnych i innych ludzi. Potrafi nawet zastraszać będąc w mundurze na służbie. Nic dobrego z tego pseudo- człowieka. Powinien dostać porządnie po dupie i na emeryturkę.

Hubertus; 4 kwietnia 2020, 03:15

Widzę że się wypowiadają policjanci z Warki. komendant zjebał temat po całosci. Ale kto to pisze. Piszą przydupasy i tyle powiem. Napewno nie Ci którzy znają temat. Ale w Kp Warka jest jeszcze kilku normalnych którzy wiedzą jak było. Zastępca pójdzie na emeryturę i po sprawie. Kozioł ofiarny być musi. A pani rzecznik niestety musiała napisać to co kazali. Taka to firma. Pozdro dla policjantów z Warki. Tych uczciwych.

Ramzes ; 4 kwietnia 2020, 10:16

Wierzę staremu policjantowi brawo za odwagę i odpowiedzialność abstrachujac wszyscy policjanci z terenu grojca obowiązkowo testy zdrowotne i nic nie ukrywać

Polska; 4 kwietnia 2020, 12:42

Widać, że komendant jest skuteczny i dlatego na niego piszą ci co uważają, że nic nie robiąc im się wszystko należy. Prawda się obroni a ci co piszą na komendanta dalej będą zajmowali szukaniem się haków i podstępu. Widać, że ktoś broni swojej racji a czy prawdziwej pewnie wkrótce się dowiemy?

Jak; 4 kwietnia 2020, 18:06

Jaka emerytura ?! Zwolnić dyscyplinarnie. Zero tolerancji dla chamów i prostaków !!!!!!!!!

Operator; 4 kwietnia 2020, 19:36

Znam swoją robotę. Panowie panie. Jak by prokuratura albo bsw się zajęli się tą sprawą to szybko da się ustalić do kogo ten Policjant dzwonił i kiedy. Wyszło by to kto kłamie. Więc proszę ,,pseudo policjanci z Warki, po co tu wpisujecie te wypociny. Niech się sprawą zajmą odpowiednie służby. Wtedy wyjdzie wszystko.

Baleron; 4 kwietnia 2020, 19:40

Pisze to co uważam.
A uważam ze w tej sytuacji zrobią z policjanta „winnego” - ze oszukał wszystkich.
A „góra” niewinna. Bo skąd? Jak? Przecież dobro podwładnych jest dla nich najważniejsze :) :D
Statystyka? Jaka statystyka. Statystyka nieważna. Tylko dobro podwładnych.

A co do wpisów.
Zawsze w każdej jednostce - cześć ekipy będzie obstawała za „górą” , cześć za „policjantem” a większość nie będzie nic słyszała i widziała.
Ciao.

Ddo anonimowych odważniaków; 6 kwietnia 2020, 13:11

Panowie lub Panie co tak piszecie że w Policji jest źle i jest tyle nieprawidłowości. Jak to widzicie to będąc policjantami powinniście zareagować a nie jak tchurze pisać anonimowo. Więcej odwagi. Napiszcie zawiadomienie do prokuratora, podpisz ie się pod nim i skladajcie zeznania. Chyba jesteście Policjantami i wiecie co robić. A jeżeli tylko złośliwie pomawiacie innych to spójrzcie w lusterko i powiedzcie kogo widzicie- czy odważnego Policjanta co reaguje, czy zwykłą szuje co tylko knuje.

do "Ddo anonimowych odważniaków"; 11 kwietnia 2020, 14:17

Bardzo dobrze napisany komentarz. Widać, że ktoś spojrzał chyba w lustro i się zaciął.

Torcik13; 12 kwietnia 2020, 13:51

A ja mam takie pytanie , czy ktoś z was znak kogoś zarażonego wirusem, albo kogoś kto zna kogoś zarażonego tym wirusem ?????:-) niezła lipa to wszystko jest.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

30.ofiara koronawirusa w powiecie grójeckim Nie żyje 61-letni mężczyzna zakażony koronawirusem -...
Suntago Wodny Świat na razie pozostanie zamknięty Pomimo decyzji o możliwości otwarcia basenów i saun, Park...
Dobry dentysta i dobry pacjent – zgrana para w walce o piękny uśmiech Nawet najlepszy dentysta nie uratuje nam uzębienia, jeśli...
Dachowanie w Tarczynie. Droga zablokowana Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia doszło na drodze...
Koronawirus nadal niebezpieczny (VIDEO) Mimo informacji napływających z mediów na temat luzowania...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Praca w branży spożywczej! Bez stawki... Praca w branży spożywczej czeka na Was! Agencja pracy Morego (cert.16198)...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...

Planowany termin wyjazdu: od zaraz na min 4 tyg.
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...
Planowany termin wyjazdu: między 15.06 a 20.06.2020
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...
Planowany termin wyjazdu: od 01.07.2020 na 6-8 tyg.
Praca w branży spożywczej! Bez stawki... Agencja Zatrudnienia Morego (cert.16198) poszukuje osób chętnych do...

Firmy z Grójca i okolic

Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
zielonyVOLT.pl Podstawową działalność firmy stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań...
... Zapraszamy wszystkie firmy z Grójca i okolic do odwiedzenia sklepu internetowego...
Proserwis - montaże, naprawy kotłów... Proserwis to firma z Warszawy specjalizująca się w usługach dotyczących...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.