Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Policjant z Grójca po służbie pomógł zagubionemu grzybiarzowi

22 września 2022; 08:43

Informacja prasowa

4 komentarze

Policjant z Grójca, w czasie wolnym od służby odnalazł 75-letniego grzybiarza. Mężczyzna stracił orientację w terenie. W efekcie zgubił się w lesie i nie był w stanie odnaleźć drogi powrotnej. Mężczyzna może mówić o dużym szczęściu.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, w lesie w pobliżu miejscowości Lesznowola. 75-latek wybrał się na grzybobranie. W pewnym momencie stracił orientację w terenie i w konsekwencji zgubił się w lesie. Miał problem z odnalezieniem drogi powrotnej, a podmokły teren utrudniał mu poruszanie się. Policję przed godziną 21 poinformowała córka seniora, która czekała na niego na skraju lasu. Kontaktowała się z ojcem telefonicznie, nie pomogło mu to jednak wyjść z lasu.

Na miejsce skierowano policjantów, funkcjonariuszy straży pożarnej i straży miejskiej. Na szczęście mężczyzna został odnaleziony przez funkcjonariusza z grójeckiej drogówki. Policjant w czasie wolnym od służby wspólnie z synem wybrali się do lasu. Kiedy spotkał mundurowych ze swojej jednostki i dowiedział się o poszukiwaniach postanowił pomóc. Ponieważ mieszka w okolicy i jest zorientowany w terenie, na podstawie opisu miejsca podanego telefonicznie przez starszego mężczyznę, wiedział w którym kierunku się udać. Szybko znalazł zaginionego. Ostatecznie mężczyzna w dobrym stanie, po zbadaniu przez zespół pogotowia ratunkowego został przekazany pod opiekę córki.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (4):

Blef; 22 września 2022, 11:04

Policję przed godziną 21 poinformowała córka seniora,

Na miejsce skierowano policjantów, funkcjonariuszy straży pożarnej i straży miejskiej. Na szczęście mężczyzna został odnaleziony przez funkcjonariusza z grójeckiej drogówki. Policjant w czasie wolnym od służby wspólnie z synem wybrali się do lasu. Kiedy spotkał mundurowych ze swojej jednostki i dowiedział się o poszukiwaniach postanowił pomóc.

O 21 wybral sie na grzyby z synem? Co to za bajki?

Mieszkaniec ; 23 września 2022, 03:29

Grójec był zawsze inny,specyficzny, zachowanie ludzi z Grójca też.Niestety nic się nie zmienia, oprócz tego że jest tak zabudowany że niedługo się z niego nie da wydostać lub wjechać.A już o Grójeckim wymiarze sprawiedliwości nie będę się rozpisywał bo to ręce opadają.

Do Mieszkaniec ; 23 września 2022, 03:29; 23 września 2022, 13:33

Specyficzny w porównaniu do jakiego miejsca?

Ciekawe; 24 września 2022, 10:27

Grojeckie lasy są takie ze przejście ich wzdłuż i wszerz może max 1godz.
Gdzie tu można się zgubić?
Przecież to nie puszcza

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Nauka Pływania | instruktor Emil Siedlarz | Chełmiec - Nowy Sącz - Korzenna
Księgowość w stolicy. Jakie są realia pracy księgowych w Warszawie? Praca w księgowości należy do zawodów cieszących się dużym...
Podpisano umowę! Wkrótce rusza przebudowa stadionu przy Laskowej W czwartek burmistrz Dariusz Gwiazda podpisał umowę na...
Ostatnie pożegnanie podinspektora Pawła Korczaka W środę w Tarczynie obyła się uroczystość pogrzebowa...
ZWiK w Grójcu wydał komunikat ws. bakterii coli w wodzie Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Grójcu poinformował, iż...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.