Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Policjant zrezygnował z osobistych planów i podjął interwencję

9 lutego 2023; 07:58

Informacja prasowa

2 komentarze

Policjant wareckiego komisariatu wracając ze służby rozpoznał i zatrzymał poszukiwanego mężczyznę. 35-latek szedł ulicami Warki. Nie spodziewał się zatrzymania przez nieumundurowanego funkcjonariusza. Był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Grójcu do odbycia roku pozbawienia wolności.

News will be here

Niezwykłą spostrzegawczością wykazał się policjant zespołu patrolowo-interwencyjnego wareckiej Policji. W ubiegły piątek policjant, będąc po służbie, w okolicy ulicy Wysockiego w Warce zwrócił uwagę na mężczyznę, który rysopisem odpowiadał osobie poszukiwanej.

Funkcjonariusz zrezygnował z osobistych planów i podjął interwencję wobec mężczyzny. Po wylegitymowaniu 35-latka policjant był już pewien, że jest on ścigany przez wymiar sprawiedliwości. O wszystkim powiadomił dyżurnego, a następnie przekazał patrolowi.

Personalia 35-latka zostały sprawdzone w policyjnych systemach. Potwierdziło się, że zatrzymany powinien przebywać w areszcie. Sąd Rejonowy w Grójcu wydał zarządzenie w celu ustalenia miejsca pobytu i doprowadzenia do aresztu, a następnie odbycia kary roku pozbawienia wolności.

Mieszkaniec powiatu grójeckiego następnego dnia został osadzony w jednostce penitencjarnej.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (2):

obywatelski; 10 lutego 2023, 16:47

Kryminalna forma – bez munduru – zawsze skuteczniejsza. Nie rzucasz się w oczy, przestępcy czują się swobodniej (pomijam w tym wypadku inne niejawne tematy takich nieoczekiwanych zatrzymań). W ogóle można by robić taki 'dzień bez munduru', gdzie po okazaniu konkretnych 'face' policjanci spacerowaliby po ul. miast, rozglądając się za poszukiwanymi w danym rejonie. Albo specjalna grupa/komórka do takich wyłuskiwań. Niektórzy mają szczególne predyspozycje w tym kierunku.
A może i ci przestępcy coraz większe ciapy :-)

Czytelnik ; 11 lutego 2023, 01:10

Szkoda że policja tak nie działa sprawnie przy sprawach zaginionych osób,takich jak Iwona Wieczorek...Monika Kobyłka ...Kasia Domeracka itd...poczytajcie sobie na internecie o tych sprawach,normalnie cyrk.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...
Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.