Policjantka z Grójca zorganizowała akcję "Powiedz NIE narkotykom i dopalaczom"

8 listopada 2022; 14:25

Informacja prasowa

4 komentarze

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Policjantka z Grójca zorganizowała akcję profilaktyczną pn. „Powiedz NIE narkotykom i dopalaczom” połączoną z projekcją filmu „Zdążyć”, w którym uczestniczy młodzież. Działania, które wspomagają dzielnicowi mają na celu przeciwdziałanie uzależnieniom oraz bezpieczeństwu na drogach.

W dniach 25 i 28 października 2022r. asp. szt. Ewelina Kozdrój z Komendy Policji w Grójcu zorganizowała w Grójeckim Ośrodku Kultury projekcję filmu profilaktycznego „Zdążyć”, w którym uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół w Grójcu. Film poprzedziła pogadanka funkcjonariuszki, która  wspólnie z dzielnicowym st. sierż. Łukaszem Karczmarczykiem mówiła o przeciwdziałaniu uzależnieniom oraz bezpieczeństwu dzieci i młodzieży na drogach.

Film ma na celu przestrzegać młodzież przed zażywaniem substancji psychoaktywnych. Opowiada historię studentki Dory Skrzyńskiej, która wraca z Nowego Jorku do rodzinnego domu w Polsce. Brat Dory – Przemek jest żołnierzem, bardzo kocha swoją siostrę i nie do końca akceptuje jej wybory i styl życia. Dora na balu dla Rezerwistów i Weteranów poznaje Aleksandra Ordeckiego Osę, który wprowadza dziewczynę w świat dopalaczy i narkotyków. W filmie ukazana jest również rola rodziny, która ma ogromne znaczenie w życiu młodego człowieka.

Akcja „Powiedz NIE narkotykom i dopalaczom” to cykl spotkań z młodzieżą na terenie całego powiatu grójeckiego. Asp. szt. Ewelina Kozdruj działania rozpoczęła w dniu 7 października br. w Zespole Szkół w Jasieńcu, gdzie miała okazję porozmawiać ze wszystkimi uczniami szkoły. Następnie w dniu 17 października br. gościła w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

Policjantka już zaplanowała kolejne spotkania. Jednocześnie dziękujemy dyrekcji Grójeckiego Ośrodka Kultury za współpracę.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (4):

kot; 8 listopada 2022, 14:31

Ewelina, brawo TY

Mieszkaniec powiatu; 9 listopada 2022, 14:42

Ale dziobie, będzie z tego chyba awans?Proponuję też przedstawić ludziom wszystkie przypaly policji.

Rodzic.; 13 listopada 2022, 08:11

Pani policjantko,nic Pani nie poradzi,jak w domu jest takie wychowanie.Dorosli dostali jakiegoś pierdolca ,to skąd ta młodzież ma brać przykład.

śledczy; 15 listopada 2022, 17:11

A ja mam kolejny pomysł:
stworzenie wydziału zajmującego inicjowaniem przestępstw (np. Wydział dw. z apriori - pozostawiam dowolność nazwy; inicjatywa). Są oczywiście przepisy, które dają prawo działania w tym zakresie, ale komórka celowo ukierunkowana bezpośrednio na wychwytywanie tych, co pod innymi kopią dołki - to byłoby coś. Ludzie są różni, nie każdy jest nieustępliwy, wojownikiem etc. To byłby bat w obronie wszystkich, a i odciążyłby inne komórki, do których post factum nielicznie się zgłaszają.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Planowane wyłączenia prądu Publikujemy listę miejscowości w powiecie grójeckim, w któ...
Gloria Victis. Powstanie Styczniowe - 160. ocznica zrywu – wystawa plenerowa Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na wystaw...
Ogólnopolski Konkurs Poetycki O Laur Jabłoni Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. W. S. Laskowskiego...
Mecz towarzyski: Mazowsze Grójec – LKS Osuchów 4:1 Od przekonującego zwycięstwa 4:1 (1:1) nad LKS Osuchów seri...
Policja: "szeryf" na krajowej siódemce w Tarczynie (VIDEO!) 43-letni kierowca osobowej skody wyprzedził ciężarówkę z...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.