Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Policyjna działania "Motocykl"

8 kwietnia 2017; 14:15

Informacja prasowa

3 komentarze

Fot. KPP Grójec Fot. KPP Grójec

Zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych na terenie naszego miasta i powiatu jest jednym z priorytetów grójeckiej policji. W związku z poprawą pogody, a tym samym pojawieniu się na naszych drogach zwiększonej liczby jednośladów funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu podczas weekendu przeprowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w tym zakresie pn. ,,Motocykl”.

News will be here

Na drogach naszego miasta i powiatu od kilku lat możemy zaobserwować zwiększona ilość jednośladów. Kierowanie takimi pojazdami wymaga od kierujących dużo zdrowego rozsądku, wyobraźni oraz odpowiedzialności.

Kierowcę motocykla, motoroweru, czy Quada nie chronią w przypadku ewentualnego zdarzenia poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa oraz liczne systemy bezpieczeństwa, w które coraz częściej  wyposażone są auta. 

Właśnie dlatego kierowcy motocykli powinni posiadać wyobraźnie podwójną, i za siebie i za innych użytkowników dróg.

Większość jeżdżących  osób takimi pojazdami, zachowuje się zgodnie z przepisami i pełną świadomością swoich praw i obowiązków na drogach oraz zagrożeń z jakimi mogą się spotkać i jakie spowodować dla siebie i innych. Jest też jednak spora grupa, która często traktuje drogę jak plac zabaw, lekceważąc wszelkie zasady bezpieczeństwa i przepisy na niej obowiązujące. Często efekty takiego zachowania mają tragiczny finał.

Niejednokrotnie także dochodzi też do sytuacji, gdy rodzice kupują swoim dzieciom motorowery czy skutery. Często pozwalają młodym ludziom jeździć nimi, mimo tego, że ci nie mają do tego uprawnień i umiejętności. Zdarzają się przypadki kilkuletnich dzieci, którym rodzice pozwalają na takie „zabawy”. Bywa że ich efektem jest śmierć dziecka.

W związku z tym apelujemy do rodziców o odpowiedzialność, aby spełnienie ,,zachcianki” dziecka nie było najtragiczniejszą decyzją, jaką podjęliśmy w naszym życiu, a ,,prezent” dla naszej pociechy zamiast uśmiechu nie był przyczyną łez i cierpienia. 

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie czy wyjścia z wypadku bez obrażeń.

Do kierujących samochodami natomiast apelujemy o kilkukrotne patrzenie w lusterka przed wykonaniem manewru skrętu czy zmiany pasa.

W trosce o poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach, w szczególności tej grupy użytkowników dróg, w najbliższą sobotę i niedzielę policjanci z grójeckiej ,, drogówki” przeprowadzą działania ,, Motocykl”, podczas których sprawdzą uprawnienia kierowców, trzeźwość, prędkość z jaką się poruszają oraz stan techniczny ich pojazdów.

TAGI:

Komentarze (3):

Nn; 9 kwietnia 2017, 12:12

Bardzo się cieszę z tak dobrych decyzji jakimi są te działania.Oby jak największa młodzież była sprawdzona i jak najszybciej im zabrano uprawnienia bo ich wygłupy nie mają wyobraźni i doprowadzą do tragedi.A tak się dzieje blisko naszej komendy policji i na bliskich jej ulicach.Tam często młodzi na skuterach się ścigają.

WGR; 9 kwietnia 2017, 17:21

Proponuję również zainteresować się głośnością układów wydechowych ...

QaZ; 9 kwietnia 2017, 17:25

Idzie wiosna - będą warzywa :-D

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...
Kierowca zapomniał o wyroku sądu. Czekają go surowe konsekwencje Surowe konsekwencje czekają kierującego, który najwyraźniej...
Gdzie zamówić fronty do szafek? Wybór odpowiednich elementów do kuchni czy łazienki ma...
Na tę wiadomość kierowcy czekali wiele lat! Rusza budowa ronda w Żdżarach Już wkrótce, ruszy długo oczekiwana przebudowa skrzyżowania...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.