Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Policyjny pościg pod Grójcem! Kierowca łamał przepis za przepisem!

31 października 2023; 15:03

Informacja prasowa

1 komentarz

fot. KPP w Grójcu fot. KPP w Grójcu

Pięć lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania oraz wysoka grzywna grożą 60-latkowi, złapanemu przez grójeckich policjantów po tym, jak nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Łamał przepis za przepisem, nie był trzeźwy i uzbierał kilkadziesiąt punktów karnych.

News will be here

W niedzielę (29.10) tuż po godz. 8 policjanci ruchu drogowego w okolicy Grójcem dokonali pomiaru prędkości volkswagena. Kierujący pojazdem przekroczył dozwoloną prędkość, jadąc 85 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 40 km/h. W związku z powyższym mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierowca, na widok policjantów nie wykonał ich polecenia i zaczął uciekać.

Policjanci rozpoczęli pościg, dając kierującemu znaki do zatrzymania. Kierowca pojazdu nie reagował jednak na wydawane polecenia i kontynuował jazdę. Ostatecznie auto po przejechaniu około kilometra zatrzymano w Janówku.

Okazało się, że 60-latek uciekał, ponieważ był pod wpływem alkoholu. Alkomat wskazał blisko 0,5 promila. Mężczyzna na miejscu stracił prawo jazdy. Teraz grożą mu zarzuty niedostosowania się do poleceń zatrzymania pojazdu, kierowania w stanie po użyciu alkoholu oraz popełnienia kilku wykroczeń drogowych.

Za te czyny grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania oraz wysoka grzywna. Dodatkowo na jego konto dopisano 68 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (1):

obywatelski; 31 października 2023, 17:32

Przydałby się w Policji sprzęt na takie sytuacje, taki jak ten na polu walki - strzał i wyłączyli by mu elektronikę, silnik czy tp.
Tyle że, jak to kij, ma dwa końce...

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Pożary, powalone drzewa, podtopienia. Skutki burzy w powiecie grójeckim W związku z przejściem silnego frontu burzowego oraz innych...
Czy Asperger to niepełnosprawność? Asperger, będący częścią spektrum autyzmu, charakteryzuje...
Duży pożar pod Mogielnicą. Kłęby dymu widać z kilku kilometrów [NOWE INFORMACJE] Płonie przechowalnia owoców w miejscowości Dziunin w gminie...
Motocyklista chciał uniknąć kontroli, nie uniknie kary Motocyklista zatrzymany do kontroli w Nowym Mieście nad...
W Grójcu powstanie nowy budynek komunalny Gmina Grójec otrzymała blisko 6 milionów złotych na budowę...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.