Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

„Poloneza czas zacząć” - wspomnienia z balu studniówkowego ZSP w Grójcu 2019 (ZDJĘCIA)

18 stycznia 2019; 21:07

Informacja prasowa

16 komentarzy

Studniówka ZSP w Grójcu 2019 Studniówka ZSP w Grójcu 2019

12.01.2019 r. młodzież klas maturalnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu "Głuszec"-Grójec w Grójcu bawiła się na balu studniówkowym w restauracji Zamek w Osieczku.

News will be here

Tę doniosłą uroczystość obecnością swą zaszczycili zaproszeni goście:
* Pan Marek Suski szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów
* Pan Leszek Przybytniak Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego
* Pani Jolanta Sitarek Wicestarosta Powiatu Grójeckiego
* Pan Dariusz Gwiazda Burmistrz Gminy i Miasta Grójec
* Pani Barbara Orłowska Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Promocji Powiatu Grójeckiego
* Pan Dariusz Piątkowski Radny Powiatu Grójeckiego
*ks. kan. Zbigniew Suchecki - Dziekan Dekanatu Grójeckiego

Pozostali uczestnicy balu to Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, uczniowie szkoły wraz z osobami towarzyszącymi oraz  Rodzice.

Rozpoczynając uroczystość, Dyrektor szkoły, Pan Andrzej Kosatka odczytał list Marszałka Senatu RP Pana Stanisława Karczewskiego skierowany do młodzieży. W liście Pan Marszałek złożył podziękowania dla Dyrekcji Szkoły i całego Grona Pedagogicznego za zaangażowanie w wychowanie i nauczanie młodzieży oraz przygotowanie jej do wchodzenia w dorosłość. Przyszłym maturzystom życzył wysokich wyników na egzaminach, spełnienia marzeń, a wszystkim uczestnikom balu udanej zabawy.

Po odczytaniu listu głos zabrali:  Pan Leszek Przybytniak Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego,  Pani Jolanta Sitarek Wicestarosta Powiatu Grójeckiego, Pan Dariusz Gwiazda Burmistrz Gminy i Miasta Grójec, ks. kan. Zbigniew Suchecki - Dziekan Dekanatu Grójeckiego oraz Pan Robert Spólny Przewodniczący Rady Rodziców.

Następnie głos zabrali uczniowie, którzy złożyli podziękowania Dyrekcji Szkoły, Wychowawcom – Pani Monice Kozłowskiej (klasa 4a), Pani Ewie Muszyńskiej-Przybulewskiej (klasa 4ci), Bogusławie Gąsienicy - Gronikowskiej (klasa 4d), także osobom, które we wcześniejszych latach pełniły funkcje Wychowawców, całemu Gronu Pedagogicznemu oraz Rodzicom.

Kończąc część oficjalną Prowadzący cytatem z „Pana Tadeusza”: „Poloneza czas zacząć” zaprosił wszystkich do obejrzenia tego tradycyjnego polskiego tańca zatańczonego przez młodzież ZSP, do którego układ przygotowała  Pani Olga Ostrowska.

Po pokazie pięknego, doniosłego układu tanecznego Pan Robert Spólny zaprosił wszystkich do wspólnego zdjęcia, a następnie na uroczystą kolację.

Po zaspokojeniu pierwszego głodu, wykonaniu całej masy zdjęć w przeróżnych konfiguracjach oraz odtańczeniu kilku tańców na parkiecie młodzież zaprosiła wszystkich na krótki program artystyczny, który był dla wychowawców wielką i zupełnie nieoczekiwaną niespodzianką. Były podziękowania od uczniów dla ich wychowawców, specjalnie dedykowane im piosenki wykonane przez uzdolnione wokalnie uczennice naszej szkoły. Były wspólne tańce na parkiecie, nie zabrakło łez wzruszenia. Wszystko to przeplatane zabawnymi skeczami przypominającymi sytuacje szkolne: „Wywiadówka”, „Egzamin”

Przy muzyce zespołu Selekt bawiliśmy się do białego rana.

Wszystkim naszym uczniom życzymy połamania piór na egzaminach!!!

Bogusława Gąsienica-Gronikowska

TAGI:

Komentarze (16):

gość; 19 stycznia 2019, 01:23

"Tę doniosłą uroczystość obecnością swą zaszczycili zaproszeni goście:
...
Pan Dariusz Piątkowski Radny Powiatu Grójeckiego
..."

to już tylko radny?? hehehe

gość; 19 stycznia 2019, 14:31

Kosatka pisowiec wstyd

do gość; 19 stycznia 2019, 21:00

Zna pan dyrektora tej szkoły? Proszę się nie wypowiadać na ten temat bo wstyd, że mamy takich internautów jak pan! To że jest pisowcem to nie znaczy, że jest złym dyrektorem.

nauczyciel; 20 stycznia 2019, 10:45

Ten dyrektor i ten rady to ten sam poziom,a tak na marginesie od kiedy są zapraszani radni na studniówkę

Obecny ; 20 stycznia 2019, 12:09

Wszystkich zainteresowanych obecnością Pana Piatkowskiego informuję, że zarówno byly wicestarosta, jak i byly starosta, była pani wicedyrektor i była dyrektor zostali zaproszeni na bal. Pan Piątkowski z racji, ze juz nie pełni funkcji, zapłacił za siebie.

Informacje; 20 stycznia 2019, 15:00

Notka prasowa, hmm, trochę żenada. Goście, goście, ten, tamten. Proponuje zmienić proporcje kolejnym razem, w końcu to święto dla uczniów. A goście to tylko goscie.

Król; 20 stycznia 2019, 16:47

Piątkowski mógł przecież nie iść ale wolał zapłacić, żeby tylko mogli pisać, że był wśród zaproszonych gości.
Współczuję rodzicom, że muszą płacić za tych Suskich i jemu podobnych.

nauczyciel; 20 stycznia 2019, 18:14

Pan starosta,pani dyrektor związku że już nie pełnią funkcji publicznej podziękowali za zaproszenie, ustępując miejsca osobom obecnie piastującym te stanowiska.A panu vice znów zabrakło kultury

sprawiedliwy; 21 stycznia 2019, 12:11

Nie nakręcajcie się. Tu już zaczęła się bitwa o uczniów na kolejny rok szkolny. Piszcie co chcecie, ale w tej szkole nie zamiata się problemów uczniów pod dywan, pomaga im się bardzo. I to jest najważniejsze.
Ja też miałam studniówkę 20 lat temu i nikt nikomu nie wytykał, że są zaproszeni goście. A tu jak ich zaproszono, a oni za siebie zapłacili to jest źle. Wniosek: tak źle i tak niedobrze. Ludzie ogarniacie się.

sprawiedliwy; 21 stycznia 2019, 12:15

Proszę nie pisać źle o dyrektorze jak ktoś go nie zna.
Wspaniały, dobry człowiek, dla którego dobro ucznia jest najważniejsze.

MAGDA1; 21 stycznia 2019, 15:28

Czy każdy może zapłacić i zjawić się na balu . Jeśli tak to ja piszę się na rok przyszły. Klasę to miała pani Dyrektor poprzednia.

kolorek; 21 stycznia 2019, 20:10

Na studniówki zaprasza się tych wszystkich, którzy uczyli uczniów. Pan Piątkowski chyba do nich nie należał. Może był do towarzystwa konieczny

Do piszących; 21 stycznia 2019, 21:24

Brak kultury to domena wasza panie królu wybitny. Dlaczego mamy takich ludzi Boże Święty!

Głos rozsądku ; 21 stycznia 2019, 22:59

Rodacy, Grojczanie, jesteśmy jako naród w trudnym momencie, dopiero co zabito prezydenta Gdańska w efekcie absurdalnej nienawiści. Zachęcam, dajmy spokój tym, którzy byli albo nie byli na studniowce. Chcial dyrektor zaprosić, to zaprosił. Młodzież się bawiła super i to jest najważniejsze. Zyczmy dzieciakom zdania matury a nie szczujmy się wzajemnie. Serdecznie pozdrawiam wszystkich wszystko najlepiej wiedzacych 😘

Viola; 22 stycznia 2019, 12:23

To nie jest tak , że "chciał dyrektor zaprosić to zaprosił" ale rodzice za to płacą . Bal jest dla uczniów i nauczycieli.

Uczennica ; 24 stycznia 2019, 17:43

I znów pełno komentarzy ludzi , którzy nawet matury nie mają ! Ale przecież wiedzą najlepiej kto powinien być zaproszony na studniówkę .... Na prawdę nie macie swoich problemów ? Czy wam żal dupę ściska , że was tam nie było ?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rozpoczyna się remont DK7 od Sękocina Starego do Rembertowa Rozpoczyna się ostatni etap realizacji S7 Lesznowola –...
Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.