Pomoc prawna w sprawach frankowych

28 lipca 2022; 14:01

Materiał promocyjny

W większości frankowicze są już ostrożni i wybierając kancelarię reprezentującą ich w sądzie, w sprawie z bankiem o unieważnienie umowy kredytowej we frankach kieruje się renomą kancelarii, niekoniecznie cennikiem. Sprawy frankowe swoje kosztują, aczkolwiek wraz z uproszczeniem postępowania, również obsługa prawna potaniała. Niższe koszty pomocy prawnej wynikają również z rosnącej konkurencji kancelarii na rynku.

Gwarancja wygranej

Należy uczciwie przyznać, że żadna kancelaria frankowa nie da nam pewności wygranej, tym bardziej gwarancji. Jeśli znajdziemy kancelarię, która zapewnia o udzieleniu gwarancji możemy być pewni, że jest to oszustwo. Oczywiście można szacować ryzyko przegranej, wstępne koszty sprawy na podstawie stanu faktycznego. Kalkulator kredytowy pozwala skalkulować, czy w naszym wypadku przewalutowanie kredytu jest opłacalne, czy sprawa o unieważnienie umowy kredytowej ma sens. Oferty za złotówkę i to w ekspresowym tempie miesiąca to nic innego jak hasło reklamowe niewiele mające wspólnego z realiami. Oczywiście nie można takich kancelarii całkowicie wykluczać z rynku, jednak ich wiarygodność staje się w tym kontekście mocno wątpliwa.

Co do zasady szanse na wygranie sprawy są duże, jednak nie dla każdego jednakowe. Niektóre banki są bardzo oporne, inne celowo przeciągają sprawy, jeszcze inne są neutralne. Konstrukcje umów również bywają różne, niektóre zapisy mogą ułatwiać, inne utrudniać udowodnienie racji klienta. Kancelarie frankowe katowice zwykle przed podjęciem współpracy oferują analizę sytuacji i kalkulację kosztów powództwa.

Gwarancja jakości

Jakość pomocy prawnej ma ogromne znaczenie dla powodzenia sprawy frankowej. Im lepszej jakości fachowców zatrudnimy do reprezentacji tym sprawa będzie trwać krócej, ma większe szanse na powodzenie i może też kosztować relatywnie mniej. Dobra jakość usług swoje kosztuje. Renomowane kancelarie frankowe nie są tanie, jednak warto zainwestować więcej, by zyskać więcej. Miarą jakości obsługi jest nie tylko dobry kontakt, rzeczowa ocena ryzyka i możliwości załatwienia sprawy, ale i opinia wśród klientów, ilość wygranych spraw, czas doprowadzenia sprawy frankowej do finału. Na tej podstawie można łatwo ocenić kancelarię, czy jej oferta jest warta zainteresowania. Nie zawsze ta kancelaria, która jest najdroższa oznacza najlepszą pomoc i usługę. Niezbędne jest jednak poza wiedzą prawników, doświadczenie. Znajomość praktyk sądowych, postępowania banków, również konkretnego banku w danej sytuacji pomaga w przyspieszeniu ukończenia powództwa frankowego.

Umiejętności prawnicze

Bezsprzecznie chcąc unieważnić umowę kredytu we frankach potrzebna jest pomoc prawnika. Samodzielnie nie będziemy w stanie się obronić. Prawnicy doskonale wiedzą kiedy i co napisać w piśmie procesowym, co odpowiedzieć na pismo z banku, jak negocjować i czy w ogóle negocjować z bankami. Musimy mieć świadomość, że po drugiej stronie sporu stoi sztab prawników banku, który na prawie zna się znacznie lepiej i nie zawaha się wykorzystać zawiłości przepisów dających możliwość interpretacji prawa na swoją korzyść.

W sprawach frankowych nie można działać szablonowo. Każda sprawa jest inna, nawet jeśli są w niej pewne podobieństwa to jednak niezbędne jest indywidualne zaangażowanie prawnika w sytuację klienta. 

 

Najnowsze artykuły

Grójecka Policja prowadzi sprawę 81-latki i narkotyków wartych 2,4 mln zł Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła...
Zmarł wieloletni nauczyciel grójeckiego liceum W wieku 73 lat zmarł Waldemar Sitarski - wieloletni...
Ruszyła rejestracja na konferencję Mama wraca do pracy! Ale jak? Na zarejestrowanych będą czekały gotowe materiały drukowane...
Wiemy, kiedy kierowcy pojadą nowym wiaduktem nad torami w Warce PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują w Warce nad linią...
Katarzyna Dowbor spotka się z mieszkańcami Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...

Najnowsze ogłoszenia

Przyjmę do pracy przy eksploatacji... Przyjmę do pracy przy eksploatacji kontenerów biurowych, socjalnych.
Praca w fermie drobiu Zatrudnię do pomocy przy szczepieniu drobiu w m. Góra Kalwaria, w dniach...
Zatrudnimy opiekunki i opiekunów... "PRM Partner Sp. z o.o., jedna z wiodących firm opiekuńczych w...
Doradca klienta- Grójec Nowa Oferta Pracy dla Doradcy Klienta
Umiejętność postępowania...
Suszarka do Owoców Warzyw Ziół Grzybów... Suszarka do Owoców Warzyw Ziół Grzybów 6 półek Do Suszenia Przemysłowa

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.