Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Pora na zasłużony odpoczynek!

4 lipca 2017; 18:55

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. CKZiU Fot. CKZiU

Po dziesięciu miesiącach intensywnej pracy nadszedł czas na wakacyjny wypoczynek. Uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi zasłużyli na dwa miesiące przerwy.

News will be here

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszej szkole rozpoczęło się 23 czerwca o godz. 10.00. Zgromadzonych w sali gimnastycznej gości, grono pedagogiczne, uczniów i rodziców powitała pani Dyrektor Danuta Borowiec. Swą obecnością zaszczycili nas: pani Barbara Orłowska – Naczelnik Wydziału Zdrowia, Edukacji i Promocji Powiatu w Starostwie Grójeckim, ks. Sławomir Paszowski – proboszcz parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi, pan Tomasz Wawrzyniak – przedstawiciel KRUS w Grójcu, pan Krzysztof Zatorski – współwłaściciel firmy „Dwa Jabłka”, pan Radosław Rak – Przewodniczący Rady Rodziców i Pani Beata Skiba – Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców.

Pani Dyrektor podsumowała miniony rok szkolny, który obfitował w wiele inicjatyw podnoszących poziom kształcenia w CKZiU w Nowej Wsi i dających wymierne efekty w postaci spektakularnych osiągnięć uczniów. Szczególnie dumni jesteśmy z II miejsca Karola Osiaka – absolwenta w zawodzie technik ogrodnik – w XLI Eliminacjach Centralnych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych oraz I miejsca Pauliny Kępki – uczennicy klasy trzeciej w zawodzie technik ekonomista – w XX Ogólnopolskim Konkursie "Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?". Karol i Paulina otrzymali w uznaniu swych zasług nagrody książkowe. Pani Dyrektor podkreśliła, że  osiągnięcia uczestników konkursów ogólnopolskich są przykładem godnym naśladowania i grono uczniów naszej szkoły – laureatów współzawodnictwa na tak wysokim szczeblu – będzie się stale powiększało.

Wyrazy uznania za efektywną pracę dydaktyczno-wychowawczą w roku szkolnym 2016/2017 przekazała na ręce pani Dyrektor w imieniu Starosty Grójeckiego pani  Barbara Orłowska – Naczelnik Wydziału Zdrowia, Edukacji i Promocji Powiatu.

Pani Dyrektor w towarzystwie wychowawców klas wręczyła nagrody najlepszym. Świadectwa z czerwonym paskiem otrzymali: Paulina Kępka, Paulina Cupryjak i Dominika Michalak z klasy trzeciej w zawodzie technik ekonomista, Przemysław Dziubiński z klasy trzeciej w zawodzie technik ogrodnik, Monika Papierowska, Monika Zielińska i Weronika Zalewska z klasy drugiej w zawodzie technik ekonomista, Aleksandra Podsiadła z klasy drugiej w zawodzie technik ogrodnik, Aleksandra Krzyżanowska, Mateusz Horosz i Katarzyna Rogalska z klasy pierwszej w zawodzie technik ekonomista, Weronika Wojtczak z klasy pierwszej w zawodzie technik architektury krajobrazu oraz Rafał Kępka z klasy pierwszej w zawodzie technik ogrodnik. Wzruszeni rodzice odebrali listy gratulacyjne.

Pan Tomasz  Wawrzyniak – przedstawiciel KRUS w Grójcu – wręczył nagrody laureatom konkursu wiedzy o ergonomii i bezpieczeństwie w rolnictwie. Pierwsze miejsce w etapie szkolnym zajął Patryk Sosiński z klasy pierwszej, drugie – Jakub Uliasz z klasy trzeciej, trzecie – Wojciech Dominiak z klasy drugiej; wszyscy kształcą się w zawodzie technik ogrodnik.

Uczniowie, którzy zajęli wysokie lokaty w zawodach sportowych, konkurach o zasięgu powiatowym oraz konkursach wewnątrzszkolnych, również otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Ostatnim punktem piątkowej uroczystości był program artystyczny, przygotowany przez uczniów klasy drugiej w zawodach technik ekonomista i technik architektury krajobrazu. Scenariusz, przygotowany w konwencji Gali Oskarowej, zakładał wyłonienie z grona nominowanych w różnych kategoriach nauczycieli, uczniów i wydarzeń minionego roku szkolnego laureatów TOAMASZA 2107. Wszyscy zwycięzcy z uśmiechem przyjmowali tytuły za zasługi, na które nikt do dnia dzisiejszego nie zwracał uwagi, np. „Nauczyciel – Złota Piła”, „Nauczyciel – Siła Spokoju”, „Uczeń – Złote Maniery”, „Uczeń – Złoty Pędzel”. Całość uświetniły popisy wokalne naszych niezastąpionych solistów – Michała Strzelczyka i Pauliny Prazimowskiej.

Pracowity rok za nami. Przed uczniami – ponad dwa miesiące odpoczynku. Mamy nadzieję, że po wakacjach spotkamy się pełni sił do realizacji nowych wyzwań.

Ewa Malowaniec – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec i FC Mundialito zapraszają piłkarskie młode talenty na TESTY W czwartek, 20 czerwca na stadionie GOS w Grójcu odbędą si...
Będą zmiany personalne w parafiach z terenu powiatu grójeckiego Archidiecezja Warszawska opublikowała w poniedziałek...
Trzy awanse! Rewelacyjna wiosna młodzieży Mazowsza Grójec! Kapitalnie spisały się zespoły młodzieżowe grójeckiego...
Przedszkole nr 4 w Grójcu kończy 40 lat! Publiczne Przedszkole nr 4 w Grójcu rozpoczęło działalność...
Półkolonie z Mazowszem Grójec! Zapisy trwają! GKS Mazowsze Grójec zaprasza do udziału w zajęciach...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.