Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Pościg na S7 koło Grójca! Chciał potrącić policjanta! Padły strzały!

7 maja 2023; 13:10

Informacja prasowa

4 komentarze

Fot. Mazowiecka Policja Fot. Mazowiecka Policja

Pościg za kierowcą vw, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej rozpoczął się w Grójcu. Uciekający uszkodził oznakowane radiowozy. Próbował także potrącić umundurowanego policjanta, który zmuszony był do oddania strzałów w kierunku pojazdu. Ostatecznie kierowca został zatrzymany po kilkudziesięciu kilometrach w powiecie radomskim. Okazało się, że był nietrzeźwy.

News will be here

W niedzielę ok godz. 8.40 policjanci z Grójca postanowili zatrzymać do kontroli kierującego vw, który jednak, pomimo wyraźnie podawanych sygnałów podawanych przez mundurowych, kontynuował jazdę. W związku z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej, policjanci ruszyli w pościg.  W powiecie białobrzeskim kierujący vw na widok policyjnej blokady zatrzymał się, po czym wycofał i rozpędził wprost na umundurowanego funkcjonariusza, który oddał w kierunku vw kilkanaście strzałów, jednak i to nie powstrzymało kierującego, który uderzył w oznakowane radiowozy i kontynuował jazdę.

Ostatecznie pojazd został zatrzymany na polnej drodze w powiecie radomskim w okolicy m. Sewerynów. Okazało się, że za kierownicą siedział 34-latek z powiatu radomskiego, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W pojeździe ujawniono maczetę. Okazało się, że 38-letni pasażer został ranny w wyniku oddanych strzałów i został przetransportowany do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.  

Trwają czynności procesowe oraz ustalany jest szczegółowo przebieg zdarzenia, a zespół kontrolny  sprawdza działania podjęte przez funkcjonariuszy.

podinsp. Katarzyna Kucharska

TAGI:

Komentarze (4):

Gośka ; 7 maja 2023, 21:57

Brawo Policjanci. Fajnie że nie odpuścili i go zatrzymali. Mógł kogoś zabić. Mam nadzieję, że Sąd go szybko nie wypuści.

kitka; 8 maja 2023, 09:53

Amarok do sprzedania?

obywatelski; 8 maja 2023, 17:11

Człowieka czy pojazd podejrzewam dziś nie trudno wyhaczyć, o czym m.in. najbliższa demonstracja 10 czerwca od 12:00 w Brukseli przed Parlamentem Europejskim. na YT czy ewodnik więcej info widziałem.

Do obywatelski; 8 maja 2023, 17:11; 8 maja 2023, 20:21

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Zapadł wyrok sądowy za znieważenie policjantów z Grójca. Na żywo i w sieci 52-letni mężczyzna oraz jego 24-letnia córka usłyszeli...
Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm! Nadchodzi 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Adaptogeny – jak wpływają na zdrowie? Adaptogeny stanowią interesujący obszar w dziedzinie...
Dlaczego warto zdecydować się na podjęcie pracy tymczasowej? Rozważasz elastyczność w zatrudnieniu i poszukujesz ścieżki...
Dwie kobiety na dłużej zapamiętają spotkanie z funkcjonariuszami Kolejne zatrzymane prawa jazdy to owoc pracy policjantów z...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.