Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Pościg za 21-latkiem na motorze. Policja musiała ustawić blokadę!

31 marca 2022; 07:59

Informacja prasowa

1 komentarz

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Motocyklista nie zatrzymał się do kontroli drogowej, po czym rozpoczął ucieczkę. Policjanci ruszyli w pościg. Po kilku kilometrach 21-latek zakończył swoją podróż. Okazało się, że nie ma uprawnień na motor, a jego jednoślad nie powinien poruszać się po drodze. Za próbę ucieczki grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

News will be here

Do zdarzenia doszło w sobotę  po południu na trasie Warka-Kozienice. Wareccy policjanci podczas patrolu w Starej Warce zauważyli kierowcę motocykla, który posiadał nieczytelną tablicę rejestracyjną. W związku z tym chcieli zatrzymać go do kontroli. Mężczyzna jednak nie reagował na sygnały nakazujące mu zatrzymanie się i zaczął uciekać. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg, który trwał do Przydwożyc na terenie gminy Kozienice. Tam mężczyzna zatrzymał swój pojazd widząc policjantów ruchu drogowego z Kozienic, którzy zablokowali drogę.

Funkcjonariusze ustalili, że kierującym yamahą był 21-latek z Nowego Targu. W trakcie swojej jazdy mężczyzna łamał przepisy ruchu drogowego, narażając na utratę zdrowia lub życia nie tylko siebie, ale i innych użytkowników drogi. Jak się okazało powodem ucieczki było to, że nie posiadał prawa jazdy na motocykl, pojazd nie był zarejestrowany i dopuszczony do ruchu. A tablica rejestracyjna była zakupiona w internecie. 21-latek był trzeźwy. Wkrótce ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się w sądzie.

Przypominamy! Niezatrzymanie się do kontroli drogowej traktowane jest jako przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (1):

Tom; 31 marca 2022, 18:30

Wow dzielna policja

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.