• Kostka Brukowa Grójec - Bruk Designer
  • Koszary Arche Hotel w Górze Kalwarii
  • Szkoła jazdy Manewr Ośrodek Szkolenia Kierowców Grójec
  • Trakt Królewski w Grójcu
  • Nowa inwestycja w Grójcu: apartamenty przy ul. Kolarska 8

Postawił elektryczne ogrodzenie na drodze serwisowej wzdłuż S7

Fot. KPP w Piasecznie
  • Klucz Serwis - dorabianie kluczy do drzwi i samochodów
  • Autoryzowany sklep i serwis Viessmann w Grójcu
  • Perfumeria Tanellis & Biżuteria - Grójec Pasaż Intermarche
  • Dental Atelier - stomatologia i medycyna estetyczna w Grójcu
  • Szyte wnętrza - sklep z żaluzjami i zasłonami

Na jednej z dróg serwisowych przy drodze ekspresowej S7, pojawiła się zapora wykonana z drutu. Okazało się, że za jej "budową" stoi starszy mężczyzna, któremu przeszkadzały przejeżdżające drogą auta. Na całe szczęście, konstrukcja została zdemontowana, nim doszło do jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia.

W ostatnich dniach przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wykonywali rutynowe kontrole drogi ekspresowej nr S7 oraz  dróg serwisowych. Podczas swoich czynności odkryli, że na jednej z nich, pojawiła się zapora z drutu pod napięciem elektrycznym, która stwarzała poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz jej użytkowników. O incydencie niezwłocznie poinformowani zostali policjanci z piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego, którzy szybko ustalili, kto odpowiada za ten proceder.

Okazało się, że był to starszy mężczyzna. Po rozmowie z funkcjonariuszami, zrozumiał, jak poważne konsekwencje mogło nieść jego działanie i postanowił samodzielnie rozebrać skonstruowaną przez siebie zaporę. Tłumaczył jednak mundurowym, że przeszkadzają mu jeżdżące auta, dlatego też postanowił uniemożliwić im przejazd.

Przypominamy, że drogi serwisowe, znajdujące się przy drogach ekspresowych i autostradach, pełnią istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i sprawności ruchu. Są one wykorzystywane przez służby ratunkowe, ekipy utrzymania dróg oraz mieszkańców pobliskich terenów. Ich blokowanie może prowadzić do utrudnienia działań służb ratunkowych, szczególnie w sytuacjach nagłych, gdzie liczy się każda sekunda, a także zwiększenia ryzyka wypadków, zwłaszcza dla rowerzystów i motocyklistów.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów i rozwagę. Umieszczanie jakichkolwiek przeszkód na drogach publicznych lub serwisowych jest nie tylko nielegalne, ale również nieodpowiedzialne!

st. asp. Magdalena Gąsowska




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują Zasady Komentarzy.


  • Alarm24 - zgłoś nam swój news


  • Marek Kwieciński - Twój agent ubezpieczeniowy z Grójca

Najnowsze





  • Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc - Grójec

Popularne





  • Miejsce na Twoją reklamę

Ostatnie komentarze






  • Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Miejsce na Twoją reklamę