Poszukiwane opiekunki w Niemczech

4 grudnia 2021; 09:09

Materiał promocyjny

Co roku setki tysięcy niemieckich rodzin poszukuje opiekunek dla swoich seniorów, którzy z różnych powodów utracili możliwość samodzielnego funkcjonowania. Jest to efekt szybkiego starzenia się niemieckiego społeczeństwa, gdzie dynamicznie rośnie liczba osób powyżej 80 roku życia. Wiele z nich cierpi na wszelkiego rodzaju choroby charakterystyczne dla zaawansowanego wieku, czego wynikiem jest utrata samodzielności i konieczność wsparcia się na osobach trzecich. Jeśli takowej pomocy nie jest w stanie zapewnić najbliższa rodzina, to do gry wchodzi opiekunka seniora, która zajmie się opieką całodobową w domu seniora.

Opiekunki w Niemczech to bardzo ceniony zawód, bowiem panie wyjeżdżające na sztelę za pośrednictwem agencji opiekunek Veritas Opieka mogą liczyć na stawki w okolicach 1700 euro netto. Oprócz tego opiekunka nie ponosi kosztów swojego zakwaterowania oraz wyżywienia, ponieważ spada to na barki seniora lub jego rodziny. Ponadto Veritas proponuje opiekunkom bezpłatny transport na miejsce wykonywania zlecenia oraz późniejsze odwiezienie do kraju. To wszystko sprawia, że opiekunki w Niemczech nie mogą narzekać na swój los. Większość osób pracujących w Polsce może tylko pomarzyć o takich przychodach, przy jednoczesnych niskich kosztach związanych z utrzymaniem na miejscu wykonywania pracy.

Opiekunki do Niemiec przyciągają nie tylko atrakcyjne warunki finansowe ale także niezbyt wyśrubowane wymagania. Po pierwsze, opiekunka powinna porozumiewać się językiem niemieckim na poziomie umożliwiającym w miarę swobodną komunikację z seniorem oraz jego rodziną. Drugi warunek, to posiadanie doświadczenia w opiece nad osobami dorosłymi, najlepiej seniorami. Doświadczenie to nie musi być wyniesione z pracy zawodowej opiekunki czy pielęgniarki. W zupełności wystarczy jeśli opiekunka w swoim życiu opiekowała się już kimś ze swojej rodziny czy bliskimi. Czasami wymagane jest także prawo jazdy kategorii B. Oczywiście przyda się także umiejętność ugotowania obiadu czy posprzątania w domu.

 

Najnowsze artykuły

Straż Leśna i Policja organizują łączone patrole w Nowym Mieście nad Pilicą Policjanci z Nowego Miasta nad Pilicą oraz funkcjonariusze...
Na co wydadzą pieniądze? Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze...
Jak zostać UX designerem? Coraz większą popularnością cieszą się szkolenia UX. Wzrost...
Przeprowadzki Warszawa - jak zorganizować? Przeprowadzki w Warszawie to wyzwanie logistyczne....
Wjechał w kolarzy samochodem. Miał 1 promil alkoholu w organizmie Policjanci zatrzymali kierowcę, który w okolicy Tarczyna...

Najnowsze ogłoszenia

Pracownicy, Leasing Pracowników Szanowni Państwo,

Firma RV Group Poland sp. z o. o....
Zatrudnimy kierowców C+E ( ADR )... Zatrudnimy kierowców C+E (ADR podstawa+cysterny) do przewozu asfaltów.
Praca dla STUDENTÓW / MATURZYSTÓW... STUDENCIE!
UCZNIU!

Chcesz sobie dorobić podczas...
Pracownik produkcji (k/m) bez znajomości... Agencja Pracy Concept Plus Sp. z o.o. (nr 11738) poszukuje dla swojego...
Przedstawiciel Handlowy To oferujemy

- atrakcyjne wynagrodzenie

-...

Firmy z Grójca i okolic

Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.