• Koszary Arche Hotel w Górze Kalwarii
  • Kostka Brukowa Grójec - Bruk Designer
  • Trakt Królewski w Grójcu
  • Szkoła jazdy Manewr Ośrodek Szkolenia Kierowców Grójec
  • Nowa inwestycja w Grójcu: apartamenty przy ul. Kolarska 8

Powiat grójecki. Już w niedzielę cztery wyborcze pojedynki

II tura wyborów samorządowych 2024 w powiecie grójeckim
  • Dental Atelier - stomatologia i medycyna estetyczna w Grójcu
  • Autoryzowany sklep i serwis Viessmann w Grójcu
  • Klucz Serwis - dorabianie kluczy do drzwi i samochodów
  • Szyte wnętrza - sklep z żaluzjami i zasłonami
  • Perfumeria Tanellis & Biżuteria - Grójec Pasaż Intermarche

Mieszkańcy Grójca, Mogielnicy, Nowego Miasta nad Pilicą i Warki wybiorą w najbliższą niedzielę burmistrzów.

Do drugiej tury wyborów samorządowych dojdzie w czterech miastach powiatu grójeckiego. W pozostałych gminach już w pierwszej turze wygrali dotychczasowi włodarze: Władysław Piątkowski (Belsk Duży), Mirosław Jakubczak (Błędów), Tadeusz Zakrzewski (Chynów), Waldemar Kopczyński (Goszczyn), Marta Cytryńska (Jasieniec) oraz Ireneusz Szymczak (Pniewy).  

W stolicy powiatu w wyborczej dogrywce spotkają się obecny burmistrz Grójca Dariusz Gwiazda oraz przewodniczący rady miejskiej Karol Biedrzycki. W pierwszej turze Gwiazda otrzymał 4690 głosów, które przełożyły się na 42,53 proc. Na jego kontrkandydata zagłosowało 2950 mieszkańców (26,75 proc.).

Mieszkańcy Warki wybiorą w niedzielę pomiędzy piastującym funkcję burmistrza od 14 lat Dariuszem Gizką, a radnym i wykładowcą akademickim Tomaszem Rawskim. W pierwszej turze obecny burmistrz otrzymał 3892 głosy (47,70 proc.), a jego kontrkandydat 3487 głosów (42,73 proc.).  

Najbardziej wyrównane wyniki głosowania, jeśli chodzi o kandydatów na burmistrza, padły 7 kwietnia w Mogielnicy. To jedyny samorząd w powiecie, w którym dotychczasowy burmistrz - Sławomir Chmielewski - nie ubiega się o reelekcję. W drugiej turze mieszkańcy wybiorą pomiędzy Robertem Lipcem – radnym rady powiatu kończącej się kadencji i dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Samorządowej w Mogielnicy, a lokalnym przedsiębiorcą Tomaszem Rutkowskim. W pierwszej turze Lipiec otrzymał 1460 głosów (35,50 proc.), a jego kontrkandydat 1379 (33,53 proc.).

O trzecią kadencję w Nowym Mieście nad Pilicą ubiega się burmistrz Mariusz Dziuba. Jego konkurentką jest Barbara Gąsiorowska. Od 2019 roku dyrektor nowomiejskiego szpitala, a w latach 2006-2014 burmistrz NMP.  W pierwszej turze na Dziubę zagłosowało 1563 mieszkańców (39,04 proc.), a na Gąsiorowską 1256 osób (31,37 proc.).

W niedzielę lokale wyborcze (głosujemy w tym samym miejscu, co w pierwszej turze) będą otwarte od godziny 7.00 do godziny 21.00.




Komentarze (6)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują Zasady Komentarzy.


  • Alarm24 - zgłoś nam swój news


  • Marek Kwieciński - Twój agent ubezpieczeniowy z Grójca

Najnowsze





  • Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc - Grójec

Popularne





  • Miejsce na Twoją reklamę

Ostatnie komentarze






  • Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Miejsce na Twoją reklamę