Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Powiat grójecki Stolicą Kultury Mazowsza 2023!

24 stycznia 2023; 07:12

Informacja prasowa

0 komentarzy

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce (arch. powiat grójecki)  Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce (arch. powiat grójecki)

Powiat Grójecki został wybrany Stolicą Kultury Mazowsza w 2023 roku.

News will be here

Oferta kulturalna naszego powiatu uzyskała największe uznanie w oczach członków komisji złożonej z radnych województwa, przedstawicieli powiatów uprzednio noszących miano Stolic Kultury Mazowsza i urzędników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Szczególnie doceniono wielość i różnorodność zaplanowanych  wydarzeń kulturalnych, w tym charakterystycznych dla terenów powiatu grójeckiego i wyróżniających je na tle całego Mazowsza. Podkreślono także współpracę powiatu grójeckiego ze wszystkimi gminami z terenu powiatu przy realizacji całego projektu.

Realizacja poszczególnych wydarzeń kulturalnych odbędzie się w ramach całorocznego kalendarza. Wśród wielu atrakcyjnych propozycji mieszkańcy powiatu i Mazowsza znajdą „Święto Kwitnących Jabłoni”, „Festiwal Jabłka”, „367. Rocznicę Bitwy pod Warką” czy „Piknik historyczno-kulturalny Vivat Pułaski”.

Tegoroczny laureat, poza tytułem „Stolicy Kultury Mazowsza”, otrzyma wsparcie finansowe od Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 150 tys. zł.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Zapadł wyrok sądowy za znieważenie policjantów z Grójca. Na żywo i w sieci 52-letni mężczyzna oraz jego 24-letnia córka usłyszeli...
Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm! Nadchodzi 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Adaptogeny – jak wpływają na zdrowie? Adaptogeny stanowią interesujący obszar w dziedzinie...
Dlaczego warto zdecydować się na podjęcie pracy tymczasowej? Rozważasz elastyczność w zatrudnieniu i poszukujesz ścieżki...
Dwie kobiety na dłużej zapamiętają spotkanie z funkcjonariuszami Kolejne zatrzymane prawa jazdy to owoc pracy policjantów z...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.