Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Powiat Grójecki. Uciekając przed policją owinął się kołdrą i nakrył szafą

17 listopada 2023; 07:29

Informacja prasowa

2 komentarze

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym 38-latka. Aby uniknąć odsiadki mężczyzna owinął się kołdrą i nakrył szafą. Kamuflaż ten jednak nie zmylił interweniujących policjantów.

W środę wieczorem starogardzcy kryminalni współpracując z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz mundurowymi z województwa mazowieckiego, zapukali do drzwi jednego z mieszkań na terenie powiatu grójeckiego. Z ich ustaleń wynikało, że ma tam ukrywać się poszukiwany listem gończym 38-latek. Podczas sprawdzenia posesji, w pomieszczeniu gospodarczym na poddaszu budynku policjanci zauważyli szafę opartą o zwiniętą na podłodze kołdrę. Jak się okazało, miejsce to było kryjówką dla poszukiwanego 38-latka. Mężczyzna okrywając się kołdrą, położył na siebie część nieużywanej meblościanki, licząc na to, że w ten sposób uniknie odsiadki. Gdy kryminalni ustalili jego tożsamość, sprawdzili dane w policyjnych kartotekach potwierdzając, że mieszkaniec Kociewia jest ścigany listem gończym przez starogardzki sąd oraz poszukiwany przez miejscową prokuraturę w celu ustalenia aktualnego miejsca pobytu.

Zgodnie z wcześniejszym wyrokiem sądu 38-latek trafi teraz do aresztu, gdzie odbywać będzie karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie autem w stanie nietrzeźwym.

TAGI:

Komentarze (2):

obywatelski; 17 listopada 2023, 16:49

Dobre. Mają nosa. Ciekawie wygląda lista kamuflaży w podobnych sprawach kryminalnych.

obywatelski; 18 listopada 2023, 16:36

Żeby czas nie naglił, to są możliwości: termowizja, pies, operacyjne obserwacje, biometria (somatoskopia np.) - gdzieś tam po drodze się mógł umoczyć. Ogólnie ewidencje kryminalno-rozpoznawcza i identyfikacja naprowadzają niemalże wprost czasem do sprawcy (np. modus operandi).

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

W trakcie libacji zaatakował kompana 30-centymetrowym nożem Policjanci zatrzymali 53-latka, który jest podejrzany o usi...
Nauka Pływania | instruktor Emil Siedlarz | Chełmiec - Nowy Sącz - Korzenna
Księgowość w stolicy. Jakie są realia pracy księgowych w Warszawie? Praca w księgowości należy do zawodów cieszących się dużym...
Podpisano umowę! Wkrótce rusza przebudowa stadionu przy Laskowej W czwartek burmistrz Dariusz Gwiazda podpisał umowę na...
Ostatnie pożegnanie podinspektora Pawła Korczaka W środę w Tarczynie obyła się uroczystość pogrzebowa...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.