Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Powiat grójecki. Za swoje zachowanie wobec żony i dzieci trafił do aresztu

9 stycznia 2023; 09:06

Informacja prasowa

12 komentarzy

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Do policjantów z grójeckiej komendy zgłosiła się 42-letnia mieszkanka powiatu grójeckiego. Kobieta opowiedziała o zachowaniu męża wobec jej i ich dzieci. Podczas interwencji okazało się, że 49-letni mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną oraz dziećmi. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

News will be here

Po otrzymanym sygnale policjanci zatrzymali 49-latka. Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad rodziną. W środę na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie – reaguj. Nasza interwencja może uratować czyjeś zdrowie lub życie! Pamiętajmy o procedurze „Niebieskiej Karty”. Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę „Niebieskiej Karty”. To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej.

Przypominamy o obowiązujących przepisach ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw. Na ich podstawie Policja otrzymała uprawnienie w postaci możliwości wydania wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (12):

obywatelski; 9 stycznia 2023, 16:43

Trzeba uświadomić ludzi, że prowadzący procedurę mają prawo do pozyskiwania tzw. danych wrażliwych, np. karalność, zdrowie, leczenie itd. Ryzyko że ktoś np. wrobi kogoś w niebieską kartę, żeby jego dane prześwietlić. A dalej... hipotezy śledcze.

Marek; 10 stycznia 2023, 18:38

Czas napisać ustawę która będzie też zabezpieczać mężczyzn przed stosowaniem takich zeznań w ramach zemsty kobiety, bo jest to nadużywane i powinno być karalne. Są przypadki, że kobiety pozorują przemoc.

do Marek; 11 stycznia 2023, 10:44

Czas napisać ustawę blokującą takie głupie komentarze. Rodzina przechodzi przez piekło a durny samiec pisze że to pozorowanie przemocy

Przyoadek; 11 stycznia 2023, 11:42

W jednym z sąsiednich województw jest taka rodzina - ona zawodowa piłkarka ręczna, on - zwykły chłop. Chłop dostaje regularny oklep i też zwrócił się o pomoc prawną.

Wanda; 11 stycznia 2023, 15:40

Abstrahując od tej sytuacji zarówno mężczyźni jak i kobiety potrafią być negatywni. Nikt nie ma wiedzy co się działo w domu tej rodziny, więc nie powinien winić jednej bądź drugiej strony.

XXX; 11 stycznia 2023, 19:49

Dokładnie że kobiety pozorują przemoc, narobią sobie siniaków i idą na policję zgłosić że to mąż im to zrobił, a policja nie przysłuchuje podejrzanego o przemoc tylko od razu zakłada niebieską kartę tak było w moim przypadku,i w papierach już ma się zapisaną przemoc w rodzinie

Marek; 12 stycznia 2023, 00:49

Nie wiem o czym Wy piszecie. To co tam się działo powinno być między nimi a nie na policji czy w mediach. A moja wypowiedź nie tyczyła się tej sytuacji lecz wielu w Polsce które się wydarzyły.

Przypadek; 12 stycznia 2023, 08:44

Każdy przypadek jest indywidualny i nie wolno podejmować pochopnych decyzji.

Asia; 12 stycznia 2023, 15:48

Jakby nie patrzeć sytuacja ta jest tragedią dla każdego członka rodziny.

Sławek; 13 stycznia 2023, 05:39

Najlepiej to zdradzać męża, a jak się to wyda to robi się siniaki i idzie się na policję zgłosić że mąż to zrobił i stosuje przemoc fizyczną i psychiczną tak jak to było w moim przypadku żeby się wybronić a z męża zrobić przestępce

Mieszkaniec ; 13 stycznia 2023, 22:19

Jestem przykładem,jak również posiadam dokumenty że byłem fałszywie oskarżony w podobnej sprawie.Cztery instancje umorzyly sprawę,a była i jej świadkowie składali fałszywe zeznania, również policja i prokuratura w mojej ocenie i nie tylko mojej popełniły przestępstwo w postaci tworzenia fałszywych dowodów,to jest skierowali do biegłego chirurgia sprawę o sporządzenie opinii,a ten napisał że była partnerka doznała obrażeń gdy zamieszkiwała ze mną.Bez żadnych obdukcji czy dokumentacji,jej mamusia powiedziała że kiedyś widziała zasinienia.To napisał lekarz z Grójeckiego szpitala ,P.R.Sprawa jest zakończona.Jednak ci co to czytają i wiedzą o kogo chodzi mogą być pewni że ta sprawa wróci i ktoś za te głupoty beknie.

Artur; 14 stycznia 2023, 08:06

Znam podobną historię. Fałszywe wstrętne babskio zniszczyła osobowość wspaniałego dobrego pracowitego męża i zrobiła z niego przestępcę spaskudziła mu papiery

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...
Opinie o kuchniach z Agaty: przewodnik po najnowszych trendach i funkcjonalnościach Kojarzące się ze stylem retro ryflowane fronty i niebanalne...
Dzień Dziecka na Osiedlu Ilona w Grójcu Osiedlowy Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.