Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Powiat: PiS dyscyplinuje radnych karami

14 lipca 2016; 10:48

Grojec24.net

16 komentarzy

Siedziba starostwa powiatowego w Grójcu. Siedziba starostwa powiatowego w Grójcu.

Rada Powiatu zmieniła swój statut. Radni, którzy w swoich wystąpieniach będą odbiegać od przedmiotu obrad lub znacznie przekraczać wyznaczony czas dostaną mniejsze diety.

News will be here

Podczas wtorkowego posiedzenia radni na wniosek zarządu wprowadzili zmiany do Statutu Powiatu Grójeckiego.

Oprócz zapisów stricte technicznych dotyczących m.in. prowadzenia obrad pod nieobecność przewodniczącego, na wniosek Klubu PiS wprowadzono poprawkę, zgodnie z którą „dwukrotne przywołanie do porządku radnego, który w swoim wystąpieniu wyraźnie odbiega od przedmiotu obrad lub znacznie przekracza wyznaczony czas, swoim zachowaniem zakłóca porządek obrad lub uchybia powadze Rady, skutkuje odebraniem głosu i potrąceniem diety za następny miesiąc o 20 proc.”

TAGI:

Komentarze (16):

mieszkaniec ; 14 lipca 2016, 12:41

Ha widać że Pan starosta boi się nie wygodnych pytań na swój temat! ? Oj widać że ma Pan nie czyste sumienie. Szkoda że PiS wygrał w naszym powiecie.

Do: "mieszkaniec"; 14 lipca 2016, 13:17

Zanim się ponownie wypowiesz - skorzystaj ze słownika!

radny; 14 lipca 2016, 15:35

Kto niby ma oceniać, że radny mówi nie na temat lub uchybia powadze rady - musi to robić osoba która rozumie o czym się dyskutuje a takich w prezydium rady nie znam. Czy starosta odpowiadając na pytanie radnego o straty w szpitalu - odpowiada - nie wiem bądź nie pamiętam - uchybia powadze rady - moim zdaniem tak. Trzeba będzie mu znów obciąć pensję o 20 % . Może to nie jest takie głupie jak wygląda :)

wyborca; 14 lipca 2016, 15:44

co to znaczy - wyraźnie odbiega od przedmiotu obrad - i kto to oceni. A od kiedy jest wyznaczany czas wypowiedzi, kto go ustala i na podstawie jakiego prawa. Te nieuki przeszły samych siebie. Oj wojewoda będzie miał co robić jeśli to klepnie.

do klakiera ; 14 lipca 2016, 15:47

to tak ma wyglądać transparentność funkcjonowania władzy według ciebie? Ty lepiej idź do szkoły i zrób maturę - bo nie rozumiesz słów których używasz.

to postkomuna; 14 lipca 2016, 15:57

Nie ma co się dziwić takim zapisom w statucie przecież większość z tych niby Pisowców w radzie to byli członkowie PZPR lub inne palikoty. Tak łatwo nie zmienią swojego myślenia i sposobu działania. Tylko patrzeć jak odtworzą UB (urząd bezpieczeństwa) w Grójcu do kontrolowania tych którzy myślą inaczej niż oni.

kilibati; 14 lipca 2016, 16:03

dramat. DDDRRRAAAMMMAAATTT!!!
patologiczne rządy

kamil; 14 lipca 2016, 19:22

Widać że parta Posady i Stanowiska tak bardzo boi niewygodnych pytań ze zaczynaja łapać sie każdej metody uciszenia opozycji

AntyPIS; 14 lipca 2016, 21:46

No i wPISdu ...

były wyborca; 15 lipca 2016, 07:21

Czemu się dziwicie, muszą ukrywać głupoty, które robią. Myślą, że nikt się o tym nie dowie. To co robią świadczy tylko o ich głupocie. Co nie zmienia faktu, że są niebezpieczni ! Będą potrzebne kaftany bezpieczeństwa !!!

maciar; 15 lipca 2016, 07:40

Nareszcie "dobra" zmiana dotarla i do Grojca - kto z pisem moze byc komuchem, ormowcem, ale to nasz komuch itd to nawet nie jest zenujace

prawda; 15 lipca 2016, 09:28

Nie rozumiem słów krytyki. Przecież mieszkańcy powiatu sami sobie zgotowali ten los z radnymi PIS-u w roli głównej. No chyba, że boją się teraz przyznać, że na nich głosowali, stąd praktycznie same negatywne komentarze. Na przyszłość: kto żyw na wybory! Tak niekompetentnych ludzi w powiecie nie mieliśmy już od dawien dawna.

Do prawda i innych; 15 lipca 2016, 11:24

Wiadomo kto pisze te komentarze. Jak jest uczciwiej też przeszkadza. Ale jak były przekręty, nieuczciwa prywatyzacja to było ok. Nawet w czasie przekształcania szpitala i korzystania z profitów, mieszkańcom Grójca nie przeszkadzało. Czyżby od Niesiołowskiego ludzie zaczęli bronić pseudo demokracji?

prawda; 15 lipca 2016, 16:47

Jestem apolityczny, piszę co myślę i widzę. Jeżeli jest uczciwiej to gratuluję wyobraźni. Jest dokładnie tak samo. Zarówno ta jak i poprzednie ekipy zadłużyły i zadłużają powiat. Dodam jeszcze tylko, że wolę prawdziwego złodzieja, niż złodzieja, który robi z siebie świętego i wszystkich wokół moralizuje, a politycy PO i PiS są w tym mistrzami.

prawda?; 16 lipca 2016, 21:00

gratuluję obywatelskiej postawy apolityczny zwolennik złodziei a najlepiej pomawiać uczciwych - dno kompletne, coś masz ze wzrokiem i rozumem

do prawdy z 15 lipca; 17 lipca 2016, 13:17

"Prawda" skoro ty tak osądzasz to znaczy, że jest nieprawda. A może ty jesteś złodziejem skoro chwalisz ten "fach" ?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...
Opinie o kuchniach z Agaty: przewodnik po najnowszych trendach i funkcjonalnościach Kojarzące się ze stylem retro ryflowane fronty i niebanalne...
Dzień Dziecka na Osiedlu Ilona w Grójcu Osiedlowy Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.