Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Grójcu

14 czerwca 2023; 21:33

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. Emilia Tomasiak – Komenda Powiatowa PSP Grójec Fot. Emilia Tomasiak – Komenda Powiatowa PSP Grójec

13 czerwca 2023 roku w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Grójcu odbyły się Obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Uroczysty apel rozpoczął się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości mł. bryg. Grzegorza Michalskiego, który przyjął Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasz Cybul.

News will be here

Przybyłych gości powitał Komendant Powiatowy PSP w Grójcu mł. bryg. Marcin Błoński.

Podczas okolicznościowego apelu z udziałem strażaków PSP i OSP z terenu powiatu, zasłużonym wręczono Odznaki „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Dzisiejszy apel był również okazją, aby w uroczysty sposób wręczyć druhom seniorom OSP, decyzje o przyznaniu świadczenia ratowniczego, które zostało wprowadzone w 2022 r. pierwszą w historii ustawą o OSP.

Ponadto na ręce Prezesa jednostki OSP w Gośniowicach wręczona została Decyzja Komendanta Głównego PSP o włączeniu jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Podczas uroczystości kapelan powiatowy grójeckich strażaków ks. Robert Zalewski poświęcił nowy ciężki samochód gaśniczy marki SCANIA P410, zakupiony dla grójeckiej komendy dzięki wsparciu finansowemu Skarbu Państwa i Powiatu Grójeckiego.

Uroczysty apel swoją obecnością zaszczycili: parlamentarzyści – Senator Pan Stanisław Karczewski oraz Poseł na Sejm RP Pan Mirosław Maliszewski, przedstawiciele władz samorządowych, władze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb i instytucji oraz sympatycy pożarnictwa.

Na zakończenie apelu zabrali głos zaproszeni goście, złożyli gratulacje odznaczonym i awansowanym, dziękując strażakom za codzienną służbę, wymagającą poświęceń. Podczas przemówień wielokrotnie podkreślano i doceniano rolę straży pożarnych w zapewnianiu bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i krajowym.

Opracowanie: bryg. Krzysztof Kędziera – Komenda Powiatowa PSP Grójec, redagowała st. sekc. Katarzyna Urbanowska – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.

Zdjęcia: Emilia Tomasiak – Komenda Powiatowa PSP Grójec.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...
Opinie o kuchniach z Agaty: przewodnik po najnowszych trendach i funkcjonalnościach Kojarzące się ze stylem retro ryflowane fronty i niebanalne...
Dzień Dziecka na Osiedlu Ilona w Grójcu Osiedlowy Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.