Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Powrót do tradycji, czyli wspólne świętowanie Dnia Dziecka w PSP nr 1

21 czerwca 2022; 07:02

Informacja prasowa

0 komentarzy

Po długiej przerwie nareszcie mogliśmy wspólnie świętować Dzień Dziecka w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Grójcu.

News will be here

Od pewnego czasu w naszej placówce trwa rozbudowa, dlatego też w dniu 1 czerwca 2022 r. mogliśmy skorzystać z gościnności stadionu GOS Mazowsze. Otwarta przestrzeń dała nowe możliwości. Festyn Rodzinny zorganizowany przez Opiekunów Samorządu Uczniowskiego, pozwolił na uczestniczenie w wielu zabawach i konkursach. Dzieci mogły beztrosko poskakać na dmuchanym zamku, bawić się na zjeżdżalni, przejechać się bryczką konną i zrobić zdjęcie w fotobudce. Malowanie twarzy oraz włosów cieszyło się wielkim powodzeniem, a formowanie balonów w różnych kształtach, puszczanie baniek mydlanych, czy też zdobienie ciała brokatowymi tatuażami, uświetniło dobrą zabawę. Mogliśmy uściskać mega maskotki, jak również zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Nie zabrakło też słodkości i orzeźwiającej lemoniady. Można było posmakować pysznej pomidorówki przygotowanej przez nasze Panie z kuchni oraz kiełbasek z grilla, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Uroczystość zainaugurowała Pani Dyrektor Szkoły Elżbieta Zakrzewska. Obecnością swą zaszczycili nas wspaniali goście, m.in. Pan Wiceburmistrz Gminy i Miasta Grójec Jarosław Rupiewicz, Pani Wicestarosta Powiatu Grójeckiego Jolanta Sitarek, Pan Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Mariusz Wojno, Pan Karol Biedrzycki Przewodniczący Rady Miejskiej oraz osoby związane ze szkolnictwem, czy z innymi instytucjami.

Program Festynu obfitował w różnorodne rozgrywki sportowe oraz prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży. W pokazie judo wystąpili zawodnicy z klubu UKS „Piranie”, a piękne tańce zaprezentowały dzieci ze szkoły tańca BORN 4 DANCE. Odbyły się również występy muzyczne uczniów PSP nr 1 w Grójcu pod kierunkiem Pana Janusza Szarlipa.

Swoim magicznym wokalem zachwyciła nas Pani Aleksandra Maliszewska.

Jak zwykle, przez cały czas imprezy towarzyszyła nam Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna prezentująca swoje wozy strażackie.  Uczestnicy zabawy mogli spotkać się z przedstawicielami Komendy Powiatowej z Grójca i Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego im. ppłk. Jana Kowalewskiego stacjonującego w Ogrodzienicach, aby obejrzeć ich umundurowanie oraz wyposażenie. Dodatkową atrakcją był patrol z psem policyjnym. Nad całością przedsięwzięcia czuwali Panowie ze Straży Miejskiej oraz nasza szkolna pielęgniarka. O dobrą atmosferę i nagłośnienie zadbał Pan Piotr Sobkowiak, a Pan Paweł Jackowski obdarował nas tym razem swoją pomocną dłonią w postaci stolików, ławek, parasoli i dużych namiotów. Duży wkład wniósł również Pan Krzysztof Lipiński, który zorganizował transport potrzebny do przewiezienia szkolnych ławek i krzesełek, aby powstały stoiska dla wszystkich klas. Do organizacji Festynu przyczynili także:  Hurtownia Balmax, Cukiernicza Spółdzielnia Inwalidów „Jedność”, „Pepsi-Cola” General Bottlers Poland Sp. z o.o., JOWIŚ Sklep z zabawkami, Torcikowo – Cukiernia Kawiarnia, Lodziarnia, Firma Delta, Bank Spółdzielczy w Grójcu.              

Piknik pozwolił wszystkim uczestnikom spotkać się w bardzo miłej atmosferze, spędzić aktywnie czas z najbliższymi i poczuć się w szkole, jak w rodzinie. Dzięki przychylności Pana Ireneusza Wojciechowskiego, Dyrektora Grójeckiego Ośrodku Sportu, stało się to możliwe.

Dyrektor Publicznej Szkoły nr 1 w Grójcu wraz z Organizatorami Festynu pragną serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tego wydarzenia. Dziękujemy naszym Współorganizatorom, Sponsorom, Darczyńcom, Radzie Rodziców, Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły za życzliwość i wsparcie. To dzięki Państwu mogliśmy wszystko zorganizować, aby po raz kolejny w historii naszej szkoły zapisać tę wspaniałą imprezę. Jesteśmy pełni podziwu dla Państwa bezinteresowności. Wyrażając swą wdzięczność za zrozumienie potrzeb naszej szkoły i wielkie serce, życzymy wielu sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w realizacji życiowych zamierzeń.

Magiczny Dzień Dziecka już stał się wspomnieniem, lecz pozostanie w naszej pamięci na długo. Tylu atrakcji dawno nie mieliśmy, a płyta stadionu GOS Mazowsze dała możliwości zabawy całej szkolnej wspólnocie. Nawet pojawiające się czasami krople z nieba, nie popsuły nam dobrej zabawy. Zobaczmy to jeszcze raz…

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mundurowi z Grójca walczą z przestępczością narkotykową Tylko w maju policjanci zatrzymali 7 osób posiadających...
Liga okręgowa: Zodiak Sucha – Mazowsze Grójec 3:2 W niedzielne popołudnie podopieczni Jerzego Engela jr...
Dwóch kierowców wyjątkowo mocno przekonało się o skuteczności grupy SPEED W ubiegłym tygodniu grójecka grupa SPEED skontrolowała 71...
Umowa na remont świetlicy wiejskiej w Gościeńczycach podpisana! Świetlica wiejska w Gościeńczycach wkrótce przejdzie remont...
Dzieci w powiecie grójeckim. Ciekawe dane przed Dniem Dziecka Według danych z ostatniego Narodowego Spisu Powszechnego...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.