Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Pożar w DPS. Tak wyglądały ćwiczenia Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego

12 września 2023; 14:38

Informacja prasowa

1 komentarz

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Wyglądający na niedużych rozmiarów pożar, zaczął się szybko rozprzestrzeniać. Służby ratownicze musiały ewakuować mieszkańców i pracowników domu pomocy społecznej. Policjanci przechodzili praktyczny sprawdzian postępowania w przypadku pożaru w obiekcie użyteczności publicznej. W ćwiczeniach uczestniczyły służby ratownicze z powiatu grójeckiego i Straż Pożarna z Grójca.

News will be here

Do ćwiczebnego pożaru doszło w piątek po godz. 10:00 w Domu Pomocy Społecznej ,,Pod topolami” w Lesznowoli. Scenariusz ćwiczeń zakładał, że w wyniku zaprószenia ognia w nowej części budynku na poddaszu użytkowym w doszło do intensywnie rozwijającego się pożaru. W momencie zdarzenia w pokoju przebywało 2 podopiecznych, którzy z uwagi na ograniczone zdolności poruszania się wymagają pomocy w ewakuacji. Zdarzenie pożarowe wykrył wewnętrzny system sygnalizacji pożaru, który automatycznie wysłał zgłoszenie o zdarzeniu do SK KP PSP Grójec. Na miejsce udali się strażacy i policjanci. Służby ratownicze musiały ewakuować ponad stu mieszkańców i pracowników domu pomocy społecznej.

Dzięki szybkiej i sprawnej akcji przeprowadzonej przez strażaków pożar został ugaszony, a wszystko odbyło się w ramach ćwiczeń służb ratowniczo - gaśniczych. Grójeccy policjanci doskonalili metody i zasady współdziałania podczas pozorowanego pożaru w Domu Pomocy Społecznej w Lesznowoli. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu przeprowadziła ćwiczenia dla jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu grójeckiego.

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie za pomocą ćwiczeń praktycznych Powiatowego Planu Ratowniczego w zakresie możliwości wykorzystania sił i środków jednostek przewidzianych do prowadzenia działań ratowniczo - gaśniczych. Ćwiczenia miały również na celu sprawdzenie funkcjonowania systemu łączności oraz umiejętności prowadzenia i kierowania działaniami ratowniczymi.

Podczas pozorowanej akcji ratowniczo-gaśniczej, policjanci przeszli praktyczny sprawdzian postępowania w przypadku pożaru w obiekcie użyteczności publicznej. Doskonalili wypracowane już procedury ratownicze, które są niezbędne dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Policjanci zapewnili także bezpieczeństwo mieszkańcom okolicznych domów. Zabezpieczali drogi dojazdowe służbom ratowniczym do miejsca pożaru.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (1):

obywatelski; 13 września 2023, 13:51

Na różne scenariusze trzeba się przygotować w tych czasach z mocodawcami w deep state.
Ostatnio np. zauważyłem na polach stonki. I żeby nie było, nie ziemniaczanych polach. Ot takich zwykłych. A wiadomo historycznie od kogo to 'prezent' był. Podobnie z innego kierunku barszcz.
A ostatni Alert nt. szczepień lisów. A jeśli to w celu uspokojenia opinii publicznej zaniepokojonej ciągłymi lotami samolotów. A może chemtrails, operacje militarne jakieś, przedwyborcze?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rozpoczyna się remont DK7 od Sękocina Starego do Rembertowa Rozpoczyna się ostatni etap realizacji S7 Lesznowola –...
Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.