Pożegnanie absolwentów Technikum im. Tomasza Nocznickiego w CKZiU w Nowej Wsi

9 maja 2021; 08:47

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. CKZiU w Nowej Wsi Fot. CKZiU w Nowej Wsi

30 kwietnia 2021 roku był dla uczniów klas czwartych Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, kształcących się w zawodach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu i technik spedytor, ostatnim dniem nauki w szkole ponadgimnazjalnej.

Szkoła średnia to symboliczne przejście z beztroski dzieciństwa w pełną dorosłość. Niestety, ten ważny dla tegorocznych absolwentów etap dojrzewania częściowo przebiegał w niezwykle trudnym czasie pandemii koronawirusa. Nie dane im było przeżyć Balu Studniówkowego, spotykać się codziennie z kolegami i koleżankami w szkole, pod czujnym okiem nauczycieli przygotowywać się do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie i matury. Pomimo wielu problemów młodzież sprostała wszystkim wymaganiom nauki zdalnej i osiągnęła sukces, który celebrowano podczas uroczystego wręczenia świadectw.

Odbyło się ono w reżimie sanitarnym, bez uczestnictwa rodziców, grona pedagogicznego i uczniów klas młodszych. Mimo obostrzeń, wpływających na przebieg uroczystości, panowała podniosła atmosfera.

Wręczenie świadectw absolwentom technikum w zawodzie technik ogrodnik rozpoczęło się o godz. 10:00, a uczniowie kształcący się w zawodach technik spedytor i technik architektury krajobrazu pożegnali się ze szkołą o godz. 12:00.

Zgromadzonych w sali gimnastycznej uczniów powitała pani Anna Dacka – Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi – która  podziękowała uczniom za trwałe i chlubne wpisanie się w historię szkoły. Życzyła im  powodzenia na maturze, a w dalszym, dorosłym życiu – pomyślności i odwagi, która dodaje skrzydeł i prowadzi do wymarzonego celu.

Najważniejszym jednak wydarzeniem w tym dniu było niewątpliwie wręczenie nagród wyróżniającym się absolwentom. Najlepsze wyniki w ciągu czterech lat nauki uzyskała Patrycja Kępka, kształcąca się w zawodzie technik spedytor, uhonorowana dodatkowo nagrodą pieniężną, ufundowaną przez Burmistrza Warki.

W gronie wyróżnionych za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe lub reprezentowanie szkoły w konkursach i olimpiadach znaleźli się także: Dominika Wiśnik, Justyna Jakubczak, Patryk Przybylski, Jakub Maroszek, Piotr Bańkowski, Damian Błoński i Patryk Janowski z zawodu technik ogrodnik,  Klaudia Bińkiewicz i Julia Siedlecka z zawodu technik architektury krajobrazu. Wielu uczniów zostało nagrodzonych za aktywne uczestnictwo w życiu szkoły i akcjach HDK. Pani Dyrektor przekazała również listy gratulacyjne i podziękowania dla rodziców za współpracę z CKZiU w Nowej Wsi.

Po odebraniu nagród, wyróżnień, dyplomów i świadectw, absolwenci podziękowali dyrekcji, wychowawcom, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za wspólnie spędzone lata, owocną współpracę, wsparcie i gotowość niesienia pomocy w trudnych sytuacjach, a także zapewnili o zachowaniu w pamięci ciepłych wspomnień o szkole.

Przedstawiciele klas trzecich pożegnali starszych kolegów życzeniami dalszych sukcesów i drobnym upominkiem na pamiątkę wspólnie spędzonych lat.  

Mimo że czas szkolnej nauki się skończył, przed absolwentami czas próby – pisemne egzaminy maturalne na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Życzymy im, by w dniu ogłoszenia wyników matur mogli świętować pełen sukces i by owe wyniki były dla nich przepustką do realizacji życiowych planów!

Ewa Malowaniec
CKZiU w Nowej Wsi

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Widmo likwidacji dziesiątek linii autobusowych Widmo likwidacji dziesiątek linii autobusowych pojawiło si...
Grójecka Policja: Uwaga na nielegalne odpady! W ostatnich latach przybiera na sile zjawisko porzucania...
Policjanci z Grójca prowadzą dla uczniów zajęcia online W obecnym trudnym czasie policjanci zajmujący się...
Klimatyzacja - wszystko, co musisz wiedzieć Klimatyzacja do mieszkania i biura to wielka wygoda. Na to...
El-Dam: Profesjonaliści w swoim fachu (ZOBACZ FILMIK) Wiemy, że Twój czas jest cenny, dlatego zachęcamy, żebyś po...

Najnowsze ogłoszenia

Magazynier - praca w Berlinie W związku z rozpoczęciem nowego projektu poszukujemy osób do pracy w...
... Salon Endorfiny w Warce zatrudni fryzjerkę, jeżeli
posiadasz...
... Instalacje Serwis Utrzymanie
Praca w Niemczech/ Operator wozka... Pracuj w Niemczech jako operator wózka widłowego

Miejscowość:...
Praca w Niemczech/ Spawacz Pracuj jako Spawacz w Niemczech!
Miejscowość:Neuenhaus/ Możliwość...

Firmy z Grójca i okolic

Wynajem koparki - 1Rent 1RENT to wypożyczalnia maszyn budowlanych z wieloletnim doświadczeniem...
Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
Serwis laptopów RatujLaptopa Masz problem ze swoim laptopem i szukasz specjalistów, którzy zadbają...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.