Pożegnanie absolwentów Technikum im. Tomasza Nocznickiego w CKZiU w Nowej Wsi

9 maja 2021; 08:47

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. CKZiU w Nowej Wsi Fot. CKZiU w Nowej Wsi

30 kwietnia 2021 roku był dla uczniów klas czwartych Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, kształcących się w zawodach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu i technik spedytor, ostatnim dniem nauki w szkole ponadgimnazjalnej.

Szkoła średnia to symboliczne przejście z beztroski dzieciństwa w pełną dorosłość. Niestety, ten ważny dla tegorocznych absolwentów etap dojrzewania częściowo przebiegał w niezwykle trudnym czasie pandemii koronawirusa. Nie dane im było przeżyć Balu Studniówkowego, spotykać się codziennie z kolegami i koleżankami w szkole, pod czujnym okiem nauczycieli przygotowywać się do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie i matury. Pomimo wielu problemów młodzież sprostała wszystkim wymaganiom nauki zdalnej i osiągnęła sukces, który celebrowano podczas uroczystego wręczenia świadectw.

Odbyło się ono w reżimie sanitarnym, bez uczestnictwa rodziców, grona pedagogicznego i uczniów klas młodszych. Mimo obostrzeń, wpływających na przebieg uroczystości, panowała podniosła atmosfera.

Wręczenie świadectw absolwentom technikum w zawodzie technik ogrodnik rozpoczęło się o godz. 10:00, a uczniowie kształcący się w zawodach technik spedytor i technik architektury krajobrazu pożegnali się ze szkołą o godz. 12:00.

Zgromadzonych w sali gimnastycznej uczniów powitała pani Anna Dacka – Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi – która  podziękowała uczniom za trwałe i chlubne wpisanie się w historię szkoły. Życzyła im  powodzenia na maturze, a w dalszym, dorosłym życiu – pomyślności i odwagi, która dodaje skrzydeł i prowadzi do wymarzonego celu.

Najważniejszym jednak wydarzeniem w tym dniu było niewątpliwie wręczenie nagród wyróżniającym się absolwentom. Najlepsze wyniki w ciągu czterech lat nauki uzyskała Patrycja Kępka, kształcąca się w zawodzie technik spedytor, uhonorowana dodatkowo nagrodą pieniężną, ufundowaną przez Burmistrza Warki.

W gronie wyróżnionych za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe lub reprezentowanie szkoły w konkursach i olimpiadach znaleźli się także: Dominika Wiśnik, Justyna Jakubczak, Patryk Przybylski, Jakub Maroszek, Piotr Bańkowski, Damian Błoński i Patryk Janowski z zawodu technik ogrodnik,  Klaudia Bińkiewicz i Julia Siedlecka z zawodu technik architektury krajobrazu. Wielu uczniów zostało nagrodzonych za aktywne uczestnictwo w życiu szkoły i akcjach HDK. Pani Dyrektor przekazała również listy gratulacyjne i podziękowania dla rodziców za współpracę z CKZiU w Nowej Wsi.

Po odebraniu nagród, wyróżnień, dyplomów i świadectw, absolwenci podziękowali dyrekcji, wychowawcom, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za wspólnie spędzone lata, owocną współpracę, wsparcie i gotowość niesienia pomocy w trudnych sytuacjach, a także zapewnili o zachowaniu w pamięci ciepłych wspomnień o szkole.

Przedstawiciele klas trzecich pożegnali starszych kolegów życzeniami dalszych sukcesów i drobnym upominkiem na pamiątkę wspólnie spędzonych lat.  

Mimo że czas szkolnej nauki się skończył, przed absolwentami czas próby – pisemne egzaminy maturalne na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Życzymy im, by w dniu ogłoszenia wyników matur mogli świętować pełen sukces i by owe wyniki były dla nich przepustką do realizacji życiowych planów!

Ewa Malowaniec
CKZiU w Nowej Wsi

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Puchar Polski: KS Wysokin – Mazowsze Grójec 2:5 W niedzielne popołudnie grójczanie pokonali KS Wysokin 5:2...
Filmowcy kręcą serial w Grójcu. Znamy szczegóły produkcji Od soboty na terenie Grójca realizowane są zdjęcia do...
Mazowsze zdało egzamin To był trudny rok – pandemia, rosnąca inflacja i duży...
Wojsko wraca do Nowego Miasta nad Pilicą Były szef wojsk inżynieryjnych 25 Brygady Kawalerii...
Tragiczny wypadek w gminie Błędów. Mężczyzna zginął pod kosiarką Mieszkaniec miejscowości Bielany w gminie Błędów zginął w...

Najnowsze ogłoszenia

... Alarmy Kamery Napędy do Bram Domofony
części do silników Deutz, hurtownia... KT Service - posiadamy największy magazyn części do silników Deutz...
Szukasz pracowników z Ukrainy ? Szanowni Państwo,

Firma Gerbaupol sp. z o. o. z siedzibą...
Kasjer/Sprzedawca Stokrotka Stokrotka Sp. z o. o. – jesteśmy siecią handlową obecną na...
Sprzedam dobrze prosperującą firmę... Do sprzedania firma produkująca stoły betonowe do tenisa, pojedyncze...

Firmy z Grójca i okolic

Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.