Ppłk Janusz Ostrowski pożegnał się ze sztandarem 6 Mazowieckiej BOT

1 października 2020; 09:03

Informacja prasowa

3 komentarze

Ppłk Janusz Ostrowski (fot. materiały prasowe) Ppłk Janusz Ostrowski (fot. materiały prasowe)

Swoim przełożonym i współpracownikom dał się poznać jako godny zaufania i gotowy do realizacji najtrudniejszych zadań dowódca, dla żołnierzy był jak ojciec. Podpułkownik Janusz Ostrowski po 29 latach służby przeszedł na emeryturę.30 września 2020 roku po trzech latach dowodzenia 61 batalionem lekkiej piechoty w Grójcu w obecności dowódcy, żołnierzy oraz pracowników RON, ppłk Janusz Ostrowski pożegnał się ze sztandarem 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej i przeszedł na wojskową emeryturę.

- Żałuję, że pierwsza uroczystość, jaka organizowana jest pod odebranym w niedzielę naszym nowym sztandarem, to pożegnanie. Jednak jest to pożegnanie wyjątkowej osoby, bo pierwszego dowódcy batalionu 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej - powiedział płk Przemysław Owczarek, dowódca 6MBOT zaznaczając w swoim przemówieniu jak ogromny wkład w budowanie fundamentów brygady i przecieraniu szlaków WOT w południowym Mazowszu miał żegnający się z mundurem, pułkownik Ostrowski.

Każda droga ma swój początek i koniec. Ścieżka, którą tyczył ppłk Janusz Ostrowski w WOT nie była łatwa: - Dziś mogę przyznać, że po blisko 3 latach służby na stanowisku dowódcy batalionu praca w Wojskach Obrony Terytorialnej to jedna z najcięższych służb, jaką przyszło mi służyć. Ale jednocześnie najbardziej przyjemna i dająca mi wiele satysfakcji - mówił płk Janusz Ostrowski, dodając: - Pomimo że wiele ludzi źle oceniało utworzenie WOT, to ja wiedziałem, że to ma sens. Widząc zaangażowanie, poświęcenie żołnierzy i jak się rozwijają na różnych płaszczyznach m.in. w szkoleniach, w pomocy lokalnej społeczności, w akcjach poszukiwawczych w ramach reagowania kryzysowego a obecnie widząc wasze poświęcenie na rzecz walki z COVID-19 w ramach operacji przeciwkryzysowej. Te działania z całą pewnością pokazały prawdziwy potencjał WOT, a przede wszystkim 6MBOT.

Pułkownik Ostrowski wspominany jest przez swoich żołnierzy jako pełen empatii, ale stanowczy dowódca. Przez ostatnie trzy lata, stał się dla blisko 800 Terytorialsów szkolących się w 61 blp wzorem, który chcieli naśladować. Osobiście pojawiał się wśród stawiających pierwsze kroki w WOT żołnierzy, brał udział w weekendowych szkoleniach, a często na poligonach można było go spotkać pośród namiotów żołnierzy szeregowych. Nie stronił od rozmów z nimi. Gdy rok temu 200 żołnierzy 6MBOT pomagało w poszukiwaniach 5-letniego chłopca z Grodziska Mazowieckiego, pułkownik Ostrowski jako jeden z pierwszych zgromadził żołnierzy i przybył w rejon miejsca poszukiwań. Podobnie było podczas działań związanych z umacnianiem przeciekających wałów w rejonie Wisły. Dowódca 61 blp w Grójcu, doskonale znany jest również lokalnej społeczności, jako człowiek o wielkim sercu. Grał z Marcinem Gortatem w meczu gwiazd, którego dochód został przekazany na rzecz dzieci weteranów wojennych i zawsze jako pierwszy stał w kolejne do honorowego oddawania krwi. Współorganizator i startował w pięciu edycjach Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Grójcu oraz brał udział w Sztafecie Niepodległości wzdłuż królowej polskich rzek.

Ppłk Janusz Ostrowoski rozpoczął służbę wojskową 28 sierpnia 1991 roku jako kadet szkoły chorążych Wojsk Radiotechnicznych w Jeleniej Górze. Cztery lata później objął pierwsze stanowisko służbowe - szef kompanii 1 Pułku Rozpoznania Radioelektronicznego w Grójcu. W latach 1998 - 2000 zajmował stanowisko dowódcy aparatowni w plutonie rozpoznania radiowego. W 2000 roku ukończył Wyższą Szkołę Oficerską im. Tadeusza Kościuszki i został mianowany na stopień podporucznika obejmując stanowisko dowódcy plutonu w 1 OR w Grójcu. Następnie zajmował stanowisko oficera w sekcji szkoleniowej. 2 stycznia 2008 roku został minowany na stopień majora i rozpoczął służbę na stanowisku szefa sekcji szkoleniowej. W 2011 roku objął obowiązki szefa sekcji WF i sportu. 11 września 2017 roku zostaje mianowany na stopień podpułkownika i wyznaczony na dowódcę pierwszego batalionu 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

TAGI:

Komentarze (3):

Wargor ; 1 października 2020, 10:57

Wszystkiego najlepszego Panie Pułkowniku, praca z Panem była przyjemnością. Pozdrawiam serdecznie.

JO-ANNA; 1 października 2020, 14:29

Życzę sukcesów na nowym stanowisku w Zespole Szkół.

Jaro; 2 października 2020, 14:07

Powodzenia kolego Emerycie 👍

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Koronawirus w powiecie grójeckim: 10 zakażeń, 2 ozdrowieńców We wtorek sanepid w Grójcu poinformował o 10 potwierdzonych...
Repertuar kina GOK na 23-25 października 2020 O czym marzą zwierzęta oraz 25 lat niewinności - to filmowe...
Gdzie wrzucić te śmieci? Sortowanie śmieci stało się obowiązkiem każdego mieszkańca...
Koronawirus w powiecie grójeckim: aż 21 nowych zakażeń W ciągu ostatniej doby potwierdzono zakażenie COVID-19 u 21...
S7 z Grójca do Warszawy: kiedy skończy się gehenna kierowców? Od ponad tygodnia przed miejscowością Głuchów - wzdłuż nowo...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Praca w Monachium. Montaż i pakowanie... Praca w okolicach Monachium dla kobiet i mężczyzn
przy montażu...
AUTOLAWETA, Laweta, Wynajem, NOWE,... OFERUJEMY WYNAJĘCIE AUTOLAWETY - NOWA ROCZNIK 2020

Dysponujemy...
Doświadczona opiekunka osoby starszej... "Doświadczona opiekunka osoby starszej w Niemczech, Erkelenz koło...
Doświadczona opiekunka osoby starszej... "Doświadczona opiekunka osoby starszej w Niemczech, 51491 Overath
Panele Fotowoltaiczne 370 W PERC... Oferujemy na sprzedaż doskonały panel fotowoltaiczny renomowanej firmy...

Firmy z Grójca i okolic

Firma przeprowadzkowa Lider - Przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową z Krakowa, jednak wykonujemy także przeprowadzki...
Proserwis - montaże, naprawy kotłów... Proserwis to firma z Warszawy specjalizująca się w usługach dotyczących...
... Zapraszamy wszystkie firmy z Grójca i okolic do odwiedzenia sklepu internetowego...
Kancelaria Notarialna Kamila Badelska... Notariusz
Zarządzanie Nieruchomościami Grzegorz... 68.32.Z Zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.