Praca Warszawa i okolice – jak aktywnie szukać pracy?

28 stycznia 2022; 11:04

Materiał promocyjny

Szukasz zatrudnienia w Warszawie? Dobra wiadomość jest taka, że stolica to największy rynek pracy w Polsce, wciąż chłonny na pracowników z wielu branż. Stałe zapotrzebowanie na kadrę generują firmy polskie i zagraniczne. Co więcej, możesz zatrudnić się w Warszawie, wcale w niej nie mieszkając, ponieważ wiele tutejszych przedsiębiorstw oferuje swoim pracownikom możliwość pracy zdalnej.

Perspektywy na etat są więc całkiem niezłe, o czym świadczy także wyjątkowo niskie bezrobocie w stolicy kraju. Jak zabrać się do szukania w Warszawie pracy od zaraz? Co możesz zrobić, by podwyższyć swoje notowania na rynku zatrudnienia i zwiększyć szansę na szybkie znalezienie dobrej posady?

Aktywne poszukiwanie pracy w Warszawie Na początek zapoznaj się z pojęciem aktywnego poszukiwania pracy – przeciwnym do poszukiwania pasywnego. Osoba, która przyjmuje postawę aktywną:

- samodzielnie rozgląda się za ogłoszeniami od pracodawców – nie czeka, aż dostarczą je jej instytucje rynku pracy, biura karier czy inne podmioty,
- regularnie odpowiada na oferty – rozsyła dokumenty aplikacyjne, umawia się na spotkania rekrutacyjne,
- dysponuje aktualnym CV, za każdym razem przygotowuje listy motywacyjne i zgłoszenia skierowane do konkretnego pracodawcy – innymi słowy, nie wysyła niespersonalizowanego zgłoszenia masowo, ale poświęca czas, by przyjrzeć się każdej propozycji pracy i dostosować do niej swoją aplikację,
- korzysta z wirtualnego CV np. na portalu pracy, portalu społecznościowym dedykowanym rekrutacji, portalu branżowym – lub stworzyła własną stronę internetową, na której dokonuje autoprezentacji,
- korzysta z dostępnych narzędzi internetowych w czasie poszukiwań i dywersyfikuje swoje działania – ma konto na portalu z pracą, ale też przegląda oferty w mediach społecznościowych, odwiedza fora branżowe i strony konkretnych firm,
- bierze udział w wydarzeniach branżowych, np. targach pracy online i stacjonarnych,

- korzysta z własnej sieci kontaktów, informuje bliskich i dalszych znajomych o fakcie poszukiwania zatrudnienia.

Aktywne metody są szczególnie cenne na dość wymagającym rynku pracy w Warszawie, na którym w niektórych branżach panuje spora konkurencja.

Praca Warszawa od zaraz – jak szukać pracy?

Poszukiwanie pracy w Warszawie najlepiej zacząć od przygotowania profesjonalnego CV. Taki dokument warto mieć w formie elektronicznej i na wszelki wypadek również papierowej (przyda się np. na targach pracy). Dobry życiorys zawodowy stworzysz przy pomocy szablonu do wypełnienia, których w sieci nie brakuje. Darmowy kreator CV udostępnia np. praca.pl – by z niego skorzystać, wystarczy założyć bezpłatne konto.

Portal pracy przyda się nie tylko do przygotowania dokumentu. Musisz wiedzieć, że tego typu platformy to obecnie najlepsze narzędzie, jeśli chodzi o pozyskiwanie ogłoszeń od pracodawców. Skupiają oferty pracy w jednym miejscu. Ogłoszenia można dodatkowo wygodnie filtrować, np. pod względem lokalizacji, branży czy nazwy stanowiska. Dlatego już na samym początku rozglądania się za nowym zajęciem załóż konto w serwisie pracy, ustaw job alert i regularnie wysyłaj zgłoszenia do pracodawców.

Nie zapomnij też zapisać się do grup z pracą w mediach społecznościowych – znajdziesz je, wpisując w wyszukiwarkę frazy typu „praca Warszawa”, „praca Warszawa student” itp. Niech grupy te nie znikną w odmętach Twojego konta – codziennie sprawdzaj pojawiające się wpisy. Pamiętaj, by zachować ostrożność – anonse w social mediach nie zawsze są weryfikowane, dlatego zanim udostępnisz komukolwiek swoje dane (wyślesz CV), sprawdź, czy masz do czynienia z legalnie działającą firmą.

W Warszawie nierzadko można natknąć się także na ogłoszenia o chęci zatrudnienia pracownika bezpośrednio w różnego rodzaju lokalach np. gastronomicznych, usługowych, kulturalnych, w sklepach. Jeśli szukasz zatrudnienia w jednym z takich miejsc, pamiętaj, by zawsze mieć przy sobie CV.

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Poważny wypadek na torze motokrossowym. Lądował śmigłowiec LPR Do wypadku doszło w miejscowości Suchodół (gmina Tarczyn)...
Niespodzianki nie było. Radomiak 3 Mazowsze 0 Występujący w mocno eksperymentalnym składzie grójczanie...
82-letni kierowca wjechał pod nadjeżdżający pociąg Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dzisiaj na przeje...
MKS Grójec ma nowy zarząd. Będzie memoriał Mariusza Wojno Nowym prezesem zarządu klubu koszykarskiego MKS Grójec...
Mecze online - emocje dla fanów sportu Bardzo duża liczba osób uwielbia oglądać wydarzenia...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.