Advertisement

Pracownia Orange w Grójcu odżywa!

26 października 2021; 16:46

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Pracownia Orange, działająca w GOK od 2018 roku, w ostatnich miesiącach przeszła sporo zmian. W ramach projektu „Geek Expansion – Technologie i Eksperymenty” odświeżono ściany, doklejono ozdoby nawiązujące do nauk ścisłych, robotyki, komiksów, gier wideo, popularnych filmów, literatury fantastycznej a także domalowano ujmujący nocny pejzaż przedstawiający miejską metropolię.

Na wyposażenie Pracowni trafił zestaw robotów Photon, a latem przeprowadziliśmy zajęcia robotyki o tematyce ekologicznej. Największą zdobyczą jest jednak grant w programie Makerspace. To działające przy Pracowniach Orange sale warsztatowe, w których można uczyć się druku 3D, obsługi maszyn krawieckich, ploterów laserowych, narzędzi CNC, prowadzi się zajęcia robotyki, elektroniki a także modelarskie. Dzięki dofinansowaniu z Fundacji Orange, zainstalowaliśmy w naszym ośrodku sporych rozmiarów ploter laserowy oraz nowoczesną drukarkę 3D. Nasi pracownicy otrzymają też specjalne przeszkolenie z obsługi i konserwacji tych maszyn. W przyszłym roku przeprowadzimy zajęcia z projektowania komputerowego, druku modeli oraz wycinania w drewnie i materiale, a także grawerowania. Aby korzystać z plotera laserowego, należało wyremontować salę plastyczną, która będzie działała jako Makerspace. Zainstalowano klimatyzację, udrożniono wentylację oraz zamontowano eklektyczny wyciąg, by odprowadzić gazy powstające w wyniku wypalania laserem w drewnie.

Jak tylko zainstalowano maszyny w Makerspace, złożyliśmy kolejny wniosek o grant, tym razem na kontynuację warsztatów budowy domków dla owadów. Oryginalnie te zajęcia rozpoczęto w ramach projektu "EKO Stacja", dofinansowanego ze środków XI edycji konkursu Funduszu Naturalnej Energii. To właśnie na tych warsztatach instruktorzy ze Stowarzyszenia Robisz.to opowiedzieli nam o programie Makerspace i możliwościach jakie oferuje.

Nasz nowy projekt, "Przyjaciele Robaczków", zyskał pozytywną opinię Fundacji Orange. Otrzymamy grant na zakup materiałów do plotera laserowego, by zaprojektować i wyciąć gotowe do montażu domków dla pszczół, a także zakupimy pirografy, by wspólnie z Fundacją Tropy Przyrody własnoręcznie wypalić w domkach unikalne zdobienia.

To nie koniec dobrych wieści, właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie, kolejny nasz wniosek, tym razem o wsparcie sprzętowe Pracowni Orange, został zaakceptowany. Grójecka Pracownia zostanie doposażona o trzy kolejne laptopy.

Pracownia działa w weekendy, w piątki od 15:00 do 20:00, w soboty od 14:00 do 19:00, w niedziele od 13:00 do 18:00. Można przyjść i bezpłatnie skorzystać z Internetu, pograć ze znajomymi na konsoli Playstation czy też skorzystać z biblioteczki gier planszowych.

Nasze dalekosiężne plany przewidują zorganizowanie warsztatów modelarskich z malowaniem figurek oraz makiet do gier planszowych, zajęcia krawieckie oraz utworzenie kolejnej pracowni Makerspace, z myślą o zajęciach robotyki i elektroniki.

Łukasz Haśkie, koordynator Pracowni Orange w Grójcu

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 
Black Friday

Najnowsze artykuły

Wyzwania dla branży sadowniczej – jakość odpowiedzią na kłopoty na rynku? Niskie ceny jabłek nie leżą w interesie żadnego...
PILNE! Zderzenie na DK7 w Woli Mrokowskiej Na trasie Grójec - Warszawie występują duże utrudnienia po...
Koncert Mikołajkowy w Grójeckim Ośrodku Kultury W najbliższą niedzielę, 5 grudnia w sali widowiskowej Gró...
SP ZOZ Nowe Miasto nad Pilicą ponownie szpitalem covidowym SP ZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą poinformował, że zgodnie...
Jak ocenić kompetencje kandydatów do pracy? Właściwa ocena kompetencji pracowniczych jest dla rekrutera...

Najnowsze ogłoszenia

Alarmy Kamery Napędy do Bram Napędy do Bram Nice
Systemy Alarmowe Satel
Domofony i...
Komisjoner odzieży (k/m) - Niemcy... Agencja Pracy Concept Plus Sp. z o.o. (nr 11738) poszukuje dla swojego...
Praca dla studentów / uczniów na... Studencie!

Chcesz sobie dorobić podczas przerwy od nauki?...
Pracownik produkcji (k/m) - Pakowanie... Agencja Pracy Concept Plus Sp. z o.o. (nr 11738) poszukuje dla swojego...
Pracownik (k/m) magazynu z wyposażeniem... Agencja Pracy Concept Plus Sp. z o.o. (nr 11738) poszukuje dla swojego...

Firmy z Grójca i okolic

Serwis laptopów RatujLaptopa Masz problem ze swoim laptopem i szukasz specjalistów, którzy zadbają...
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
Ucando Wszystkich firmy i osoby prywatne z Grójca okolic zapraszamy do odwiedzenia...
Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...
Wynajem koparki - 1Rent 1RENT to wypożyczalnia maszyn budowlanych z wieloletnim doświadczeniem...

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.