Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Premier Morawiecki na pikniku rodzinnym w Nowym Mieście nad Pilicą

3 czerwca 2019; 12:10

Informacja prasowa

10 komentarzy

Fot. KWP Radom Fot. KWP Radom

Wczoraj funkcjonariusze i pracownicy Komendy Wojewódzkiej zs. w Radomiu uczestniczyli w pikniku rodzinnym, który odbył się w ogrodach klasztornych Braci Mniejszych Kapucynów w Nowym Mieście nad Pilicą. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Premier Mateusz Morawiecki, Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Minister Marek Suski oraz Wiceminister Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz oraz Burmistrz Nowego Miasta Mariusz Dziuba, który razem z braćmi organizował wydarzenie.

News will be here

Na stanowisku Wydziału Prewencji najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w zabawie edukacyjnej, w trakcie której mieli za zadanie zaliczyć 4 etapy szkoleniowe: oglądanie filmów profilaktycznych przypominających jak należy zachowywać się w trakcie pobytu nad wodą, czy też ostrzegających przed niebezpiecznymi kontaktami z osobami nieznajomymi; udział w pokazie Laboratorium Kryminalistycznego, gdzie mogli samodzielnie pobrać odciski palców i dłoni zapoznając się z tajnikami pracy laboratoryjnej; udział w grze edukacyjnej, gdzie poprzez zabawę uczyli się bezpiecznych postaw podczas wypoczynku letniego oraz udział w konkursie plastycznym. Najwytrwalszym policjanci wręczali drobne upominki w postaci słodyczy i gadżetów związanych z bezpieczeństwem.

Zainteresowaniem starszych odbiorców cieszyły się informacje o zasadach korzystania z aplikacji „Moja Komenda” oraz prezentacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na stanowisku Wydziału Ruchu Drogowego dzieci mogły zmierzyć się z rowerowym torem przeszkód, spróbować swoich sił na symulatorze jazdy motocyklem, jak również poprzez zabawę - rebusy, krzyżówki, zagadki nauczyć się zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci prezentowali również spoty profilaktyczne, które mówią o bezpiecznych zasadach w ruchu drogowym.

Uwagę widowni wzbudzało także stoisko Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu prezentujące różne rodzaje broni wykorzystywanej przez policjantów tej komórki podczas realizacji trudnych i niebezpiecznych zadań. Natomiast przedstawicielki Wydziału Kadr i Szkolenia promowały zawód policjanta oraz przedstawiały zainteresowanym zasady przyjęć do Policji.

Dla wszystkich zgromadzonych udostępnione było Ruchome Stanowisko Dowodzenia Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji oraz prezentowane było umundurowanie policjanta biorącego udział w zabezpieczeniu imprezy masowej. Przy policyjnej karetce z SPPP w Radomiu, funkcjonariusze będący ratownikami medycznymi udzielali instruktażu z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Niecodziennym widokiem dla zebranych były konie służbowe wykorzystywane do pełnienia codziennych służb przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim.

Dodatkowo policjanci SPPP w Radomiu przeprowadzili pokazy taktyk i technik interwencji, prezentując metody obezwładniania, stosowania chwytów obezwładniających oraz techniki obrony przez napastnikiem uzbrojonym w nóż, czy broń palną.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy posłuszeństwa psów służbowych oraz tresury psa policyjnego wyszkolonego do wykrywania narkotyków.

Zwieńczeniem festynu były przeprowadzone przez policjantów z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu konkursy profilaktyczne z nagrodami, adresowane do dzieci.

Ponadto, w tegorocznym festynie uczestniczyli żołnierze 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego i inne służby.

Autor: mł. asp. Karolina Nowocin

TAGI:

Komentarze (10):

Cały ja; 3 czerwca 2019, 12:46

Tytuł artykułu powinien brzmieć " Jakie to cuda zorganizowała policja podczas pikniku..." j

gość ; 3 czerwca 2019, 20:28

Piknik to sobie zawsze mozna zrobić tylko po co to coś tutaj się zjawiło

do gościa; 4 czerwca 2019, 20:09

Jest p. bezczelny. Cham.

Daro; 4 czerwca 2019, 20:40

Chyba tylko po to aby takie cwoki mogły smęcić.

KUSY; 4 czerwca 2019, 21:50

Pan premier niech zajmie się gospodarką, a nie jeżdzi po piknikach.

do kusego; 5 czerwca 2019, 23:03

Może się nie orientujesz ale gospodarka ma się bardzo dobrze. Co do tego gdzie p. premier jeździ to jest sprawa komitetu stałego przy premierze. To było spotkanie z ludźmi.

Do Kusego.; 6 czerwca 2019, 06:12

Gospodarka Polska pod rządami PiS,u jest chwalona przez cały świat a Premier Morawiecki ma kontakt bezpośredni z ludźmi a nie jak kiedy,s nie wychodzili z gabinetów.

Cały ja ; 10 czerwca 2019, 21:49

Gospodarka ma się dobrze? Dług państwa rośnie w zastraszającym tępi. Ogólne rozdawnictwo dla nieudaczników aby zdobyć głosy. BRAWO

Do cay ja; 12 czerwca 2019, 14:24

Gdzie ty cały baranie zdobywałeś wiedzę ekonomiczną? Czy ty w ogóle posiadasz chociaż ćwierć grama wiedzy na tematy, które poruszasz, nieudaczniku? W całym ostatnim trzydziestoleciu nie mieliśmy lepszej sytuacji i tylko ćwoki podobne do ciebie mają wątpliwości.

Do Kusego; 13 czerwca 2019, 16:36

Kusy jest przykładem typowego grójeckiego buca. Zawsze. najmądrzejszy, najlepiej wiedzący. W rzeczywistości patałach i tchórz.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...
Opinie o kuchniach z Agaty: przewodnik po najnowszych trendach i funkcjonalnościach Kojarzące się ze stylem retro ryflowane fronty i niebanalne...
Dzień Dziecka na Osiedlu Ilona w Grójcu Osiedlowy Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.