Premier Morawiecki na pikniku rodzinnym w Nowym Mieście nad Pilicą

3 czerwca 2019; 12:10

Informacja prasowa

10 komentarzy

Fot. KWP Radom

Wczoraj funkcjonariusze i pracownicy Komendy Wojewódzkiej zs. w Radomiu uczestniczyli w pikniku rodzinnym, który odbył się w ogrodach klasztornych Braci Mniejszych Kapucynów w Nowym Mieście nad Pilicą. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Premier Mateusz Morawiecki, Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Minister Marek Suski oraz Wiceminister Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz oraz Burmistrz Nowego Miasta Mariusz Dziuba, który razem z braćmi organizował wydarzenie.

Na stanowisku Wydziału Prewencji najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w zabawie edukacyjnej, w trakcie której mieli za zadanie zaliczyć 4 etapy szkoleniowe: oglądanie filmów profilaktycznych przypominających jak należy zachowywać się w trakcie pobytu nad wodą, czy też ostrzegających przed niebezpiecznymi kontaktami z osobami nieznajomymi; udział w pokazie Laboratorium Kryminalistycznego, gdzie mogli samodzielnie pobrać odciski palców i dłoni zapoznając się z tajnikami pracy laboratoryjnej; udział w grze edukacyjnej, gdzie poprzez zabawę uczyli się bezpiecznych postaw podczas wypoczynku letniego oraz udział w konkursie plastycznym. Najwytrwalszym policjanci wręczali drobne upominki w postaci słodyczy i gadżetów związanych z bezpieczeństwem.

Zainteresowaniem starszych odbiorców cieszyły się informacje o zasadach korzystania z aplikacji „Moja Komenda” oraz prezentacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na stanowisku Wydziału Ruchu Drogowego dzieci mogły zmierzyć się z rowerowym torem przeszkód, spróbować swoich sił na symulatorze jazdy motocyklem, jak również poprzez zabawę - rebusy, krzyżówki, zagadki nauczyć się zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci prezentowali również spoty profilaktyczne, które mówią o bezpiecznych zasadach w ruchu drogowym.

Uwagę widowni wzbudzało także stoisko Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu prezentujące różne rodzaje broni wykorzystywanej przez policjantów tej komórki podczas realizacji trudnych i niebezpiecznych zadań. Natomiast przedstawicielki Wydziału Kadr i Szkolenia promowały zawód policjanta oraz przedstawiały zainteresowanym zasady przyjęć do Policji.

Dla wszystkich zgromadzonych udostępnione było Ruchome Stanowisko Dowodzenia Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji oraz prezentowane było umundurowanie policjanta biorącego udział w zabezpieczeniu imprezy masowej. Przy policyjnej karetce z SPPP w Radomiu, funkcjonariusze będący ratownikami medycznymi udzielali instruktażu z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Niecodziennym widokiem dla zebranych były konie służbowe wykorzystywane do pełnienia codziennych służb przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim.

Dodatkowo policjanci SPPP w Radomiu przeprowadzili pokazy taktyk i technik interwencji, prezentując metody obezwładniania, stosowania chwytów obezwładniających oraz techniki obrony przez napastnikiem uzbrojonym w nóż, czy broń palną.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy posłuszeństwa psów służbowych oraz tresury psa policyjnego wyszkolonego do wykrywania narkotyków.

Zwieńczeniem festynu były przeprowadzone przez policjantów z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu konkursy profilaktyczne z nagrodami, adresowane do dzieci.

Ponadto, w tegorocznym festynie uczestniczyli żołnierze 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego i inne służby.

Autor: mł. asp. Karolina Nowocin

TAGI:

Komentarze (10):

Cały ja; 3 czerwca 2019, 12:46

Tytuł artykułu powinien brzmieć " Jakie to cuda zorganizowała policja podczas pikniku..." j

gość ; 3 czerwca 2019, 20:28

Piknik to sobie zawsze mozna zrobić tylko po co to coś tutaj się zjawiło

do gościa; 4 czerwca 2019, 20:09

Jest p. bezczelny. Cham.

Daro; 4 czerwca 2019, 20:40

Chyba tylko po to aby takie cwoki mogły smęcić.

KUSY; 4 czerwca 2019, 21:50

Pan premier niech zajmie się gospodarką, a nie jeżdzi po piknikach.

do kusego; 5 czerwca 2019, 23:03

Może się nie orientujesz ale gospodarka ma się bardzo dobrze. Co do tego gdzie p. premier jeździ to jest sprawa komitetu stałego przy premierze. To było spotkanie z ludźmi.

Do Kusego.; 6 czerwca 2019, 06:12

Gospodarka Polska pod rządami PiS,u jest chwalona przez cały świat a Premier Morawiecki ma kontakt bezpośredni z ludźmi a nie jak kiedy,s nie wychodzili z gabinetów.

Cały ja ; 10 czerwca 2019, 21:49

Gospodarka ma się dobrze? Dług państwa rośnie w zastraszającym tępi. Ogólne rozdawnictwo dla nieudaczników aby zdobyć głosy. BRAWO

Do cay ja; 12 czerwca 2019, 14:24

Gdzie ty cały baranie zdobywałeś wiedzę ekonomiczną? Czy ty w ogóle posiadasz chociaż ćwierć grama wiedzy na tematy, które poruszasz, nieudaczniku? W całym ostatnim trzydziestoleciu nie mieliśmy lepszej sytuacji i tylko ćwoki podobne do ciebie mają wątpliwości.

Do Kusego; 13 czerwca 2019, 16:36

Kusy jest przykładem typowego grójeckiego buca. Zawsze. najmądrzejszy, najlepiej wiedzący. W rzeczywistości patałach i tchórz.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 


Najnowsze artykuły

Troje poszukiwanych przestępców może przebywać w Grójcu Renata Dorsz, Sebastian Podsiadło oraz Maciej Czemarnik &#...
Nowa trasa do Warszawy może opóźnić się nawet o rok Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje...
W niedzielę Piknik Koszykarski W niedzielę 16 czerwca o 11:00 w Hali Sportowej Spartakus...
Oznakuj swój rower! Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu zapraszaj...
Urząd Gminy i Miasta w poniedziałki będzie czynny do 18.00 Wychodzimy naprzeciw potrzebom Mieszkańców i z przyjemności...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Pokój z jacuzzi Obiekt położony jest na zachodnim zboczu Kopy Biskupiej ( 889 m n.p.m.)...
Super Finansowanie Bez BIK (także... Super Finansowanie Bez BIK (także z Komornikiem ) Pod Zastaw Lub na...
POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI...
FINANSOWANIE POZABANKOWE BEZ BIK POD ZASTAW LUB NA ZAKUP NIERUCHOMOŚCI...
... Niemiecka firma poszukuje pracowników na stanowiska Monter instalacji...
... Niemieckie przedsiębiorstwo poszukuje do pracy 5 osób na stanowisko...

Firmy z Grójca i okolic

IKOMEBLE - meble kalwaryjskie Szukasz wypoczynku skórzanego? Szukasz narożnika? Interesują Cię meble...
GRUPA ZIKOM Sp. z o.o. Twój komputer lub laptop nagle odmówił chęci współpracy? A może po prostu...
glazurnik budowa Zajmujemy się obróbką i montażem ceramiki budowlanej /gresy , płytki...
Sklep elektryczny - ABCelektro Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego ABCelektro.pl....
... Kapitan Remont jest profesjonalną i wyspecjalizowaną firmą wykonującą...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.