Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Program Wyborczy - Jacek Stolarski

30 października 2014; 08:50

Grojec24.net

10 komentarzy

News will be here

1. Remonty i budowa nowych dróg i ulic, kanalizacji oraz chodników w Grójcu i w gminie.

Będziemy kontynuować dotychczasowe oraz rozpoczniemy nowe remonty oraz budowę: kanalizacji, chodników, ścieżek rowerowych i nowej nawierzchni kolejnych ulic w Grójcu i gminie (m.in. Mszczonowska, Słowackiego, w Lesznowoli i Kobylinie oraz wspólnie z powiatem: Mogielnicka i Poświętne). Wiele dróg gminnych potrzebuje utwardzonej nawierzchni. Będziemy te inwestycje kontynuować aż do pokrycia całej ich gminnej sieci nawierzchnią asfaltową lub bitumiczną.

2. Budowa ścieżek rowerowych i pasów dla rowerów w Grójcu i w gminie.

Trudno dziś sobie wyobrazić nowoczesne miasto bez przyzwoitej sieci ścieżek rowerowych. Przy nowopowstających ulicach w Grójcu i w gminie budować będziemy ścieżki dla cyklistów. Na istniejących – tam, gdzie to możliwe – wytyczymy pasy dla rowerów.

3. Budowa nowej hali sportowej w Grójcu.

Wszystkie nowopowstające obiekty sportowe w mieście i gminie cieszą się ogromną popularnością mieszkańców. Czas na budowę nowej hali sportowej.  

4. Kontynuacja modernizacji stadionu przy ulicy Laskowej w Grójcu (bieżnia, trybuny, zaplecze).

Mamy już nowoczesne pełnowymiarowe boisko piłkarskie na terenie stadionu. Czas na remont bieżni lekkoatletycznej, nowe trybuny oraz zaplecze socjalne stadionu!

5. Drugi etap rozbudowy GOK.

Trwający remont połączony z rozbudową GOK i sali kinowej będą kontynuowane – powstanie zaplecze sceny, zaplecze socjalne oraz garderoby, a sala kinowa już ma zupełnie inny nowoczesny wygląd. Pozwoli to na dodanie funkcji teatralnej i estradowej.

6. Budowa placu zabaw dla dzieci przy ulicy Orzeszkowej w Grójcu.

Nie zapominamy o najmłodszych i ich opiekunach. Kolejny plac zabaw powstanie przy ul. Orzeszkowej.

7. Budowa boiska wielofunkcyjnego w Lesznowoli i przy PSP nr 3 w Grójcu.

Sukcesywnie budujemy obiekty sportowe w gminie. Kolejny powstanie w Lesznowoli, gdzie szybko przybywa mieszkańców oraz w Grójcu przy szkole podstawowej.

8. Budowa centralnego parkingu i modernizacja targowiska miejskiego przy ul. Mszczonowskiej w Grójcu.

W styczniu 2015 gmina przejmuje od powiatu ul. Mszczonowską. Pozwoli to nam na remont ulicy i chodników, budowę centralnego miejskiego parkingu dla aut oraz uporządkowanie jej otoczenia – powstanie nowe targowisko miejskie, popularnie zwane „zieleniakiem”.

9. Kontynuacja programu budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenach wiejskich.

Ekologia – dla naszego regionu, który opiera się gospodarczo na produkcji sadowniczej, niezbędne jest dbanie o czystość wód gruntowych i rzek. Od lat wspieramy budowę przydomowych oczyszczalni ścieków na terenach wiejskich. Będziemy ten program kontynuować.

10. Wsparcie programu budowy domowych kolektorów słonecznych.

Drugim punktem programu proekologicznego będzie wspieranie budowy domowych kolektorów słonecznych. Urządzenia te nie tylko chronią środowisko, ale są przede wszystkim ważnym odciążeniem wydatków na ogrzewanie wody w gospodarstwie domowym. Gmina będzie wspierała finansowo ich instalację.

11. Adaptacja zalewu w Głuchowie dla celów turystycznych i wypoczynkowych.

Naszej gminie potrzebne jest miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe. Idealnym do tego istniejącym obiektem jest zalew w Głuchowie. Przeprowadzimy odmulenie zalewu, powiększenie zbiornika wodnego, stworzymy kąpielisko, uruchomimy wypożyczalnię sprzętu wodnego. Oczywiście utworzenie kąpieliska zależeć będzie głównie od stanu czystości wody. Przeprowadzimy tam również zarybienie.

12. Remont i adaptacja amfiteatru dla potrzeb imprez masowych (wspólnie z powiatem).

Inwestycja ta – rewitalizacja terenu amfiteatru i budowa nowej sceny wraz zapleczem oraz widowni - wymaga współpracy i działań wspólnie z powiatem właścicielem obiektu. To jeden z naszych priorytetów. Chcemy, żeby amfiteatr stał się nowym centrum rozrywkowym Miasta.

13. Rewitalizacja kolejki wąskotorowej dla celów turystycznych w partnerstwie z innymi gminami.

Starania o przejęcie majątku po GKD zakończyły się - po czterech latach trudnych negocjacji - sukcesem! Teraz przystąpimy do rewitalizacji kolejki. Najpierw dla celów turystycznych, a w przyszłości być może pasażerskich. Pierwszym zadaniem będzie uchronienie jej majątku przed dalszą dewastacją.

14. Budowa mieszkań socjalnych, komunalnych i czynszowych (w ramach GTBS).

Grójec intensywnie rozwija się. Potrzebuje nowych terenów pod budownictwo indywidualne i społeczne oraz kolejnych zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Będziemy sukcesywnie powiększać obszar terenów uzbrojonych pod budownictwo mieszkaniowe oraz – przy finansowym wsparciu Krajowego Funduszu Mieszkaniowego budować nowe mieszkania.

15. Budowa ścieżki zdrowia na nawierzchni poliuretanowej dla biegaczy i sportowców amatorów.

Sport, bieganie, ćwiczenia na wolnym powietrzu stały się popularnymi sportami dla osób w każdym wieku. Wyjdziemy tym oczekiwaniom naprzeciw budują supernowoczesną ścieżkę-bieżnię zdrowia na bezpiecznej sztucznej nawierzchni.

16. Remont i przebudowa miejskiej pływalni w Grójcu.

Nasza pływalnia ma 17 lat i wymaga remontu, a także niewielkiej przebudowy. Chcielibyśmy dobudować zjeżdżalnię, brodzik dla najmłodszych, miejsce dla starszych osób i mokry bufet. Przeprowadzimy też remont szatni, zaplecza oraz wprowadzimy elektroniczny pomiar czasu.

17. Budżet obywatelski

Będziemy kontynuować współpracę z mieszkańcami i konsultacje społeczne w wyborze najważniejszych inwestycji w Mieście i Gminie na kolejne lata.

Materiał wyborczy KWW Rozwój i Gospodarność.

Komentarze (10):

mieszkaniec; 5 listopada 2014, 10:26

Ale to już było......, to co jest ujęte w pierwszych pozycjach to obowiązek władz i robicie to za nasze PIENIĄDZE, czyli bez łaski. Może w programie ujął by Pan pozyskiwanie funduszy unijnych na te cele, korektory słoneczne już były poprzednio, i co... nic z tego nie wyszło. Czy program to ten sam z poprzedniej kampanii? Nic nowego Pan nie wnosi. Może czas na kogoś bardziej kreatywnego?????

Wyborca; 4 września 2018, 12:51

znowu klepiecie tą samą... ściemę....
Drogi i chodniki to wasz obowiązek za , którego wykonanie my płacimy podatki.
Zalew w Głuchowie chcecie rewitalizować? A po drugiej stronie umieścicie biogazownie albo fabrykę kruszca ?To się nie trzyma kupy... Powinny tam powstać tereny pod zabudowę wielorodzinną... I jak zamierzacie walczyć ze smrodem nad zalewem? Niech włodarz podjedzie wieczorem rowerkiem to sobie powącha... Referendum powinno być przeprowadzone w tej sprawie. Ludzie powinni mieć prawo do podjęcia decyzji

ZORRO; 4 września 2018, 13:55

DUŻO TEGO, CZĘŚĆ BY SIĘ ZROBIŁO W CZĘŚCI, NIC W CAŁOŚCI I NIC W RAMACH ZADANIOWEGO BUDŻETU. NAJWAŻNIEJSZE, BY WYGRAĆ WYBORY I ROBIĆ, ROBIĆ, ROBIĆ. CHARAKTERYSTYCZNE - NIE MA WZMIANKI O WYKORZYSTANIU ŚRODKÓW UNIJNYCH. Taki rozwój jak i gospodarność - to co Burmistrz dokazał do tej pory, można było, przy dobrym zarządzaniu projektami zrobić za 70% poniesionych kosztów. Gdzie reszta ? A czy Burmistrz w ogóle wiedział co to jest zarządzanie projektami?

Ffffff; 4 września 2018, 19:06

Sciema. Trzeba nowego wlodarza. Obecny burmistrz to karierowicz i leń

Sad; 4 września 2018, 19:44

Każda inwestycja powinna być pod rygorami zarządzania projektem, nie byłoby niedokończonych, a "dobrze"odebranych i zapłaconych ponad rzeczywistą wartość, wspaniałych dokonań obecnej władzy. Nie byłoby też niejasnych kryteriów doboru wykonawców i podejrzeń o korupcję.

Admin; 4 września 2018, 20:43

Jak czytam ten program to czuje jak bardzo zostalismy wszyscy oszukani 16 listopada 2014 r. głosując na taki sam program i ten zalew w gluchowie kielbaska wyborna ktora tym razem moze zaszkodzic temu kto nią czestuje powodzenia jacku nic dwa razy sie nie zdarza.
Wszystkich najemników jacka przepraszam ale musialem, chcąc pomoczyc cztery litery trzeba jeździć do obcych nawet basen eh miliardy rozje.... i figa

Beti; 4 września 2018, 21:53

A co ze żłobkiem ? Czy Pan Burmistrz zdaje sobie sprawę ile Pań nie może wrócić do pracy ,bo w Grójcu nie ma publicznego żłobka? Pozdrawiam serdecznie. Na pewno nie zagłosuję na tego Pana.

Tak to sie robi; 5 września 2018, 19:26

Ctrl+V i mamy program gotowy

Ile razy mozna brak honoru

Prawdziwe oblicze; 6 września 2018, 00:39

Karierowicz, leń i ......babiarz

Koloo; 7 września 2018, 14:33

Bajki. Wąskotorówki na pewno nie uda się uruchomić bo jest potrzebna kasa i to sporo. Może kawałek jakiejś ścieżki rowerowej powstanie. A basen? Hola, nie tak dawno przez ponad pół roku jeździłem po okolicznych basenach bo w grójcu był potężny remont. Co to za bzdury z tym basenem. Reszta to irytujące przedwyborcze banialuki.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rozpoczyna się remont DK7 od Sękocina Starego do Rembertowa Rozpoczyna się ostatni etap realizacji S7 Lesznowola –...
Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.