Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Programowanie w każdej szkole

12 września 2017; 09:36

Informacja prasowa

1 komentarz

Od października startuje pierwszy semestr Szkoły Programowania MindCloud Warka dla dzieci w wieku 6-12 lat – Programowanie z Minecraftem!

News will be here

Fundacja Młodzi dla Warki ufundowała 11 stypendiów dla najzdolniejszych dzieci o łącznej wartości 6.600 zł. Fundatorami stypendiów które trafią do 9 szkół w okolicy jest Pani Iwona Różańska prezes szkoły MindCloud Warka, Łukasz Sobieraj prezes Fundacji Młodzi dla Warki oraz Pan Jakub Jabłoński prezes Centrum Stomatologii i Ortodoncji Super Smile w Warce. Szkoły objęte programem stypendialnym to podstawówki z Warki oraz Nowa Wieś, Ostrołęka, Wrociszew, Konary, Michałów, Jasieniec oraz Grabów nad Pilicą.

„Zajęcia w szkole będą odbywać się w Warce od wtorku do soboty w dwóch sesjach. Rano dla dzieci które chodzą na zajęcia popołudniowe oraz po południu dla dzieci, które już skończą lekcję. Zapewniamy wyszkoloną kadrę pedagogiczną oraz możliwość, aby to nasi opiekunowie odebrali dziecko ze szkoły, lub je tam odprowadzili. Na naszej świetlicy po zajęciach dzieci mogą zostać do 17.30, aby rodzice mogli spokojnie wrócić z pracy po swoje pociechy. Będą również zajęcia w soboty głównie dla dzieci z dalszych miejscowości” - mówi Pani Iwona Różańska prezes Szkoły.


Szkoła realizuje w bardzo atrakcyjny sposób misję dydaktyczną. Semestr składa się z 12 zjazdów, a zajęcia odbywają się raz w tygodniu przez 1,5h. W tym czasie dzieci w wieku 6-8 (Matematyka) i 8-12 (Programowanie) będą mogły poznać tajniki podstaw programowania. Szkoła wykorzystuje w edukacji znaną i lubianą przez dzieci grę Minecraft.

"Chcemy wejść w świat dzieci, gdzie czują się bezpiecznie i dobrze. Dla tego wykorzystujemy w edukacji Minecrafta. Każde zajęcia są podzielone na trzy bloki. Pierwszy to praca z książką, aby opanować teorię; drugi to przerobienie teorii w praktykę i programowanie w specjalnie do tego przygotowanych mapach w grze, aby dzieciaki bawiąc się uczyły; trzeci to gra na wspólnym serwerze pod okiem trenera, gdzie dzieci muszą się same połączyć w grupy i podzielić zadaniami, aby ukończyć misję. Grupy w szkole są maksymalnie 10 osobowe, każde dziecko pracuje samodzielnie na laptopie, a nad nimi czuwa dwóch trenerów" mówi Łukasz Sobieraj prezes Fundacji Młodzi dla Warki.

Zajęcia będą odbywać się w siedzibie Fundacji Młodzi dla Warki, w Warce przy ul. Franciszkańskiej 21. Warecki odział chce rozbudowywać sieć i w przyszłym roku otworzyć odział w Grójcu, rozmowy w tej sprawie już trwają, jak zapewniała nas Pani Iwona Różańska prezes MindCloud Warka.

"Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych zarówno na zajęcia pokazowe (konieczna rezerwacja), jak i od razu do zapisywania się do szkoły. Szkoła Programowania MindCloud działa w całej Polsce, jednak tylko w dużych aglomeracjach jak Warszawa, Kraków, czy Trójmiasto. Warka jest najmniejszym oddziałem, jednak niezwykle mi zależało aby szkoła powstała również u nas. Mamy bardzo zdolne dzieci i zasługują one na równy start jak ich rówieśnicy z Warszawy" – mówi Łukasz Sobieraj prezes fundacji.

Jakub Jabłoński prezes Super Smile Centrum Stomatologi i Ortodoncji - „Współpracujemy z Fundacją Młodzi dla Warki już od jakiegoś czasu. Bardzo chętnie wspieramy wszystkie inicjatywy jakie podejmuje Pan Łukasz Sobieraj. Gdy dowiedzieliśmy się o szkole oraz o planowanym programie stypendialnym od razu zapadła decyzja że chcemy ich wesprzeć.

Na zajęcia można się cały czas zapisywać pod numerem tel. 500-833-646. Więcej informacji o szkole znajdziecie na www.mindcloud.pl oraz na profilu na FaceBooku

TAGI:

Komentarze (1):

informatyk; 14 września 2017, 23:10

super pomysl!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.