Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Projekt „NA WŁASNE KONTO” w gminie Błędów

2 lutego 2015; 18:55

Grojec24.net

0 komentarzy

Projekt NA WŁASNE KONTO to dzieło Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Fundacją na rzecz Rozwoju Wsi Polskiej „Polska Wieś 2000” i Narodowym Bankiem Polskim.

News will be here

Celem tego projektu jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej i kształtowanie postaw przedsiębiorczych, a także planowania własnej kariery zawodowej wśród uczniów gimnazjów z obszarów wiejskich.  Projekt składa się z dwóch części  - zajęcia warsztatowe i praca konkursowa, łącznie 50 godzin.

W tym roku szkolnym do udziału w projekcie zakwalifikowało się Publiczne Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie.  Dwudziestu gimnazjalistów w pierwszym tygodniu ferii zimowych uczestniczyło w zajęciach warsztatowych  przygotowanych tak, aby zdobywać wiedzę poprzez zabawę. Szukali odpowiedzi na pytania: Jak mądrze inwestować? Jak oszczędzać? Jakie cechy powinna posiadać osoba przedsiębiorcza? Jakie  są korzyści z prowadzenia aktywności gospodarczej? Jak przygotować dobry biznesplan? , a także wiele innych.

Jak wyglądały zajęcia? Oto krótka relacja:

Zdolności negocjacyjne, cechy osoby przedsiębiorczej uczniowie mogli rozwijać dzięki grze „Rynek jabłek”, w czasie której wcielili się w role sprzedawców i kupujących . 

Odpowiedź na pytanie Jak osiągnąć sukces w biznesie?”, uczestnicy mogli uzyskać dzięki kolejnej grze „Fabryka książek”, tworząc fikcyjną drukarnię. 

Uczestnikom bardzo spodobało się zadanie w czasie którego tworzyli prototypy zabawek, a następnie zachęcić pozostałych do zakupu.

Uczniowie poznali zasady tworzenia biznesplanu, a następnie wcielili się w role przyszłych przedsiębiorców  i powstały  trzy ciekawe pomysły na biznes  - „Czekolada odchudzająca”, „Wehikuł czasu”, „Park linowy dla zwierząt”.

W trakcie zajęć uczniowie odwiedzili oddział Banku Pekao SA. Wizyta upłynęła w bardzo przyjaznej atmosferze. Pracownicy cierpliwie odpowiadali na przygotowane przez młodzież pytania, przedstawili prezentację o historii telefonii komórkowej i mobilnych lokatach, jak wygląda praca w banku. Jednak chyba najbardziej atrakcyjnym punktem wizyty okazało się zwiedzanie zakamarków banku, - młodzież mogła między innymi zobaczyć jak wygląda skarbiec depozytowy.

Kolejnym punktem programu była wizyta u jednego z lokalnych przedsiębiorców. Młodzież spotkała się z panem Januszem Małachowskim – właścicielem Domu Bankietowego BACCARA.

W czasie spotkania pan Małachowski przedstawił historię powstania swojej firmy, a także przekazał kilka cennych wskazówek – aby osiągnąć sukces należy ciężko pracować, a wcześniej nie zaniedbywać nauki.

W ramach projektu uczniowie prowadzą swojego bloga. Zachęcamy do jego czytania: http://www.nawlasnekonto.pl/blog/publiczne-gimnazjum-w-bledowie-e3. Tam na bieżąco opisywane były i będą  kolejne działania.
                                                                                                                  
Miejmy nadzieję, że uczniowie  w pełni wykorzystają  warsztaty  i w przyszłości wykorzystają zdobytą podczas nich wiedzę.

A kolejny etap projektu już od 2 lutego.

Sylwia Woszczyk

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójec miasto szpiegów Podejrzany o szpiegostwo były już sędzia Tomasz Szmydt...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Wulkan Zakrzew 1:1 Podopieczni Jerzego Engela jr niespodziewanie tylko...
Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.