Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Promy Szwecja Niemcy — przydatne informacje

12 grudnia 2022; 10:08

Materiał promocyjny

Przeprawa promowa to jedno z najbardziej opłacalnych rozwiązań w kontekście transportu lądowego. Dla firm jest to szansa na zaoszczędzenie sporych pieniędzy, a także na zoptymalizowanie swoich działań pod względem logistycznym. Niezwykle atrakcyjne oferty przepraw promowych tyczą się również tras pomiędzy Szwecją a Niemcami. Co na ten temat warto wiedzieć? Zapraszamy do lektury!

News will be here

Rezerwacja miejsca na promie dla pojazdów ciężarowych 

Proces rezerwacji miejsca na promie dla pojazdów ciężarowych oraz dostawczych jest niezwykle prosty i intuicyjny. Wszelkie informacje na ten temat znajdziesz np. na stronie PROMY24.COM. Możesz tam sprawdzić wycenę poszczególnych tras i od razu zrealizować zamówienie. 

Połączenia na trasie pomiędzy Szwecją a Niemcami są realizowane przez dwóch armatorów - TT-Line oraz Stena Line. Oferty są atrakcyjne cenowo, a wybór biletu można dostosować do swojego harmonogramu. W przypadku armatora TT-Line mowa o trasach z Travemünde do Trelleborg oraz z Rostock do Trelleborg i odwrotnie. Stena Line realizuje połączenia z Kiel do Goteborg i z Rostock do Trelleborg. 

Warto tutaj dodać, że istnieje możliwość rezerwacji promu w pakiecie z biletem na most. To bardzo wygodna opcja — promy łączą bowiem Niemcy z Danią, a most Øresund Danię ze Szwecją. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby przeprawić się promem na trasie Helsingør – Helsingborg. Na jednym bilecie można zatem przeprawić się z Niemiec do Danii, co w wielu sytuacjach jest opcją niezwykle korzystną czasowo i finansowo.

Jakie pakiety warto wziąć pod uwagę? 


W przypadku przepraw promowych cargo warto wziąć pod uwagę rezerwacje łączone. Z Niemiec do Szwecji możemy dostać się np. dzięki Scandlines, a mowa o pakiecie obejmującym podróż promem, a następnie mostem Oresund. Pozwala to dotrzeć z Rostock do Gedser oraz z Kopenhagi do Malmö. Można także wybrać trasę z Puttgarden do Rodbyhavn i z Kopenhagi do Malmö. Alternatywną opcją podróży jest wybór pakietu obejmującego: przeprawę promową na dokładnie tych samych trasach prowadzących z Rostock lub Puttgarden oraz przeprawę na połączeniu z Helsingør do Helsingborg.

Takie pakiety pozwalają zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt euro w jedną stronę, choć wszystko jest zależne od rodzaju przeprawianego pojazdu. Na cenę biletu mają wpływ takie czynniki, jak m.in.: długość pojazdu, liczba kierowców oraz fakt, czy pojazd przewozi ładunek.

Więcej informacji o proponowanych trasach


Jedną częściej wybieranych tras przez firmy przewozowe jest prom z Travemünde do Trelleborg. Prom ten wypływa z Niemiec do Szwecji 2 lub 3 razy dziennie. Czas rejsu trwa około 9 godzin. Inną opcją jest trasa Rostock — Trelleborg. Tutaj możemy skorzystać z usług dwóch armatorów — Stena Line i TT-Line. 

W tym przypadku tego drugiego, promy z niemieckiego portu wypływają od 2 do 3 razy dziennie, a ze szwedzkiego do nawet 4 razy dziennie. Promy Stena Line kursują 3 razy dziennie w tygodniu i 2 razy dziennie w niedziele. Czas potrzebny na pokonanie trasy Rostock — Trelleborg to około 6 godzin. Dłużej trwa natomiast trasa z Kilonia do Goteborg, bo około 14 godzin. Przeprawy realizuje codziennie armator Stena Line w obu kierunkach.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://promy24.com/pl/kierunki/promy-niemcy-szwecja.html

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec i FC Mundialito zapraszają piłkarskie młode talenty na TESTY W czwartek, 20 czerwca na stadionie GOS w Grójcu odbędą si...
Będą zmiany personalne w parafiach z terenu powiatu grójeckiego Archidiecezja Warszawska opublikowała w poniedziałek...
Trzy awanse! Rewelacyjna wiosna młodzieży Mazowsza Grójec! Kapitalnie spisały się zespoły młodzieżowe grójeckiego...
Przedszkole nr 4 w Grójcu kończy 40 lat! Publiczne Przedszkole nr 4 w Grójcu rozpoczęło działalność...
Półkolonie z Mazowszem Grójec! Zapisy trwają! GKS Mazowsze Grójec zaprasza do udziału w zajęciach...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.