Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Przedsiębiorczość na piątkę

29 listopada 2020; 09:06

Informacja prasowa

0 komentarzy

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi już po raz 5. uczestniczą w programie edukacji ekonomicznej, przeznaczonym dla uczniów szkół średnich, prowadzonym w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Ekonomicznym.

News will be here

W roku szkolnym 2020/2021 grupa 15 uczniów z klas drugich i trzecich w zawodzie technik ekonomista będzie realizowała program edukacji ekonomicznej w ramach Akademii Przedsiębiorczości.

Celem Akademii jest przybliżenie zagadnień związanych z przedsiębiorczością, przedstawienie postaw przedsiębiorczych, wskazanie na konieczność rozwijania pomysłów innowacyjnych i aktywności edukacyjnej wśród młodych ludzi.

Uczniowie w trakcie roku szkolnego będą uczestniczyć w cyklu wykładów z zakresu: ekonomii, zarządzania, finansów i rachunkowości, logistyki, agrobiznesu itp.

Program „Akademia Przedsiębiorczości WE SGGW” składa się z dwóch etapów:

Etap I  – obejmuje zajęcia zdalne w formie wykładów e-learningowych, umieszczonych na platformie Moodle WE SGGW. Warunkiem ukończenia Akademii jest pozytywny wynik z testu obejmującego wiedzę z przedsiębiorczości.

Etap II – to konkurs z zakresu przedsiębiorczości, gwarantujący laureatom konkursu uzyskanie indeksu na jedne z pięciu kierunków realizowanych na Wydziale Ekonomicznym SGGW.

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładzie inauguracyjnym w dniu 09.11.2020, przeprowadzonym na  MS Teams, oraz w wykładzie w dniu 17.11.2020 pt. „Istota gospodarki rynkowej i rynek w gospodarce”.

Przed młodymi pasjonatami przedsiębiorczości kolejne zadania, polegające na uczestnictwie w wykładach oraz rozwiązywanie testów sprawdzających, które przez cały rok szkolny będą pojawiały się cyklicznie. Życzymy wszystkim uczestnikom Akademii, aby przybliżenie zagadnień związanych z przedsiębiorczością przyczyniło się do rozwijania postaw przedsiębiorczych,wdrażania innowacyjnych pomysłów, uzyskania certyfikatu ukończenia Akademii Przedsiębiorczości. A najlepszym – wzorem poprzedników z minionych lat – kolegów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi – życzymy zdobycia indeksów.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Przeciwzapalne właściwości ziół – kurkuma i mastika Stan zapalny jest normalną odpowiedzią organizmu na urazy i...
Jak dobrać opony do quada i motocyklu? Wybór odpowiednich opon do quada lub motocykla jest...
Nie żyje znany i lubiany mieszkaniec Grójca Był osobą niezwykle szanowaną i lubianą przez mieszkańców...
ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.