Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Przekroczył prędkość o 23 km/h. Nie miał prawa jazdy i był poszukiwany

8 grudnia 2022; 09:25

Informacja prasowa

1 komentarz

Policjanci z grupy SPEED z grójeckiej komendy zatrzymali 31-latka, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna był poszukiwany, nie posiadał prawa jazdy, a jego pojazd badań technicznych. Mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego najbliższy rok spędzi w areszcie.

News will be here

Wczoraj patrol z grupy „Speed” Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu w Brzostowcu na drodze wojewódzkiej nr 728 namierzył fiata, który przekroczył prędkość o 23 km/h. Mundurowi zatrzymali osobówkę do kontroli drogowej. Policjanci po przeprowadzeniu czynności z kierującym, którym okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego, zatrzymali mężczyznę.

Sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało bowiem, że mężczyzna jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz odsiadki 1 roku pozbawienia wolności. W dodatku 31-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Fiat którym kierował nie posiadał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna został przez stróżów prawa zatrzymany i doprowadzony zgodnie z postanowieniem Sądu Rejonowego w Grójcu do aresztu śledczego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Mężczyzna odpowie także za kierowanie bez uprawnień, przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym oraz brak aktualnych badań technicznych. Zgodnie przepisami w przypadku kierującego, który nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, policjant obligatoryjnie sporządza wniosek o jego ukaranie do sądu, a ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych i orzeka wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast złamanie tego zakazu jest już przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (1):

Piter; 11 grudnia 2022, 08:13

Może policja z Grójca niech napisze kto usunpl monitoring gdy dwa samochody potrąciły pieszego na pasach.Jak to się dzieje że miasto jest monitorowane o kamery nie widzą dwóch samochodów przejeżdżających przez miasto.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.