Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Przekroczył prędkość o ponad 61 km/h – stracił prawo jazdy na 3 miesiące i musi zapłacić wysoki mandat!

1 sierpnia 2023; 11:17

Informacja prasowa

2 komentarze

Fot. KWP zs. w Radomiu Fot. KWP zs. w Radomiu

Kilka dni temu policjanci z Mazowieckiej Grupy SPEED w Murowance (pow. grójecki) zatrzymali do kontroli 47-letniego kierującego osobowym lexusem, który jechał 111 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące i musi zapłacić 2 tysiące złotych mandatu karnego. Oprócz tego do jego konta przypisano 14 punktów karnych. Policjanci przypominają – prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

News will be here

W ubiegłą niedzielę (30.07) funkcjonariusze z Mazowieckiej Grupy SPEED podczas służby z wykorzystaniem miernika prędkości w Murowance (pow. grójecki) zatrzymali do kontroli 47-letniego kierującego samochodem m-ki lexus, który jechał 111 km/h w obszarze, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 47-latka i nałożyli mandat karny w wysokości 2 tysiące zł, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Kierującemu przypisano także 14 punktów karnych.

Przypominamy, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym uprawnienia ulegają zawieszeniu na 3 miesiące, jeśli w tym okresie kierujący będzie nadal jeździł, okres ten ulega przedłużeniu na kolejne 3 miesiące. W przypadku dalszego niestosowania się do przepisów traci uprawnienia.

Prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Nieprzypadkowo w rejonach skrzyżowań, przejść dla pieszych czy innych miejscach, z których korzystają zarówno zmotoryzowani, jak i inni uczestnicy ruchu drogowego często wprowadzone są ograniczenia prędkości. Jednym z zadań policjantów ruchu drogowego jest kontrola przestrzegania przepisów w tego typu miejscach.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

TAGI:

Komentarze (2):

Użytkownik dróg ; 2 sierpnia 2023, 08:48

Najlepiej jest stanąć w Kozietulach czy leczeszycach i nabijać statystykę.Tam powinno być ograniczenie do 70.Jedynie koło szkoły w Kozietulach może kawałek do 50 ,ale w roku szkolnym a nie cały czas.

Jacek; 4 sierpnia 2023, 19:22

Czasem warto wpaść do Grójca. Po Lewiczyńskiej szybko jeżdżą

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Pożary, powalone drzewa, podtopienia. Skutki burzy w powiecie grójeckim W związku z przejściem silnego frontu burzowego oraz innych...
Czy Asperger to niepełnosprawność? Asperger, będący częścią spektrum autyzmu, charakteryzuje...
Duży pożar pod Mogielnicą. Kłęby dymu widać z kilku kilometrów [NOWE INFORMACJE] Płonie przechowalnia owoców w miejscowości Dziunin w gminie...
Motocyklista chciał uniknąć kontroli, nie uniknie kary Motocyklista zatrzymany do kontroli w Nowym Mieście nad...
W Grójcu powstanie nowy budynek komunalny Gmina Grójec otrzymała blisko 6 milionów złotych na budowę...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.