Przenieśli jednostkę wojskową z Grójca do Książenic

27 czerwca 2022; 14:42

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Po wielu miesiącach oczekiwań, terytorialsi z Grójca oficjalnie zmienili swoje miejsce stałej dyslokacji, czyli przenieśli jednostkę wojskową z Grójca do Książenic.

- Dla wielu żołnierzy to jedna z najbardziej doniosłych chwil służby wojskowej. Dzień przysięgi minie, ale słowa, które wypowiedzieliście przysięgając na sztandar Brygady będą was obowiązywać przez lata służby - powiedział podczas przysięgi płk Witold Bubak, dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.


Rodzaj sił zbrojnych, formacja wojskowa – tak zwykło się mówić o Wojskach Obrony Terytorialnej. Jednak 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej to przede wszystkim LUDZIE! Każdy jest na swój sposób wyjątkowy.  

Wczoraj w szeregi 6 Mazowieckiej wstąpiło prawie sześćdziesięciu kolejnych żołnierzy. Są wśród nich uczniowie i studenci, ale jest również wiele osób, których pozycja zawodowa jest już mocno ugruntowana, to m.in. dyrektorzy dużych korporacji, czy właściciele własnych firm. Wojska Obrony Terytorialnej nie wymagają rezygnacji ze swoich pasji. A wielu z nich miałoby z czego rezygnować. W szeregi 6MBOT wstąpili utytułowani sportowcy – piąty na świecie i pierwszy w Polsce zawodnik karate, kickboxer, miłośnik biegów, który startował w cyklu 6 najważniejszych i największych maratonów na naszym globie – Koronie Maratonów Świata, czy trener piłkarski. Wśród nowo zaprzysiężonych znalazł się również pilot Boeinga 787, który – mimo podniebnych wojaży – twardo stąpa po ziemi.  

„Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego”, „Chabry z poligonu” – to utwory, które wielokrotnie śpiewali na poligonie przyszli kandydaci WOT. Żołnierze z czerwcowego wcielenia mieli o tyle łatwiej, ponieważ jest wśród nich miłośnik śpiewu – zwłaszcza muzyki chóralnej. Na poligonie liczy się również czas – pilnował go obecny wśród nich zegarmistrz!  

- Moim marzeniem jest, aby społeczność „Szóstej” była jedną rodziną. Dziś w szeregi Brygady wstępują osoby zainspirowane przez swoich rodziców i rodzeństwo – również żołnierzy. Wśród Was są również małżonkowie, którzy postanowili wspólnie wejść na kolejną – nową drogę życia - podkreśla płk Witold Bubak.


Wspólnie przecięli wstęgę

Ten dzień był dla żołnierzy 61 Batalionu Lekkiej Piechoty wyjątkowy pod jeszcze jednym względem. Po wielu miesiącach oczekiwań, terytorialsi z Grójca oficjalnie zmienili swoje miejsce stałej dyslokacji, czyli przenieśli jednostkę wojskową z Grójca do Książenic.  

Terytorialsi długo czekali na tą chwilę. Powstanie jednostki w Książenicach wymagało ogromnego nakładu pracy wielu osób i instytucji oraz przychylności lokalnych samorządowców, której nigdy nam nie brakowało. Jednak jednostka bez żołnierzy byłaby tylko pustym miejscem, to terytorialsi z pobliskich powiatów będą jej sercem. 

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójecka Policja prowadzi sprawę 81-latki i narkotyków wartych 2,4 mln zł Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła...
Zmarł wieloletni nauczyciel grójeckiego liceum W wieku 73 lat zmarł Waldemar Sitarski - wieloletni...
Ruszyła rejestracja na konferencję Mama wraca do pracy! Ale jak? Na zarejestrowanych będą czekały gotowe materiały drukowane...
Wiemy, kiedy kierowcy pojadą nowym wiaduktem nad torami w Warce PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują w Warce nad linią...
Katarzyna Dowbor spotka się z mieszkańcami Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...

Najnowsze ogłoszenia

Przyjmę do pracy przy eksploatacji... Przyjmę do pracy przy eksploatacji kontenerów biurowych, socjalnych.
Praca w fermie drobiu Zatrudnię do pomocy przy szczepieniu drobiu w m. Góra Kalwaria, w dniach...
Zatrudnimy opiekunki i opiekunów... "PRM Partner Sp. z o.o., jedna z wiodących firm opiekuńczych w...
Doradca klienta- Grójec Nowa Oferta Pracy dla Doradcy Klienta
Umiejętność postępowania...
Suszarka do Owoców Warzyw Ziół Grzybów... Suszarka do Owoców Warzyw Ziół Grzybów 6 półek Do Suszenia Przemysłowa

Firmy z Grójca i okolic

Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.