• Nowa inwestycja w Grójcu: apartamenty przy ul. Kolarska 8
  • Kostka Brukowa Grójec - Bruk Designer
  • Koszary Arche Hotel w Górze Kalwarii
  • Trakt Królewski w Grójcu
  • Szkoła jazdy Manewr Ośrodek Szkolenia Kierowców Grójec

"Przestrzeń sztuki" wystawa w GOK

  • Klucz Serwis - dorabianie kluczy do drzwi i samochodów
  • Szyte wnętrza - sklep z żaluzjami i zasłonami
  • Perfumeria Tanellis & Biżuteria - Grójec Pasaż Intermarche

Grójecki Ośrodek Kultury gorąco zaprasza na wystawę malarstwa Tomasza Jaxa Kwiatkowskiego "Przestrzeń sztuki" - 18 lutego br. o godz. 18:00.

Tomasz Jaxa Kwiatkowski (ur. 2 sierpnia 1966 r. w Warszawie) – polski malarz, karykaturzysta.

Najbardziej znanym obrazem artysty jest „Mała bitwa pod Grunwaldem” (2009). Dzieło w skali 1:3 do pierwowzoru Jana Matejki, powstawało przez dziewięć lat. Malowane było pędzelkami retuszerskimi co pozwoliło bardzo wiernie odtworzyć postacie. Obraz latem 2010 r,. wystawiany był w Muzeum Techniki, Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie oraz w maju 2011 r. podczas Nocy Muzeów w Mennicy Polskiej, latem 2012 r. w Krypcie Wielkich Mistrzów w Kwidzynie, a także w jednej z najstarszych szkół w Polsce  I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Tryb. Na wiosnę br. planowane są pokazy obrazu dla Polaków mieszkających na Litwie.

Podstawą twórczości artysty jest malarstwo sztalugowe; olej na płótnie i olej na desce. Tomasz Jaxa Kwiatkowski tworzy portrety, martwą naturę, pejzaże a także obrazy abstrakcyjne. Często odnosi się do postaci historycznych i wydarzeń. Jest autorem ponad 300 obrazów. Część z nich trafiła do Belgii, Szwecji i Australii. W roku 1997 dwa obrazy „Ukryta” i „Górski Staw”  uczestniczyły w Aukcji dla Powodzian, organizowanej przez TVP „Moja i Twoja Nadzieja”. Artysta ma na koncie wystawy w samorządowych instytucjach kultury np. w stołecznym Klubie Kultury "Anin" oraz udział w Międzynarodowej Wystawie Satyrykon 2010.. Jest mistrzem w naśladowaniu wielkich malarzy m.in. Wojciecha Kossaka, Leonardo da Vinci, Camille Pissarro. Wszystkie kopie wykonane są w innych wymiarach niż oryginały. Największą jego pracą, powiązaną ze sobą tematycznie, jest wykonanie 14 portretów prezesów Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Artysta współpracuje z miesięcznikiem „Handball Polska” przy tworzeniu ilustracji (portretur) znanych piłkarzy ręcznych i trenerów.

Motto malarza: "Być artystą znaczy wybiegać myślą i wyobrażeniem przed szereg, myśli tej nie może ograniczać przeszłość, ani tym bardziej przyszłość."

Serdecznie zapraszam na wernisaż i spotkanie z autorem.
Joanna Marcinkowska




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują Zasady Komentarzy.


  • Alarm24 - zgłoś nam swój news


  • Marek Kwieciński - Twój agent ubezpieczeniowy z Grójca

Najnowsze






Popularne






Ostatnie komentarze






  • Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Miejsce na Twoją reklamę