Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Przy takich nakładach przebudowa powiatowych dróg zajmie 240 lat!

30 października 2014; 14:36

Grojec24.net

14 komentarzy

Stanisław Sitarek (z prawej, fot. dg)

O straconej kadencji w sprawie dróg pisze radny Stanisław Sitarek.

News will be here

Na przyszły rok Powiat Grójecki rządzony przez koalicję PO-PSL („Razem dla powiatu grójeckiego” i „Powiat sprawny i przyjazny”) wygospodarował pieniądze zaledwie na przebudowę 2,5 kilometrowego odcinka drogi Podgórzyce-Konary. Łączna długość dróg w powiecie wynosi 602 kilometry. Jak łatwo wyliczyć, przy tak niskich nakładach przebudowa wszystkich lokalnych dróg zajmie 240 lat! I to pod warunkiem, że nie będzie żadnych opóźnień.

Zrealizowano o połowę mniej inwestycji drogowych niż w poprzedniej kadencji. Odpowiada za to rządząca powiatem koalicja PSL-PO! Ograniczali wydatki powiatu na drogi i nie wykorzystali pieniędzy gminnych na współfinansowanie dróg!

Wykorzystano zaledwie 30 % pieniędzy gminnych na finansowanie dróg. Z dziesięciu gmin w powiecie, drogi robiono tylko w 3-4 gminach w powiecie w jednym roku. Wykonano o połowę mniej inwestycji niż w poprzedniej kadencji.

Udało się zrobić drogę Kozietuły-Goszczyn, najdłuższy odcinek jednocześnie robionej drogi. W gminie Belsk Duży w tym roku rozpoczęto budowę drogi na odcinku Skurów-Trakt Królewski. Poszerzono kilometr drogi na szosie wilczogórskiej oraz kilkaset metrów chodnika w Belsku Dużym, na które pieniądze przekazał również wójt gminy Belsk Duży, Wojciech Piątkowski.

Stanisław Sitarek, radny Rady Powiatu Grójeckiego (2010-2014)

TAGI:

Komentarze (14):

obserwator; 30 października 2014, 14:47

ale zrobili piękny projekt amfiteatru w Grójcu, który wg tego projektu prawdopodobnie nigdy tam nie powstanie. Ciekawe gdyby mieli ze swoich pensji i diet wyłożyć kasę na ten projekt, to też by tak postąpili?

heh; 30 października 2014, 15:04

Ciekawe czy tak oszczędnie robili by te drogi gdyby mieli płacić z własnej kieszeni na naprawę każdego auta uszkodzonego przez zły stan tych naszych dróg.

ask; 30 października 2014, 17:05

Panie Sitarek, to rownież Pana zasługa !!!

do ask ; 30 października 2014, 18:05

Panie ask przecież wie pan, że Sitarek nie jest w koalicji rządzacej i nie ma na to wpływu,

ask; 30 października 2014, 19:57

Nie rozumiem żadnych koalicji, opozycji i innych dupereli. Wszyscy \"ONI\" wybierani są w jakimś celu, który dla nas, tych którzy ich wybrali mają spełnić (za to im w końcu płacimy). A od dołu do samych szczytów tylko koalicja, opozycja i inna srycja. Dla mnie dostają się i mają się dogadywać, wypracowywać kompromisy i pracować a nie tylko narzekać i tłumaczyć się z niespełnienia obietnic bo się było w opozycji. Widocznie nie pasowało suę do tych co potrafili wypracować wspólny plan działania.

jaa; 30 października 2014, 22:53

Radny nie ma wpływu - dalej chce być radnym tylko po co znowu nie będzie miał wpływu ? Coś nie rozumię pewnie teraz da radę

Żylet; 31 października 2014, 11:20

Im wszystkim tak jak PIS-wi w skali kraju być wiecznie w opozycji, czyli dietka leci, żadnej odpowiedzialności i tylko smrodzenie, bo byli w opozycji. Dziękuje za ta opozycję, co doprowadzila tak samo jako koalicja do ruiny boiska na dołku i pozwala na dziedziczenie stanowisk dyrektorskich w jednostkach powiatowych, gdzie schedę po ojcu przejmuje syn. Pierdzenie teraz w kółko w tej Waszej gazecie jak zwykle tylko przed wyborami o wpadkach Powiatu. Panowie Wy tak samo za to odpowiadacie jak koalicja i nie puszczajcie bąków w tym stylu wiecej, bo tego nie da sie już wytrzymać. Panowie to nie sa Wasze czasy, Wasz czas już minął, najwyższy czas już zakonczyć to politykowanie bo jesteście w tym słabi.Porobili sobie układanki, w Gminie stolki dyrektorstwie, a w Starostwie Rada i na odwrót. Stolki w Srtarostwie, a rada w Gminie i bawia się w partyzantke, jedni jako koalicjanci, drudzy jako opozycja.

jaa; 31 października 2014, 13:50

do ask Bardzo trafne spostrzeżenie też nie pojmuję głupiej paplaniny o jakiejś koalicji proszę zauważyć ze wszyscy z obecnej kadencji znowu kandydują mając świadomość co zrobili przez cztery lata bytności. Niektórzy jak Różycki chce teraz do Rady Gminy po czymś takim co zrobił z powiatem ze też mu nie wstyd, ale ludzie pamiętają i chyba pora się wycofać tym wszystkim nieudacznikom na stołkach

int; 3 listopada 2014, 20:05

Radny Sitarek kasę brał za tyle lat bycia w opozycji?

jaa; 3 listopada 2014, 22:33

Ale przed wyborami znowu obiecuje........ pewnie te drogi w 4 lata załatwi wszystkie

zły; 5 listopada 2014, 10:52

Dość tego kolesiostwa w Grójcu.
Podziękujmy niektórym co 4 lata wiecznie te same nazwiska.
Ja się pytam co dla Miasta, Gminy czy Powiatu zrobili państwo:
Janusz Różycki, Mariusz Wojno, Jerzy Binkiewicz, Janusz Karbowiak, Dariusz Piątkowski, Rafał Federowicz, Maria Kacprzak, Jolanta Miedziun, Grzegorz Rejer
Co pytam co zrobili przez te wszystkie lata - bycie na stołku to nie tylko plakaty raz na cztery lata i dieta trzeba jeszcze coś robić ???

z grójca; 5 listopada 2014, 13:04

fakt rzygać się chce jak się na nich patrzy, wstyd, wstyd, wstyd proszę państwa.

jaa; 6 listopada 2014, 19:53

Zasługi mają wszyscy których wyminił \"zły\" rozwieszali plakaty cztery lata temu a co się nachodzili ....... no i teraz powtórka z rozrywki ich plakatów w mieście i na wsiach najwięcej a co się nachodzą najchętniej z sołtysami , a co się znowu naobicują i tyle NIE DAJMY SIĘ ZNOWU TYM LUDZIOM OSZUKAĆ

Do Stasia Sitarka; 6 listopada 2014, 19:54

Stasiu!!! Znowu chcesz posiedzieć 4 latka w opozycji za niezłą kasę nie robiąc nic?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.