Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Przydatne akcesoria do kajakarstwa

9 października 2023; 10:36

Materiał promocyjny

Kajakarstwo jest obecnie bardzo popularnym sportem. Jest odpowiednie dla osób o różnym poziomie sprawności fizycznej. Kajak może być wykorzystywany do rekreacyjnego pływania po zbiornikach wodnych w mieście, do szybkiej wędrówki sportowej poza miastem lub do kilkudniowego spływu turystycznego. Nic dziwnego, że coraz więcej osób zaczyna uprawiać kajakarstwo. I o ile na początku mało kto myśli o zakupie jakichkolwiek akcesoriów do wiosłowania, to z czasem przekonuje się, że takie przedmioty zwiększają komfort przebywania na wodzie i pozwalają osiągać lepsze wyniki.

News will be here

Wodoodporne etui do smartfonów

Kajak jest dość stabilny na wodzie, ale nie można wykluczyć ryzyka wywrotki. A jeśli ubrania wyschną po przymusowym pływaniu, telefon, który zwykle zabiera się na pokład, zostanie nieodwracalnie uszkodzony. Najprostszym sposobem na ubezpieczenie się przed takimi kłopotami jest zakup wodoodpornego etui na smartfona. Jak można zobaczyć na stronie e-Katalog - katalog towarów, takie etui są obecnie produkowane w dużych ilościach dla różnych rozmiarów telefonów.

 

Hermetyczna torba

Niewielka, hermetycznie zamykana torba z PVC pozwala zabrać na pokład ubrania na zmianę, ręcznik, przekąskę bez obawy o ich zamoczenie. Na krótkie spływy w terenie miejskim wystarczy worek germo o pojemności 5-10 litrów. W przypadku spływów wielodniowych nie obejdzie się bez pojemnego worka wielokrotnego zamykania o pojemności kilkudziesięciu litrów.

 

Okulary przeciwsłoneczne

Gdy trzeba wiosłować godzinami pod słońcem w pogodny dzień, nie wystarczy podziwiać otoczenie. Odbijające się od wody promienie słoneczne oślepiają oczy, sprawiając, że przebywanie na wodzie staje się niekomfortowe. Jednak zwykłe okulary przeciwsłoneczne nie są tutaj zbyt pomocne, ponieważ nie wytrzymają podczas intensywnych ruchów. Lepiej jest kupić specjalne sportowe okulary przeciwsłoneczne do biegania lub jazdy na rowerze z niezawodnymi zapięciami za uszami. Należy tylko upewnić się, że soczewki naprawdę chronią przed promieniowaniem UV.


 

Rękawice do wiosłowania

Ci, którzy obawiają się pęcherzy na dłoniach, mogą kupić specjalne rękawiczki do wiosłowania. Jednak pęcherze są częściej spowodowane niewłaściwym trzymaniem wiosła, więc latem można obejść się bez rękawiczek. Jednak jesienią, gdy woda jest już zimna, a wiatr wzbudza fale, rękawiczki są po prostu niezbędne, w przeciwnym razie dłonie bardzo szybko zamarzną. W tym przypadku dostępne są gęste rękawice neoprenowe, które zarówno chronią przed zimnem, jak i zapewniają pewny chwyt wiosła.

Dzięki tym akcesoriom pływanie kajakiem z pewnością będzie świetną zabawą.

 

Najnowsze artykuły

Przeciwzapalne właściwości ziół – kurkuma i mastika Stan zapalny jest normalną odpowiedzią organizmu na urazy i...
Jak dobrać opony do quada i motocyklu? Wybór odpowiednich opon do quada lub motocykla jest...
Nie żyje znany i lubiany mieszkaniec Grójca Był osobą niezwykle szanowaną i lubianą przez mieszkańców...
ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.