Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

„Przyszłość Historii” – polsko-holenderska współpraca

17 marca 2017; 10:22

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. LO Grójec Fot. LO Grójec

Już po raz drugi młodzież grójeckiego LO im. P.Skargi gościła z wizytą w holenderskiej miejscowości Helmond, niedaleko Eindhoven. Wraz ze szkołą Jan van Brabant, uczniowie i nauczyciele liceum w Grójcu realizowali kolejny etap trzyletniego projektu „The Future of History” w ramach programu Erasmus+.

News will be here

Wizyta rozpoczęła się w Muzeum Anne Frank w Amsterdamie, w domu, w którym przez dwa lata (1942-1944) ukrywała się ta żydowska dziewczynka i pisała swój dziennik. Po jej śmierci w obozie koncentracyjnym historia Anne przetłumaczona została na 30 języków i doczekała się ekranizacji. W kolejne dni uczniowie prezentowali historię powojenną swych krajów oraz omawiali czasy komunizmu i kapitalizmu w Europie, a także Zimnej Wojny. Mogli się podzielić swą wiedzą z uczniami z Kanady, z którymi to rozmawiali podczas sesji Skype.

Podczas wizyty, uczniowie brali udział w zajęciach lekcyjnych, poznając jednocześnie system nauczania i zakres materiału realizowany w Holandii. Zorganizowane zostało również spotkanie z osobą, która doświadczyła życia we Wschodnim Berlinie przed upadkiem Muru Berlińskiego. Zwiedzanie muzeum w Overloon pozwoliło na głębsze poznanie historii powojennej Holandii.

Zadaniem uczniów było stworzenie kolejnej, trzeciej, części czasopisma „The Future of History”. Artykuły, które się tam znalazły, dotyczą zagadnień związanych z rozwojem komunizmu i kapitalizmu w Europie, Zimnej Wojny oraz znanych postaci będących symbolem walki w obronie demokracji.

Obecnie grójecka „Górka” przygotowuje się na przyjęcie grupy dwunastu uczniów i nauczycieli z Holandii. Mamy nadzieję, że będzie to owocne spotkanie. Zaplanowane działania mają na celu zgłębienie przez uczniów faktów historycznych popartych wywiadami i własnymi poszukiwaniami źródeł historycznych. Uczniowie będą pracować nad kolejną częścią czasopisma oraz krótkim filmem o przewrotnym tytule: „Jak zostać perfekcyjnym komunistą?”  Zapraszamy do odwiedzin strony internetowej szkoły oraz projektu: www.logrojec.pl

LO Grójec

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.