Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Puchar Mazowsza na Piekiełku - podsumowanie

14 lipca 2015; 10:29

0 komentarzy

W niedzielę 12 lipca odbyły się zawodu Pucharu Mazowsza MTB XCO. Organizatorami zawodów byli Stowarzyszenie WGR Kultura i Sport. Trasę przygotowały ekipy WGR Team oraz Like Bike. Portal grojec24.net objął patronatem medialnym tą imprezę

News will be here

Trasa przebiegająca wzdłuż żwirowni w okolicach Grójca, była bardzo wymagająca i extremalna. Panowie z ekip WGR Team oraz Like Bike przygotowywali trasę przez całą wiosnę. Trud i wysiłek zaowocował -  zawody zostały przygotowane bardzo profesjonalnie. Każdy odcinek prawie 5 -cio  kilometrowej trasy został starannie zaplanowany i dopracowany.

Oto komentarze zawodników na temat trasy :

- Jeżeli chodzi o trasę to zastanawiałem się do czego można byłoby się doczepić i ... po prostu nie wiem. Chłopaki z Grójca przygotowali trasę znakomicie. To chyba najbardziej zakręcona trasa w Polsce. Ostatnio przyzwyczaiłem się do mazowieckich cykli maratonów, których organizatorzy często w opisach trasy używają sformułowania sekcja xc. Zawsze wzbudza to u mnie śmiech, bo wiem, że dla nich byle górka to już DH. Wielce Szanowni Państwo organizatorzy mazowieckich cykli, jeżeli chcecie mieć sekcję xc to wyjście jest tylko jedno. Zatrudnijcie do przygotowania WGR Team na czele z Błażej Jakóbowski, a wtedy trup ścielić się będzie gęsto ale i flow też będzie. - Paweł Błachucki , Sztyca miedzy oczy - oficjalny Fun Page (WEJDŹ i ZOBACZ)


- Parę słów od zawodnika z kategorii ELITA, Puchar Mazowsza Mtb XC -  do miejsca startu prowadziła piaszczysta droga pomiędzy sadami, kto by pomyślał że na tak płaskich terenach można zorganizować, co więcej wytyczyć trasę XC. Organizatorowi udało się to w 110%, trasa przebiegała po obrzeżach średniej wielkości zalewu, trudna techniczne, obfitowała w mnóstwo spowalniających, ostrych zakrętów ze zróżnicowanym nachyleniem. Wyścig liczył sobie 5 rund, w połowie pierwszej rundy, chciałem po ostrym zjeździe łagodnie zkręcić w lewy zeby nie wytracać prędkosci... nie opłaciło się, zachaczyłem i uciętą gałąź drzewa i pisząc obrazowo, zawinęło mnie pod rower spod którego nie mogłem się wydostać, na tego typu trasie to już duża strata, dodam że od początku wyścigu utworzyła się 5cio osobowa ucieczka do któej się zabrałem. Po tym upadku musiałem nieco zwolnić dlatego też pierwsza runda była bardzo wolna. Gonitwa po ciasnych zakrętach, ostrych, krótkich zjazdach opłaciła się, poobijany na mecie zameldowałem się na 4 miejscu w kategorii Elita. Wnioski z rozgrzewki wyciągnięte, temperatura powietrza ma duże znaczenie ale to nie wszystko. To był bardzo udany weekend startowy dla całej drużyny JAKOOBCYCLES TEAM. Podziękowania dla organizatorów Puchar Mazowsza MTB XC - Jakub Wolcendorf

Warszawski Klub Kolarski zapewnił oprawę w postaci sędziów oraz biura zawodów. Na zawody Pucharu Mazowsza przyjechali ludzie z całego województwa oraz innych zakątków Polski.

Puchary ufundowali Radna Rady Miasta - Aneta Tull oraz Radny Rady Powiatu Janusz Karbowiak. Jabłka dostarczyła firma Agroserw Grudzkowola.

Specjalne podziękowania należą się również części zespołu Średnia 55 , która odpowiadała za nagłośnienie oraz dzieciom z grójeckiej szkółki kolarskiej , które zorganizowały zawodnikom poczęstunek.

Całą imprezę poprowadził kolega redakcyjny Szymon Wójcik

Poniżej link do oficjalnych wyników zawodów wszystkich kategorii ( Żak I, Żak II , Młodziczka , Młodzik, Juniorka Młodsza, Junior Młodszy , Junior , Masters II, Elita Kobiet , Masters I oraz Elita ) :

Wyniki zawodów Pucharu Mazowsza (WEJDŹ i ZOBACZ)

WGR KiS - oficjalna stona stowarzyszenia

WGR Team - Oficjalny Fun Page ekipy

Like Bike - Oficjalny Fun Page ekipy
A tak przebiegała trasa Pucharu Mazowsza Piekiełko (autor. Paweł Błachucki) :

Info : WKK , WGR KiS , WGR Team , Błażej Jakóbowski

Szymon Wójcik

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.