Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Rada Miejska nie chce podziału Mazowsza. Radni PiS przeciwko stanowisku

30 września 2020; 08:33

Grojec24.net

40 komentarzy

Fot. Aotearoa, CC BY-SA 4.0 / Wikipedia Fot. Aotearoa, CC BY-SA 4.0 / Wikipedia

W poniedziałek Rada Miejska przyjęła stanowisko dotyczące zachowania integralności Województwa Mazowieckiego i powstrzymania planów podziału Województwa Mazowieckiego na dwa odrębne regiony.

News will be here

Przed głosowaniem radny Artur Moskal z klubu Prawa i Sprawiedliwości apelował, aby nie zaprzepaszczać szansy, jaka otwiera się przy okazji reorganizacji administracyjnej województwa. – Być może Grójec otrzyma siedzibę sejmiku wojewódzkiego – zauważył.

Ostatecznie za uchwałą opowiedziało się 12 radnych. Troje z klubu PiS (Artur Moskal, Małgorzata Szymańczak i Weronika Piwarska) było przeciw. Od głosu wstrzymał się radny Ryszard Krzyżanowski.

- Uważamy, że Mazowsze oraz jego mieszkańcy zasługują na szansę dalszego rozwoju swojego regionu. Nie godzimy się na arbitralne rozstrzyganie o naszym losie za naszymi plecami oraz plecami mieszkańców – głosi przyjęte stanowisko Rady Miejskiej w Grójcu.

W uchwale zobowiązano Przewodniczącego do przesłania stanowiska: Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, Prezesowi Rady Ministrów, Marszałkowi Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Marszałkowi Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Posłom i Senatorom z województwa mazowieckiego, Wojewodzie Mazowieckiemu, Samorządowi Województwa Mazowieckiego oraz samorządom powiatowym i samorządom gminnym z terenu województwa mazowieckiego.

TAGI:

Komentarze (40):

A...; 30 września 2020, 09:29

Cieszcie się wyborcy PIS .Bieda - Województwo ze stolicą w Radomiu czeka.

Marku; 30 września 2020, 09:59

Mieszkańcy też nie chcą ponownie Radomia. Jeśli ma dojść do podziału Grójec musi być w województwie warszawskim.

Michu; 30 września 2020, 11:58

@Marku
Co ty mówisz?!
Zastanów się jakie PIS dowali podatki woj. Warszawskiemu.

wyborca; 30 września 2020, 13:53

Nie rozumiem tych wpisów. Zadam pytanie co ma PiS do Warszawy, tam rządzi niekompetentny człowiek i to nie z PiS tylko z PO. A tak na marginesie co mamy z tego, że przynależymy do Warszawy. W Grójcu nic się nie dzieje oprócz budowy bloków. Czym możemy się pochwalić.?

Ja; 30 września 2020, 14:43

Wyborco a jak przejdziemy do Radomia to się będzie działo. Caryca Suski będzie rządził

P. Kujawa; 30 września 2020, 16:12

Wyborco, twoja caryca jest kompetentna?
Wazeliniarz pigmeja...

P. Kujawa; 30 września 2020, 16:21

Wyborco, mamy "świetnego" Burmistrza!!!
Sympatyzuje z PIS-em. Kompetencje i wiedza na
miarę grójeckiej Carycy. Warszawie możemy zazdrościć świetnego i kompetentnego Prezydenta.
Pisiory, go nienawidzą, uważając, Go za swoje zagrożenie. Tylko dlatego pomysł podziału Mazowsza, aby mógł do UM wejść komisarz.
Ale mieszkańcy Warszawy to ludzie na poziomie i tak nie wybiorą pisowca na Prezydenta !!!

JO-ANNA; 30 września 2020, 16:49

To, że w Grójcu nic się nie dzieje, to nie jest wina PiSu ani Warszawy tylko miejscowych władz gminy i powiatu. Grójec, to jedna z bogatszych gmin w kraju a coś się teraz stało, że na nic nie ma pieniędzy. W każdej lokalnej gazecie można wyczytać o tym co się dzieje w Warce. Nie ma tygodnia, żeby nie było tam jakiejś imprezy kulturalnej. Mieszkańcy naszego miasta też tkwią w marazmie są mało aktywni, bez inicjatywy. Zresztą po co mają zabierać głos, skoro nikt ich nie słucha. Kiedyś słyszałam o jakimś projekcie mieszkańców, aby zbudować u nas tężnię solankową, z której korzystali by mieszkańcy z różnymi dolegliwościami a zwłaszcza dotyczącymi tarczycy, których jest bardzo duża. Jednak pomysł przepadł bez wieści a Warka właśnie ma taką tężnię budować (ma ją też Nowe Miasto)

JO-ANNA; 30 września 2020, 16:55

Ja też nie chcę do Radomia!!! Jakim prawem Radom lokalizowany jest na Mazowszu. Mazowsze to kończy się dla mnie na Pilicy a dalej jest inny świat.

Marku; 30 września 2020, 16:55

@Michu
Co ty mówisz?!
Wszystko się kiedyś kończy, nawet PiS i jego podatki a wstyd zostaje.

Do wyborca; 30 września 2020, 13:53; 30 września 2020, 17:12

A czym mogliśmy się pochwalić jak należeliśmy do Radomia? Też budowali bloki. Niby żadna różnica ale do Warszawy bliżej, więcej pracy, lepsze połączenie z całą Polska i światem i chytrej baby nie ma

Mieszkaniec 2; 30 września 2020, 19:18

W Warszawie to gówno płynie szerokim strumieniem do Wisły opłaty i podatki rosną przez nieudolne rządy Trzaskowskiego i PO,Pan Struzik jak Łukaszenko ponad 20 lat przyklejony do stołka zrobili sobie skansen z Grójca a warszawka mieszkańców Grójca nazywa chamami,szkoda że radni wybrali drogę bez zmian dla miasta Grójec.

Mieszkanka miasta; 1 października 2020, 01:48

Przewodniczący Rady Miejskiej Biedrzycki swoim zachowaniem przynosi WIELKI WSTYD temu miastu. Ośmiesza siebie i stanowisko. Żenada ..... !!!!

nowa; 1 października 2020, 07:58

Nie ważne czy za PIS czy Po. Nie ważne czy Radom Czy Warszawa. Tyłek muszą ruszyć nasze władze. Bloki to buduje prywaciarz. To co wybudowała Gmina do wstyd - tempo żółwia. A stare blokowiska? Żal patrzeć! - spółdzielnie mają je gdzieś. Straszą widokiem tak jak zaniedbane kamienice na rynku

Zzz; 1 października 2020, 08:28

Do wyborcy - a jak podzielą województwo to co postawią granicę przed W-wa i do pracy nie będą wpuszczać, drogę zamkną i nie będzie można do stolicy wjechać, a teraz i tak większość spraw jak paszporty, ochrona środowiska i inne załatwia się w Radomiu w delegaturze UW.

Do Mieszkaniec 2; 1 października 2020, 08:42

Dzięki takim jak ty, mieszkańcy Grójca mają przydomek , o którym mówisz.

arbiter elegancji; 1 października 2020, 09:10

Minęło chyba 15 minut, a ja nie mogę przestać się śmiać. "Grójec otrzyma siedzibę sejmiku województwa". Takie idiotyzmy może wymyślić tylko pisowski gamoń.

A propos tego, że w Grójcu nic się nie dzieje. To prawda i nieprawda. Z jednej strony to miasto niesamowicie zmieniło się przez ostatnie 10 lat i trzeba być naprawdę ograniczonym, żeby tego nie widzieć - siłownie, przychodnie, restauracje, ścieżki rowerowe, sklepy specjalistyczne- ogólnie dostępność usług jest naprawdę wysoka. Z drugiej, Grójec to zawsze będzie Grójec i jakkolwiek dużo bloków się tu wybuduje, to większość mieszkańców będzie pier..ieć w fotel przed TV i czekać na jedną w roku jabłonkę. Kino, a zwłaszcza DKF świeci pustkami, ambitne koncerty w GOK też. Jest popyt - jest podaż, a popytu na kulturę inną niż rodem z TVPiS w mieście nie ma.

To nie jest rok 1975; 1 października 2020, 09:16

To nie jest rok 1975 by bez głosu społeczeństwa dzielić. Referendum tak jak Tarczyn odłączał się od powiatu grójeckiego.

A...; 1 października 2020, 10:38

Ten rząd nie ma w zwyczaju pytać społeczeństwo o zdanie.Oni realizują swój plan.Idą przez kraj jak walec ,niszcząc wszystko po drodze.

Arbiter elegantiare do pseudoarbitraarbitra; 1 października 2020, 13:20

O elegancji to ty pojęcia nie masz.
Pierwsza zasada - posługiwać się prawdą, druga - nie być agresywnym, trzecia - milczeć, jeśli się nie ma nic sensownego do zakomunikowania.
Tak zachowują się m. in. stare pierdziele, zgrane i sfrustrowane, bez szans na większy posłuch. Śmiech i politowanie wzbudzasz, skryj się lepiej i nie smuć już więcej.

Do A; 1 października 2020, 13:25

Ten walec wszystkiego nie niszczy.
Ale takich PO-Nowaków oraz innych przestępców i owszem.
Kiedy walec zniszczy wystarczającą ilość tych przypadłości w naszym kraju, będzie dużo lepiej tu żyć.

nowa; 1 października 2020, 13:39

do arbiter elegancji

A czy w innych miastach jest aż tak duże zapotrzebowanie na ambitne koncerty? Ile osób z lokalnych społeczności z nich korzysta? Myślę że nie wiele.
Ludzie pracują w Stolicy do 17-tej. Zanim wrócą do Grójca jest 19.30 przy dobrych wiatrach. Nie mają już sił na nic ambitnego ponieważ trzeba zająć się dziećmi, rodziną, praniem, gotowaniem itp. Może trochę zrozumienia. Oni po prostu nie mają na to ani czasu ani siły. Jabłonka to lokalne święto od lat. Wtedy bawią się całe rodziny. Może warto pomyśleć o rozrywkach dla rodzin a nie tylko wybranych osób, Nie każdy jest samotnikiem i może robić co tylko chce. Życie to nie tylko rozrywka. Może więcej tras rowerowych aby rodziny mogły korzystać ze wspólnych rozrywek


Do arbitra; 1 października 2020, 15:10

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do arbitra; 1 października 2020, 18:30

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do A; 1 października 2020, 18:30

Ten walec wszystkiego nie niszczy.
Ale takich PO-Nowaków oraz innych przestępców i owszem.
Kiedy walec zniszczy wystarczającą ilość tych przypadłości w naszym kraju, będzie dużo lepiej tu żyć.

Zenek przyjeżdża !!!; 1 października 2020, 20:21

Huraaaaaaaa!!!

Do nowa; 2 października 2020, 08:12

Twoja argumentacja jest wewnętrznie sprzeczna. Bo albo jesteś mocno zarobiona i zaganiana i dla życia rodzinnego masz tylko wieczory albo masz czas śmigać rowerkiem po mieście dla rozrywki, z całą rodzinką.

Każdy rodzaj aktywności czy też rozrywki może zostać uznany jako dedykowany tylko określonej, wąskiej grupie mieszkańców. Takie np. ścieżki to tylko dla cyklistów. A jak ktoś nie lubi rowerów???

Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.

Z komentarzem arbitra... zgadzam się o tyle, że rozumiem o co chodziło. A chodziło o "ducha miasta", którego w Grójcu po prostu nie ma, o tzw atmosferę, o zaangażowanie i witalność społeczności lokalnej. Niestety tak jest, że nasze miasto i jego mieszkańcy od bardzo wielu lat (jeśli nie od zawsze) są specyficzni.

NOWA; 2 października 2020, 10:20

do arbitra ...

Myślę że nie możesz spodziewać się niczego więcej. Zawsze Grójec był sypialnią Warszawyi i tak zostanie. Radzę się do tego przyzwyczaić i nie krytykować.
Nie jesteśmy małym miasteczkiem na odludziu które życie własnym życiem. Zawsze będziemy sypialnią i nie rozumiem po co z tym walczyć.
Raczej sugeruję zmiany. Po co komu sklepy odzieżowe otwarte do 17-tej skoro do 17-tej większość ludzi pracuje. Chyba tylko dla emerytów którzy i tak mają ograniczone środki finansowe. Wiadomo że większość jest skazana na bankructwo. A potem zdziwienie że w tym mieście biznesy się nie udają. Przecież to logiczne. To samo z innymi sprawami. Tylko Urząd Skarbowy jest otwarty na ludzi - pracuje najdłużej w wybrane dni. Sugeruję brać przykład

Duch; 2 października 2020, 11:37

Duch to duch . Szukajcie a znajdziecie go w Grójcu na pewno.
Jest to duch grójecki, może najmądrzejszy Radny pomoże - ten od samopromocji własnego ego, co bez przerwy szuka czegoś czego nigdy nie było i nie ma.

arbiter elegancji; 2 października 2020, 13:22

NOWA; 2 października 2020, 10:20

Absolutnie tego nie krytykuję i uważam, że to naturalna kolej rzeczy i na swój sposób szansa dla miasta. Mój komentarz kierowany był do orędowników podziału województwa i przyłączeniu do Radomia (bo tak mówi PiS, to znaczy, że tak jest dobrze), którzy argumentowali, że dlaczego nie, od Warszawy nic nie dostajemy, bo w Grójcu i tak nic się nie dzieje. Najwięcej do powiedzenia na ten temat mają ci żłopiący tyskie oglądając powtórkę kabaretów z 2017, których g...o obchodzi CO się wokół zmienia.

Jestem fanem Grójca jako miasta, w którym się wychowałem i którego zmianę obserwuję od wczesnych lat 90. do dzisiaj, ubolewam nad tym, że rośnie kolejne pokolenie grójeckiego kołtuństwa.

Ktos666; 2 października 2020, 15:49

Dlaczego nie piszecie ze na browarze Warka jest 6 osób zarażonych koronowirusem?? Browar funkcjonuje jakby nigdy nic bez maseczek bez rękawiczek każdy miał z tymi ludźmi kontakt!!!

Duch; 2 października 2020, 18:01

Duch Grójca zawsze był bliższy Warszawy. Radom bliższy był zawsze Kielc niż Warszawy.
Naturalnym odruchem każdego z krwi i kości Grójczanina jest sprzeciw wobec propozycji stolicy województwa w Radomiu.
Co do grójeckiego kołtuństwa, panie Arbiter, sam niewiele od niego odbiegasz. Ludzie są różni i dotyczy to wszystkich miejscowości w naszym kraju, szczególnie podobnych Grójcowi. Już ci prawdziwy Arbiter coś wytknął, więc weź sobie to do serca i zamilcz, jeśli brakuje ci kultury i nie tylko. Buta ma się nijak do elegancji, pajacu.

wyborca; 2 października 2020, 20:19

Kochani nie wiecie co piszecie bez pomyślunku. Wiecie na ile zadłużył stolicę obecny włodarz? Jak się nie odetniemy to nasze miasteczko będzie wśród tych, które będzie spłacać te długi. Zaczną się podwyżki podatków i usług.

K; 2 października 2020, 20:30

Pomóżmy Natalce, bardzo proszę: https://www.siepomaga.pl/natalka-jedrzejczak

Do Mieszkania miasta; 3 października 2020, 07:09

Całkowicie się zgadzam z opinią.

Pan Biedrzycki swoją niegodna postawą udowadnia jaką lekcje (buty) odebrał przez 4 lata. Pogonic i odwołać za chamstwo. Nie zna swoich obowiązków, nie rozumie wykładni przepisów. Po prostu WSTYD. Mieszkańcy patrzą.

Pochwal się Pan co osiagnales jako zastępca. Zero zasług i zaangażowania. A... bo były burmistrz wiedział co jest najlepsze dla miasta. Betonoza, boisko bez zadaszonych trybun, etc.

onna; 3 października 2020, 07:38

W latach 90 były zajefajne koncerty rock"owe w dawnym GOKU.
Z tego co wiem nawet przynosiły dochody, a dziś???
Dziś już nie ma tych ludzi którzy to robili z pasji, bezinteresownie, bez kasy, ot tak dla chęci posłuchania muzyki i spotkania się z ludźmi.
Teraz jest kasa, jest sprzęt, jest świetnie opłacana z budżetu gminy śmietanka "dyrektorów" miejskich spółek, którzy nic w tym mieście nie robią.
Tyle w temacie.

Zirytowana starsza pani; 3 października 2020, 23:54

Radni w swojej mądrości i szacunku dla swoich wyborców powinni złożyć wniosek o odwołanie Biedrzyckiego. Osoba na stanowisku przewodniczącego rady gminy nie wchodząc w kompetencje powinna kojarzyć się z elokwencją, kulturą, szacunkiem dla innych. Osoba ta chyba nie zdaje sobie sprawy, że sesje oglądają osoby niezamieszkujące gminę. Ośmiesza on swoim zachowaniem nasze miasto. Na ostatniej sesji godzinę drążył temat tabliczki jak to miałoby jakieś znaczenie. Panie Biedrzycki. .... ,, kończ Waść i wstydu oszczędź, ,,

Do onna; 4 października 2020, 07:00

Zgadzam się całkowicie śmietanka z klubu ;Nam zależy; ma się dobrze i bawi się we własnym gronie co tam mieszkańcy.

Anna; 4 października 2020, 07:39

Ale jad , złość i nienawiść ....właśnie tego chcą władze. Podzielili nas żebyśmy się wzajemnie szczuli na argumenty a oni kradną , rozrabiają nasz kraj tak, że nasze prapra pra wnuki nie spłaca długów

Do Onna i Anna; 4 października 2020, 19:39

Żadna ze spółek nie utrzymuje się z budżetu.
Bardziej głupio wypisywać już się nie da.
Kto dzielił i kto rządził a kto rozkradał? I co ci ukradziono?
Jeśli ktoś kradnie lub się bawi na twój czy innych koszt, idź z tym do prokuratury.
Albo napisz donosy do UE.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.