Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Rada Miejska: remont kapliczki - tak, remont elewacji szkoły nr 3 - nie

30 czerwca 2021; 09:48

Grojec24.net

17 komentarzy

Elewacja szkoły podstawowej nr 3 w Grójcu Elewacja szkoły podstawowej nr 3 w Grójcu

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej sporo kontrowersji wzbudziły sprawy dwóch remontów zaproponowanych przez grójecki magistrat: elewacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 oraz zabytkowej kapliczki przy ulicach Ogrodowej, Stokowej i Stodolnej.

News will be here

Z wnioskiem o wycofanie obu inwestycji z uchwały zmieniającej budżet gminy wystąpił Przewodniczący Rady Miejskiej, Karol Biedrzycki. W wyniku głosowania 350 tys. zł na remont elewacji budynku szkoły nr 3 zostało wycofane z budżetu (10 głosów za, 4 przeciw i 3 wstrzymujące), natomiast pozostało 70 tys. zł na remont zabytkowej kapliczki (6 radnych było za wycofaniem, 6 przeciw a 5 wstrzymało się od głosu).

- Niestety, ale 10 radnych zadecydowało, że 350 000,00 zł, jakie mamy w budżecie, nie zostanie przeznaczone na remont elewacji budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. Środki zostały zamrożone, a bardziej ulegną stopnieniu, w skutek inflacji - skomentował w mediach społecznościowych burmistrz Grójca, Dariusz Gwiazda. Zwrócił przy tym uwagę, że elewacja budynku odstrasza i od wielu lat wymaga gruntownego remontu. - Pieniądze, które mamy w budżecie moglibyśmy spożytkować właśnie na ten cel. Jednak remont ma czekać kolejny rok, który nie wiadomo co przyniesie. Podkreślałem, że gmina nie utraciłaby na tym swojej płynności finansowej, a za rok, jeśli nie otrzymamy dotacji na to zadanie, bądź otrzymamy ją tylko częściowo, okaże się, że będziemy musieli wydać 100 tys. zł  lub więcej - dodał.

Do sprawy odniósł się również Przewodniczący Rady Miejskiej, Karol Biedrzycki: "W mojej ocenie jest duża szansa na otrzymanie dofinansowania wynoszącego do 200 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego na remont elewacji budynków Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grójcu. Niestety w bieżącym roku Gmina Grójec nie występowała o takie środki. Warto zaznaczyć, iż w tym roku Samorząd Mazowsza przeznaczy 6 mln zł na renowację zabytków. Uważam, że remontu elewacji należy dokonać, ale trzeba spróbować uzyskać dofinansowanie na to zadanie".

TAGI:

Komentarze (17):

Nie pozdrawiam; 30 czerwca 2021, 10:32

Rada fatalna. Cześć osób nic nie robi. Oglądam wszystkie rady tej kadencji. Nawet nie zabierają głosu. Cześć to niszczyciele z przewodniczącym na czele. Najbardziej zainteresowaną i kompetentną osoba to A. Szlis.

WGR 2; 30 czerwca 2021, 13:36

Jeżeli nie występuje Burmistrz o dofinansowanie to wiadomo że Gmina nie dostanie pieniędzy,co ma kapliczka wspólnego ze szkołą może tylko cena na remont kapliczki z kosmosu wystarczyłoby 35 tysięcy.
Myślę że po tej kadencji dobrze będzie jak chociaż kapliczkę wyremontuje obecne władztwo.

Kanna; 30 czerwca 2021, 14:47

A ja proponuję, aby radnym wstrzymywać kasiorkę za wstrzymywanie się od głosu w tak ważnych sprawach. To po co tam są? Bycie radnym to nie urząd dożywotni. Czy może coś się zmieniło? A kapliczek nie powinno się remontować za pieniądze gminne,niech to zrobi kościół, zbierze na tacę. Za to szkoła, instytucja publiczna powinna być także wizualnie wizytówką.

spaj; 30 czerwca 2021, 15:49

Elewacja szkoły ważna, ale jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu to wszystko inne jest na właściwym miejscu. Jeszcze Pan Bóg zwróci z nawiązką i na remont szkoły wystarczy i pewnie na coś jeszcze. Więcej wiary.

do nie pozdrawiam; 30 czerwca 2021, 16:50

pełna zgoda co do Rady, ale wspomniany przez Pana radny zbytnio nie odbiega od pozostałych. Aktywny tylko w sprawach oświaty. W głosowaniach często stoi w rozkroku. Na poniedziałkowej sesji liczyłem na jego głos jako radnego i nauczyciela "jedynki" w sprawie wycinki drzew pod parking i tu sie zawiodłem. Pan radny nie był obecny na sesji.

Do WGR 2; 30 czerwca 2021, 19:09

Myślenie jest ci obce.
Twój żywioł to obciach.

Di radnych; 30 czerwca 2021, 22:41

Do nie pozdrawiam
Szacun. Oglądać ten popisy chamstwa i głupoty to trzeba być twardym.

Apel do radnych
Wystarczy tylko 11 do odwołania przewodniczacego. Miejcie własne zdanie. To od Was zależy jak przebiega rada. A takie obrady to wstyd.
Możecie zachować twarz. Inaczej czeka was smutne wyborcze lanie na kolejnych wyborach. I akcja na tych radnych nie głosujemy.

Podatnicy płacą za wasze diety.

zgoda; 1 lipca 2021, 06:58

Niech każdy Radny i Burmistrz opiszą co zrobili dobrego dla Grojca i jakie prywatne fundusze wyłożyli

Mieszkam tu; 1 lipca 2021, 08:42

Wszyscy radni, którzy w jakikolwiek sposób popierają tę żenującą farsę byłych burmistrzów i nie widzą kompromitacji Rady jako całości, muszą ponieść konsekwencje.

Złośliwiec; 1 lipca 2021, 08:52

Były włodarz wmówił swojemu zastępcy oczywistą nieprawdę, że jest zdolny, inteligentny i dobrze rokujący. Ten w to zabrnął i mamy na sesjach, co mamy.
W sumie dobrze, bo poznajemy się na takich coraz lepiej.

Wniosek; 1 lipca 2021, 09:40

Niech pan pyszałek wyciągnie właściwe wnioski na swój temat. Zaboli tylko na początku.
Jeśli wnioski wyciągną inni, będzie bolało podwójnie: bardzo i długo.

Re złośliwiec; 1 lipca 2021, 12:18

Sz.P. Przewodniczacy. Ludzie mają dość pańskiej niskiej kultury.

Pański pracodawca powinien panu dac upomnienie lub naganę za takie zachowanie, które tak naprawdę psuje renomę SP. Bo nie sądzę żeby takie standardy obsługi petenta panowały w Starostwie, to po prostu wstyd zeby pracownik Urzędu tak się zachowywał prowadząc obrady w innej JST.

Będąc pracownikiem Starostwa jest się chyba urzednikiem. Pozostaje skarga do wojewody. Takie zachowania na radzie to wstyd dla Grojca. Ten człowiek był wice. OMG.

Do wniosek; 1 lipca 2021, 12:49

Za dużo oczekujesz od człowieka bez wstydu.
Wnioski muszą wyciągnąć inni.

K; 2 lipca 2021, 01:58

Jak zwykle Rada po złości burmistrzowi.

Cz.A.; 8 lipca 2021, 20:08

Niech wystąpią o dofinansowanie do kapliczki, a szkołę niech remontują. Co do radnych to faktycznie zwłaszcza ''zespół'' KB urządza przedstawienia teatralne, niektórzy chyba tego nie widzą .

Sprawiedliwy ; 10 lipca 2021, 09:18

Rada do zmiany!
To się w głowie nie mieści by w RM zasiadali były Burmistrz wraz ze swoim zastępcą, a obecnym Przewodniczącym Rady.
Ten kto do tego dopuścił powinien ponieść srogie konsekwencje.
Panowie "byli burmistrzowie" paraliżują wszystkie pomysły Burmistrza Gwiazdy a potem pytają bezczelnie co on zrobił dla Miasta.
No szczyt chamstwa i hipokryzji!!!! Tych którzy popierają ten smutny proceder powinno się również rozliczyć!!!Takie rzeczy są niewybaczalne i niedopuszczalne!Wstyd dla Grojca!

Grójec ; 10 lipca 2021, 10:24

Rada do wymiany!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.