Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Rada Miejska w Grójcu przeciw wszystkim wariantom OAW

18 marca 2023; 11:57

Grojec24.net

4 komentarze

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Grójcu (fot. M. Adamski) Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Grójcu (fot. M. Adamski)

Rada Miejska w Grójcu wyraża stanowczy sprzeciw wobec wariantów przebiegu drogi A50 - Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej (OAW) przez teren Gminy Grójec - głosi przyjęta w piątek jednogłośnie uchwała.

News will be here

Oto uzasadnienie uchwały:

Budowa Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej przez Gminę Grójec znacząco wpłynie na tereny objęte obszarem inwestycji oraz na tereny przyległe. Projektowana trasa działa z ogromną szkodą dla mieszkańców gminy i właścicieli terenów o różnym przeznaczeniu pod zabudowę. Realizacja inwestycji spowoduje konieczność przesiedlenia się społeczności lokalnej z uwagi na przebieg projektowanej OAW przez tereny już zabudowane m.in. budynkami mieszkalnymi oraz przez tereny przeznaczone do zabudowy. W związku z realizacją przedmiotowej drogi A50 wartość terenów przyległych do obszaru objętego inwestycją znacznie zmaleje, a przedmiotowa inwestycja będzie skutkować dodatkowym podziałem terenu gminy, a co za tym idzie lokalnej społeczności, na północny i południowy obszar infrastruktury. Przedstawione warianty przebiegu drogi A50 przechodzą także przez tereny gospodarstw sadowniczych, których podział spowoduje niewątpliwie pogorszenie opłacalności produkcji sadowniczej i może doprowadzić do upadłości wiele z tych gospodarstw.

Przebieg drogi klasy autostrady utrudni normalne funkcjonowanie mieszkańcom północnej części naszej gminy. Szczególnie dotyczy to sołectw Podole, Lesznowola, Mirowice Wieś, Mirowice Parcela, Las Lesznowolski, Podole, Gościeńczyce, Szczęsna, Kośmin, Głuchów i Zakrzewska Wola. Jednocześnie narazi na oddziaływanie hałasu komunikacyjnego znaczną liczbę ludności.

Planowana inwestycja silnie ingeruje w czynniki klimatotwórcze, hydrologiczne i przyrodnicze. To także obniżenie walorów krajobrazowych dla naszej gminy. Lokalizacja trasy tej rangi spowoduje niekorzystne skutki dla środowiska na terenie gminy, w szczególności na Obszarze Chronionym Krajobrazu Doliny Rzeki Jeziorki. Budowa OAW przyczyni się także do zniszczenia terenu cennego przyrodniczo z chronioną fauną (ptaki, płazy, gady, owady).

Przedstawione przez zespół projektowy TRAKT Sp. z o.o. sp. k. na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Studium dla Gminy Grójec jest niekompletne, ponieważ nie wiemy jaki jest dalszy przebieg wariantów.

W związku z powyższym Rada Miejska w Grójcu oczekuje od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad definitywnego wycofania się z przedstawionych obecnie wariantów przebiegu drogi A50 - Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. Jednocześnie uważamy, że najbardziej właściwym rozwiązaniem dla planowanej budowy OAW - są warianty, które zostały wskazane w Studium korytarzowym w 2021 roku.

W trosce o dobro mieszkańców Gminy Grójec Rada Miejska w Grójcu oczekuje szybkiego i jednoznacznego przedstawienia analizy lokalizacyjnej Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej.

TAGI:

Komentarze (4):

Mieszkaniec; 18 marca 2023, 17:26

Rada Miejska w Grójcu jest przeciw obwodnicy , odnawialnym żródłom energii , czystości w mieście , wystarczy spojżeć na przeciw Kauflanda na spalony obiekt od lat . Wstyd Panowie.

Mieszkaniec 2; 18 marca 2023, 21:06

Każda nowa droga podnosi wartość gruntów i nieruchomości a dwa Grójeckie ronda zablokowane w godzinach szczytu przez Tiry to utrapienie dla mieszkańców.Nowa obwodnica odciąży ruch w Grójcu a dla mieszkańców pracujących w Warszawie skróci czas dojazdu do pracy.
W Tarczynie blokowano budowę węzła drogowego co spowodowało przeniesienie budowy w inne miejsce,dziś raz w tygodniu na tarczyńskim skrzyżowaniu ginie kierowca,pasażer,przechodzień to skutek złej decyzji mieszkańców.
Rozbudowa szkoły w Lesznowoli to najlepszy dowód na to że mieszkańców przybywa i będzie przybywać a rada miasta odrzuca nowoczesną drogę to świadczy o ciemnogrodzie a nie o rozwoju miasta i gminy,hasło KGW ; Kobiety na traktory; nabiera smutnego znaczenia wobec braku nowej bezpiecznej drogi.
Proszę nie powielać nieprawdy jakoby wszyscy mieszkańcy byli przeciw nowej obwodnicy bo jest to kłamstwo.

Do nieszjaniec; 19 marca 2023, 09:03

Rada to nie są Panowie, nie są to Panie i nie są oni nie bezwstydni. Nie można od nich oczekiwać ani wstydu ani pozytywnej refleksji na temat jakichkolwiek realnych problemów gminy.
Od większości decyzyjnej RM, ludzi wziętych na listy wyborcze z łapanki poprzedniego Burmistrza, nie należy się spodziewać niczego dobrego. Towarzystwo wzajemnej adoracji i tępych narzędzi w rękach minionej władzy wykonawczej, której jedynym celem jest szkodzić, wzbudzać złe emocje, zamieszanie i powodować marazm. A wszystko po to, żeby powrócić w aureoli rzekomych zbawców. To widoczne jest na każdej sesji Rady.
Takich zbawców, jak poprzedni burmistrzowie i ich akolici, można życzyć tylko wrogom.

Mieszkaniec arbiter; 19 marca 2023, 15:23

Broda and Company albo raczej Stolar and Comoany, wyprowadzili wbrew woli Burmistrza Gwiazdy 5 mln gminnych pieniędzy do powiatu i dalej usiłują to robić. Zawarli nawet egzotyczny sojusz z naczelnym Januszem Grójca, z tym samym z którym wcześniej darli koty, walczyli prawie na noże.
Można sobie wyobrazić ile by wyprowadzili, gdyby jeden z nich był Burmistrzem. Może nic, bo nue mieliby komu robić na złość, a może i 50 mln.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Jak wybrać odpowiednią, elegancką torebkę? W niektórych sytuacjach niezbędny jest określony i stosowny...
Wyprzedzał na przejściu dla pieszych na oczach policjantów Wyjątkowym brakiem rozsądku wykazał się 64-letni kierujący...
Poważny wypadek na DK50! Pojazdy stanęły w ogniu We wtorek około godziny 12:20 w miejscowości Dębówka (gmina...
Pomóż Ani wrócić do normalnego życia! Trwa zbiórka dla mieszkanki Grójca Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka dla 36-letniej...
Powiatowe obchody Święta Policji w Grójcu W piątek 19 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.